ebook Puszka Pandory. Kobiety w mitologii greckiej
4.25 / 5.00 (liczba ocen: 16080)

Puszka Pandory. Kobiety w mitologii greckiej
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 41.04
wciąż za drogo?
44.99 złpremium: 29.99 zł Lub 29.99 zł
41.04 zł Lub 36.94 zł
49.99 zł
49.99 zł
41.24 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
Fascynująca, otwierająca oczy opowieść o niezwykłych kobietach w sercu klasycznych mitów greckich, od Heleny Trojańskiej po Pandorę, Amazonki i Medeę.

Opowiadacze greckich mitów - historycznie mężczyźni - odsuwali na bok postacie kobiece. Kiedy już odgrywają większą rolę, kobiety są często przedstawiane jako potworne, mściwe lub po prostu złe - jak Pandora, której ciekawość ma wywołać całe cierpienie i niegodziwość świata.

Nathalie Haynes odwraca sytuację, stawiając kobiety z greckich mitów na równi z mężczyznami. Rewolucjonizuje nasze rozumienie epickich wierszy, opowieści i sztuk, wskrzeszając je z kobiecej perspektywy i śledząc pochodzenie ich mitycznych postaci kobiecych. Niuansuje tysiącletnie mity i legendy oraz zadaje pytanie: Dlaczego tak szybko stygmatyzujemy te kobiety - i tak chętnie akceptujemy historie, które nam opowiedziano?

 

Puszka Pandory. Kobiety w mitologii greckiej od Natalie Haynes możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć