ebook Rama II
3.7 / 5.00 (liczba ocen: 26755)

Rama II
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 30.93
Audiobook - najniższa cena: 30.93
wciąż za drogo?
28.44 zł
44.91 złpremium: 29.94 zł Lub 29.94 zł
-32% 30.93 zł Lub 27.84 zł
32.90 zł
38.92 zł Lub 35.03 zł
38.90 zł
41.09 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Po raz pierwszy w Polsce kompletne, poprawione i uzupełnione wydanie drugiego tomu klasycznej serii SF.

Blisko siedemdziesiąt lat po wizycie Ramy Excalibur, olbrzymi generator sygnałów radarowych, wykrywa następny statek Obcych. Ludzkość, która dopiero co wyszła z Wielkiego Chaosu i wznowiła programy kosmiczne, znów staje przed szansą poznania innych istot. Mimo długotrwałych przygotowań misja zaczyna się źle. Kosmonauci kontynuują prace, jednak walczą nie tylko z trudnościami, jakich nastręcza obca cywilizacja, ale także z bagażem typowych ludzkich słabości.

Rama II od Arthur C. Clarke, Gentry Lee możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Rama II stanowi bezpośrednią kontynuację Spotkania z Ramą, choć jednocześnie na tyle opisuje i dokładnie streszcza pierwsze spotkanie z pozaziemskich statkiem, że może stanowić samodzielną powieść z cyklu Rama. Akcja rozgrywa się 70 lat po pierwszej wizycie Ramian, a cały zespół, który ma zbadać statek, jest zdecydowanie lepiej wyposażony i przygotowany niż poprzednia ekipa, ale nie oznacza to, że popełni mniej błędów... Z lektury Ramy II dowiemy się wielu nowych faktów na temat statku, jego funkcjonowania i skrywających go tajemnic. Oczywiście nie poznamy wszystkich, a raptem pewną część.

Spotkanie z Ramą, podobnie jak wiele innych książek Arthura C. Clarke'a, przypadło mi do gustu, tak Ramę II trudno mi jednoznacznie ocenić. Przede wszystkim drugi tom został napisany we współpracy z Gentry Lee, co z pewnością wywarło jakiś wpływ na całą książkę. Na pierwszy rzut oka można od razu spostrzec, że Rama II jest prawie dwukrotnie dłuższa niż pierwszy tom. Jest to spowodowane tym, że autorzy dużo czasu poświęcili na przedstawieniu postaci i ich wzajemnych relacji. Co więcej, dokładnie opowiedzieli również życie i losy pierwszej wyprawy do statku Ramy, niejako streszczając Spotkanie z Ramą i dodając nowe, nieznane wtedy fakty. Zdecydowanie niektóre fragmenty można byłoby ze spokojem streścić w kilku zdaniach, bez szkody dla historii. Nie jest to to jakaś wielka wada, ponieważ autorzy rozwijają postacie i ich historie, ale zdążyłem już się przyzwyczaić do zwięzłego, ale bogatego w szczegóły języka Clarke'a i nie do końca znalazłem to w Ramie II.

Rama II to dobra kontynuacja Spotkania z Ramą, w której dowiadujemy się wielu nowych faktów na temat Ramian. Jednocześnie jednak jest to książka dwa razy dłuższa i momentami można odnieść wrażenie, że jest przegadana, a niektóre opisy można by spokojnie skrócić do kilku zdań.

Ocena: 3+/6 czytaj więcej
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć