ebook Naucz się nauczania. Praktyczne wykorzystanie osiągnięć neurobiologii
4.24 / 5.00 (liczba ocen: 377)

Naucz się nauczania. Praktyczne wykorzystanie osiągnięć neurobiologii
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 34.50
wciąż za drogo?
-33% 34.50 zł Lub 31.05 zł
51.90 zł
34.50 zł
37.95 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nauczanie bywa traktowane jak powołanie. Młodzi nauczyciele rozpoczynają pracę w szkole z myślą, że zmienią świat na lepsze. Szybko się okazuje, że mimo ogromnego poświęcenia i wielkiego wysiłku pożądane sukcesy nie przychodzą. Większość nauczycieli chce wykonywać swoją pracę jak najlepiej, często jednak powielają stare schematy i nauczają tak, jak sami byli uczeni, albo tak, jak im się wydaje, że należy uczyć. Niestety, te sposoby często nie zaspokajają potrzeb edukacyjnych współczesnych uczniów.

Dzięki badaniom neurobiologów i psychologów poznawczych dziś dużo lepiej rozumiemy, jak działa mózg, gdy się uczymy. Ta książka została napisana z myślą o osobach, które chcą efektywnie uczyć, stosując osiągnięcia neurobiologii w praktyce. Dokładnie omówiono tu procesy zachodzące podczas zapamiętywania i czynniki, które mają największy wpływ na to, by było ono skuteczne. Przedstawiono techniki umożliwiające przywoływanie wiedzy u uczniów, a także przedyskutowano, w jaki sposób nauczyciel może pomóc uczniom w szybszym utrwalaniu koncepcji w pamięci długotrwałej, aby mogli myśleć i działać bardziej kreatywnie. Materiał zawarty w poradniku został zaprezentowany w sposób zrozumiały i atrakcyjny, dzięki czemu jest łatwo przyswajalny nawet dla osób nieobeznanych z działaniem mózgu!

Dowiedz się, jak: stosować w nauczaniu wiedzę o procesach zachodzących w mózgu rozróżnić przyswajanie wiedzy deklaratywnej i proceduralnej pomagać uczniom w trwałym zapamiętywaniu materiału radzić sobie z prokrastynacją uczniów i budować dobre nawyki sprawić, aby klasa stała się dobrze funkcjonującą grupą utrzymać motywację uczniów, również podczas zajęć online

Chcesz dobrze uczyć? Zrozum, jak działa mózg Twojego ucznia!

Naucz się nauczania. Praktyczne wykorzystanie osiągnięć neurobiologii od Barbara Oakley, Beth Rogowsky, Terrence J. Sejnowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć