ebook Cztery zaginione miasta
3.6 / 5.00 (liczba ocen: 13)

Cztery zaginione miasta
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.90
wciąż za drogo?
40.49 złpremium: 26.99 zł Lub 26.99 zł
29.90 zł
38.24 zł Lub 34.42 zł
40.50 zł Lub 36.45 zł
38.22 zł
40.50 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

W Czterech zaginionych miastach Annalee Newitz zabiera czytelnika w fascynującą podróż w przeszłość miejskiego życia. Bada powstanie i upadek czterech miast, z których każde stanowiło centrum cywilizacji: neolitycznego Çatalhöyük w środkowej Turcji, rzymskiego miasta wypoczynkowego Pompeje na południu Włoch, średniowiecznego megamiasta Angkor w Kambodży i najstarszej metropolii Ameryki Północnej Cahokii nad rzeką Missisipi.

Newitz, opierając się na najnowszych badaniach archeologicznych, ujawnia zmiany środowiskowe oraz zawirowania polityczne, które skazały te miasta na upadek. Śledząc wczesny rozwój urbanistyki, przedstawia anonimowych robotników – niewolników, kobiety, imigrantów – budujących miasta i tworzących pomniki, które przetrwały tysiąclecia.

Cztery zaginione miasta to także spojrzenie w przyszłość, w której większość ludzi na świecie będzie zamieszkiwać miasta.

Cztery zaginione miasta od Annalee Newitz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć