ebook Picasso – Geniusz. Ikona. Legenda. Biografia buntownika
3.91 / 5.00 (liczba ocen: 50)

Picasso – Geniusz. Ikona. Legenda. Biografia buntownika
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 76.99
wciąż za drogo?
99.99 zł
99.99 zł
99.99 zł Lub 89.99 zł
76.99 zł
90.00 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Biograficzne śledztwo, pulsujące niczym świetnie napisany thriller, otwiera oczy na prawdziwe życie geniusza, buntownika, człowieka bez ojczyzny.

To zrodzona z dociekliwych badań odyseja Picassa we Francji. Cohen-Solal odpowiada na wiele niezadanych dotąd pytań. Przenosi w czasy, zanim Piacasso stał się Picassem – kultowym artystą, czołową postacią życia kulturalnego Francji.

  • Dlaczego 1 grudnia 1914 roku prawie siedemset obrazów artysty, jego rysunków i innych dzieł z okresu kubistycznego zostało skonfiskowanych przez francuski rząd na okres prawie dziesięciu lat?
  • Dlaczego obrazy Picassa były prawie całkowicie nieobecne we francuskich kolekcjach publicznych aż do 1947 roku?
  • Dlaczego geniuszowi, który w 1937 roku stworzył Guernicę jako wyraz sprzeciwu wobec faszyzmu, trzy lata później, w przededniu nazistowskiej okupacji, odmówiono francuskiego obywatelstwa?

Picasso – artysta wybitny, wielki strateg dryfujący we Francji targanej napięciami – narzuca światu swoją mistrzowską wizję, buduje sieci powiązań i staje się potężną siłą modernizującą kraj, który przez lata nie poznał się na jego geniuszu. 

Picasso – Geniusz. Ikona. Legenda. Biografia buntownika od Annie Cohen-Solal możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć