ebook Mam na imię Marta. Jestem bulimiczką
3.38 / 5.00 (liczba ocen: 4)

Mam na imię Marta. Jestem bulimiczką
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 14.95
wciąż za drogo?
14.95 zł
33.48 złpremium: 21.60 zł Lub 21.60 zł
29.90 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Drugi tom trylogii Dziewczyny na smyczy, poświęconej problemom nastolatek.

Pamiętaj, żebyś nigdy nie stała się taka jak ja! – te słowa matki towarzyszyły Marcie od najmłodszych lat. Musi być szczupła. To jest jedyny cel jej życia. – Nie jedz tyle czekolady, nie podjadaj cukierków, nie smaruj tak grubo masłem! Czy te zaklęcia zadziałały? I czy szczupłość jest gwarancją szczęścia?

Samotna matka pragnie ustrzec córkę Martę przed otyłością, ponieważ to właśnie w tuszy opatruje źródła wszystkich swoich problemów: samotności, bezradności, smutku i lęku. Natomiast Marta miota się między miłością do matki a młodzieńczym buntem. Na przemian głoduje i zatraca się w jedzeniu. W końcu pojawiają się u niej zaburzenia odżywiania, z którymi dziewczyna nie potrafi sobie poradzić. Traci poczucie własnej wartości, gubi sens życia i przestaje wierzyć w to, że kiedykolwiek osiągnie szczęście i że na nie zasługuje. To ostatnia chwila, by ją uratować.

Nie wiem, czy jako dziecko jakieś słowa słyszałam częściej. Ciągle tylko: za dużo jesz, będziesz gruba, spójrz na mnie. Nie chcę, żebyś przez całe życie walczyła z nadwagą tak jak ja. Nie walczyłam z nadwagą, mamo. Walczyłam z tobą. - fragment powieści

Ivona Březinová (ur. 1964) – najpopularniejsza czeska autorka książek dla dzieci i młodzieży. W swoich książkach często porusza trudne tematy społeczne, ostrzegając młodych czytelników przed nałogami, oraz ucząc ich radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych. Czterokrotnie zdobyła nagrodę Złota Wstęga, pięciokrotnie Nagrodę Bibliotekarzy. W Polsce ukazały się jej powieści Krzycz po cichu, braciszku oraz Mam na imię Alicja. Jestem narkomanką.

Mam na imię Marta. Jestem bulimiczką od Ivona Březinová możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć