ebook Krzyk orła
3.4 / 5.00 (liczba ocen: 4111)

Krzyk orła
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.79
Audiobook - najniższa cena: 32.90
wciąż za drogo?
22.79 zł
35.99 złpremium: 23.99 zł Lub 23.99 zł
25.90 zł
27.20 zł Lub 24.48 zł
30.79 zł Lub 27.71 zł
30.79 zł
30.79 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Lisbeth Salander i Mikael Blomkvist powracają! Ebook „Krzyk orła” to siódma część kultowej serii „Millenium”. Trzy pierwsze książki Stiega Larssona opublikowano w latach 2005–2007, kolejne napisane przez Davida Lagercrantza ukazały się w latach 2015–2019. Zanurz się w świat spisku i zdrady, starych wrogów i nowych przyjaciół, zasypanej śniegiem dziczy i korporacyjnej chciwości. Rozwiąż wraz z Salander i Blomkvistem ponurą zagadkę, która może kosztować życie wielu ludzi.

Na dalekiej północy Szwecji szykują się zmiany. Chęć przejęcia naturalnych terenów wzbudza pożądanie nie tylko globalnych korporacji, ale także organizacji przestępczych.

Jednak nie to sprowadza Lisbeth Salander do miasteczka Gasskas. Zostaje ona opiekunką swojej siostrzenicy Svali, której matka niedawno zniknęła. Wkrótce dwie rzeczy stają się jasne: dziewczyna jest niezwykle utalentowaną nastolatką i... jest obserwowana.

Mikael Blomkvist również zmierza na północ. Magazyn „Millennium”, w którym pracuje, nie będzie już drukowany. Co gorsza, na temat mężczyzny, którego ma poślubić jego córka, krążą niepokojące plotki.

Kiedy skrywana przez wielu prawda zaczyna wychodzić na światło dzienne, Salander staje się ostatnią nadzieją Blomkvista.

O e-booku Krzyk orła blogerzy napisali:

Odbieram Krzyk orła ze wszech miar pozytywnie. Podoba mi się że Smirnoff nie próbowała kopiować sposobu narracji z poprzednich tomów. Książka jest jej własnym spojrzeniem na bohaterów. Jej własną opowieścią. A lekturze sprzyja też ciekawa, aktualna intryga. -  donos kulturalny - Krzysztof Komorek

O tej książce mógłbym rozprawiać godzinami. Millennium nadal jest dla mnie serią wszech czasów. Zapoczątkował ją Stieg Larsson, kontynuował David Lagercrantz, a Karin Smirnoff, dopisała kolejne rozdziały, z równie wielką wprawą, tworząc intrygującą historię z Lisbeth Salander i Mikaelem Blomkvistem w roli głównej. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Krzyk orła od Karin Smirnoff możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Od niepamiętnych czasów ludzie zastanawiają się, co powstało pierwsze kura czy jajko? Odpowiedzi na to pytanie są dwie, a jakże dzielą społeczeństwa w opiniach. Jeśli zaś zapytacie, jak zrodziła się czyt-NIKowa miłość do czytania kryminałów i thrillerów, to odpowiedź jest jedna – lektura serii Millennium Stiega Larsona. To właśnie ta trylogia sprawiła, że pokochałem ten gatunek, a to było jeszcze długo przed powstaniem Czyt-NIKa. Teraz z nieskrywaną przyjemnością mogę podzielić się z Wami moją opinią na temat siódmej już części tego kultowego cyklu, którego autorką jest Karin Smirnoff. To pierwsze spojrzenie kobiety na losy Lisbeth Salander i Mikaela Blomkvista. Czy szwedzka pisarka i dziennikarka podołała? Ta recenzja jest odpowiedzią na to pytanie.

Odpowiedź może być tylko jedna – TAK! Ale na tym nie skończę swojej opinii na temat książki Krzyk orła. O tej książce mógłbym rozprawiać godzinami, krzycząc wniebogłosy, że Millennium nadal jest dla mnie serią wszech czasów. Zapoczątkował ją Stieg Larsson, kontynuował David Lagercrantz, a Karin Smirnoff, dopisała kolejne rozdziały, z równie wielką wprawą, tworząc intrygującą historię z Lisbeth Salander i Mikaelem Blomkvistem w roli głównej.

Co tym razem połączy drogi Lisbeth i Mikaela? Czy razem ponownie zmierzą się ze złem tego świata? Globalne korporacje i organizacje przestępcze staną się oczkiem uwagi naszych bohaterów bowiem coś się święci, coś wisi w powietrzu! Los sprawił, że drogi tych dwojga połączyły się w Gasskas, małym miasteczku na północy Szwecji. Lisbeth przyjechała tu, aby opiekować się swoją siostrzenicą Svali, gdyż jak się okazuje jej matka zniknęła. Mikael przybył tu na ślub swojej córki. Niestety na temat jej wybranka krążą dziwne plotki, które niepokoją dziennikarza.

Lecz proszę mi wierzyć, że nie tylko prywatne względy bohaterów, sprawią, że pozostaną oni w tym miasteczku na dłużej. Jak już wspomniałem w powietrzu wisi afera, i to szyta grubymi nićmi. Dlatego też duet ten stanie na wysokości zadania, aby ją ukrócić. A proszę mi wierzyć będzie się działo, wszak seria Millennium słynie z nieoczekiwanych wydarzeń, które i tym razem dadzą się we znaki najpopularniejszemu duetowi w literaturze kryminalnej.

Co ważne Karin Smirnoff zadbała o ten niepowtarzalny, mroczny klimat, tak charakterystyczny dla skandynawskiej literatury, o aurę, która jest znakiem rozpoznawczym tego cyklu. Myślę, że każdy fan gatunku, każdy miłośnik Millennium w nowej odsłonie znajdzie swoją cząstkę miłości względem Lisbeth i Mikaela. A warto dodać, że to nie ostatnie zdanie Smirnoff bowiem powstaną kolejne części. Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na kolejne spotkanie z Salander i Blokvistem.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Kultowy cykl Millenium, zapoczątkowany trylogią autorstwa Stiega Larssona, wkracza w kolejną epokę. Siódma część serii znaczona jest powrotem znanych bohaterów oraz nową autorką – Karin Smirnoff.

Pierwsze trzy tomy Millenium przeszły do klasyki literatury. To książki jedyne w swoim rodzaju. Znakomite. Decyzja o wznowieniu serii po kilku latach przerwy i powierzenia jej nowemu autorowi do dzisiaj wzbudza dyskusje pośród jej miłośników. Po trzech tytułach firmowanych przez Davida Lagercrantza, siódmy tom stworzyła Karin Smirnoff.

Ta szwedzka pisarka debiutowała w 2018 roku powieścią Pojechałam do brata na południe, pierwszym tomem autorskiej sagi, której trzy części [wydane również w Polsce] zyskały w Szwecji status bestsellera, a także uznanie krytyki.

Akcja Krzyku orła przenosi czytelnika na szwedzką daleką północ. Tłem wydarzeń są rozgrywki wokół uprzemysłowienia tamtejszych terenów, w całej historii odbijają się echem również kwestie polityki wobec ludu Saamów, narodu dyskryminowanego zgodnie przez dziesięciolecia zarówno w Szwecji jak i w Norwegii.

Jak wypada Millenium napisane „nowym piórem” ? Ortodoksi będą bez wątpienia niezadowoleni. Tego jednak można było się spodziewać. Nie ma bowiem w Krzyku orła mowy o naśladowaniu stylu Larssona. Karin Smirnoff mocno odcisnęła na całości swoje autorskie piętno. Znający jej wcześniejsze powieści odnajdą tu elementy charakterystycznego stylu pisarki.

Jak wypada Millenium napisane „nowym piórem” ? Ortodoksi będą bez wątpienia niezadowoleni. Tego jednak można było się spodziewać. Nie ma bowiem w Krzyku orła mowy o naśladowaniu stylu Larssona. Karin Smirnoff mocno odcisnęła na całości swoje autorskie piętno. Znający jej wcześniejsze powieści odnajdą tu elementy charakterystycznego stylu pisarki.

Ja odbieram Krzyk orła ze wszech miar pozytywnie. Podoba mi się że Smirnoff nie próbowała kopiować sposobu narracji z poprzednich tomów. Książka jest jej własnym spojrzeniem na bohaterów. Jej własną opowieścią. I tylko takie podejście może przekonać mnie do zaakceptowania kolejnych części Millenium.

A trzeba też dodać, że lekturze sprzyja ciekawa, aktualna intryga. Niecierpliwie czekam więc na kontynuację.

Ocena: 4/6
czytaj więcej
©donos kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć