ebook Tylko ona została
4.17 / 5.00 (liczba ocen: 114931)

Tylko ona została
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 24.54
Audiobook - najniższa cena: 28.74
wciąż za drogo?
23.31 zł
36.81 złpremium: 24.54 zł Lub 24.54 zł
24.54 zł Lub 22.09 zł
26.90 zł
32.72 zł Lub 29.45 zł
-8% 24.52 zł
32.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Czy odważysz się poznać prawdę o tym, co wydarzyło się pewnej krwawej nocy? W 1929 roku siedemnastoletnia Lenora Hope została oskarżona o zamordowanie swoich bliskich. Teraz, po ponad pół wieku, Lenora ma siedemdziesiąt jeden lat i chce opowiedzieć swoją historię. Kiedy do posiadłości przyjeżdża opiekunka Kit McDeere, Lenora składa jej ofertę. Wystukuje zdanie: „Chcę opowiedzieć ci wszystko”. Czy Kit odważy się poznać prawdę o tamtym przerażającym wydarzeniu?

Czy odważysz się poznać prawdę o tym, co wydarzyło się tamtej krwawej nocy?

„To nie ja ich zabiłam!”– Lenora wołała,
Lecz z całej rodziny tylko ona została”.

W 1929 roku siedemnastoletnia Lenora Hope została oskarżona o brutalne zamordowanie swoich rodziców i siostry. Policja jednak nigdy nie udowodniła jej winy.

Jest 1983 rok. Lenora ma siedemdziesiąt jeden lat. Niema i częściowo sparaliżowana komunikuje się ze światem tylko poprzez powolne pisanie słów na maszynie.

Kiedy do posiadłości przyjeżdża opiekunka Kit McDeere, Lenora składa jej ofertę. Wystukuje zdanie: „Chcę opowiedzieć ci wszystko”.

W miarę, jak na jaw wychodzą kolejne fragmenty układanki, Kit zaczyna podejrzewać, że Lenora nie mówi jej całej prawdy. Jej pozornie bezbronna podopieczna może być znacznie groźniejsza, niż wszyscy sądzili…

O e-booku Tylko ona została blogerzy napisali:

Mroczny, zawiesisty, alarmujący – thriller osadzony w najciemniejszych zaułkach ludzkiej duszy. Wizualnie zaczepiony nad mrożącą krew w żyłach przepaścią, zanurzony w enigmatycznych korytarzach, naruszony osobliwością zaangażowanych twarzy, sporządzony natomiast zarysem obezwładniającej tajemnicy. - Mozaika Literacka - Miłka Kołakowska

Tylko ona została od Riley Sager możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Życie nie zawsze spełnia nasze największe marzenia. Mimo to szczęście potrafi jakoś się wślizgnąć.
Osobliwą cechą wspólną zadufanych w sobie ludzi jest potrzeba ukrywania własnego zadufania.
Mroczny, zawiesisty, alarmujący – thriller osadzony w najciemniejszych zaułkach ludzkiej duszy. Wizualnie zaczepiony nad mrożącą krew w żyłach przepaścią, zanurzony w enigmatycznych korytarzach, naruszony osobliwością zaangażowanych twarzy, sporządzony natomiast zarysem obezwładniającej tajemnicy. Tylko ona została to kolejna niezawodna propozycja w repertuarze Riley’a Sagera – przerażająco mocna, hermetyczna, posępna i nieprzewidywalna.

Tu od początku trzeba zachować ostrożność. Dom z właścicielką owianą dawną makabryczną rymowanką – postawiony na grząskim fragmencie wysokiego urwiska, nasączony niejasnością zdarzeń i krzywymi wspomnieniami wieloletnich mieszkańców. Każdy zdaje się tu kroczyć śladami wyrobionej zmyślnie niepamięci, każdy trzyma wodze przeszywającej sprawy sprzed lat, każdy skrywa się za maską przenikliwych spojrzeń. Ta zagadka domaga się rozwiązania – ewidentnie chce ujrzeć światło dzienne, chce maszynopisem utrwalić niewypowiedzianą nigdy prawdę – prawdę drastyczną i zaskakującą. Tamta noc nieustannie dusi się w myślach bohaterki, nie pozwala jej przerwać prywatnego dochodzenia, każe napawać się wyczerpującym strachem i odrzucać możliwe podejrzenia, jednocześnie przemierza kolejne wstrząsające scenariusze. Czytelnik zdaje się być osaczony dziwną niepewnością, czujnie przygląda się szalonym epizodom, wyczuwa w nich zamierzoną żrącą grozę – regularnie wkrada się też w naprzemiennie podsuwane retrospekcje, obsesyjnie zdziera kurz z minionego czasu, dosłowne warstwa po warstwie dociera do gniazda ludzkiej upiorności. Tu budzi się wyczuwalna trwoga, tu rodzi się także rwąca ciekawość.

Riley Sager ponownie uzależnia przenikliwą grozą. Tym razem kondensuje zdarzenia na zapadającym się klifie, w przestrzeni odczuwalnie dusznej, wręcz gotyckiej i niepokojącej, w niedopowiedzianych słowach i mocno zwodniczych gestach, w śniedzi dokuczającej niepewności. Rdza dawnego morderstwa rezonuje w wyciszeniu siedemdziesięcioletniej Lenory Hope – kobiety naznaczonej łatką nieodwracalnego zła, jednocześnie wypełnia wyobraźnię czytelnika, wrasta w dociekliwe przemyślenia, napawa strachem i nieustępliwą ekscytacją, wreszcie fermentuje w szokującym przekazie ostatecznej tajemnicy.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Mozaika Literacka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć