ebook Ostra
3.13 / 5.00 (liczba ocen: 220)

Ostra
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 26.90
Audiobook - najniższa cena: 28.34
wciąż za drogo?
25.19 zł
26.90 zł
30.00 zł Lub 27.00 zł
30.79 zł
31.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wszechobecne zło, niesłabnące napięcie i brutalna prawda

Mistrz Marek Krajewski zaskakuje w brawurowej współczesnej odsłonie

Bliżej nie zidentyfikowane wielkie miasto nad rzeką Siecznicą nocami upaja się alkoholem i tonie w narkotykowej mgle. Króluje korupcja, a bezpieczny jest tylko ten, kto stoi ponad prawem.

Kiedy w pożarze na jednym z osiedli ginie podpalacz – bezrobotny alkoholik – to tylko na pierwszy rzut oka sprawa wygląda jak nieszczęśliwy wypadek. Niebawem okazuje się, że podpalenie to element skomplikowanej przestępczej gry. Co wydarzyło się naprawdę, wie tylko prostytutka Rakieta, która zniknęła bez śladu.

Poturbowana przez życie detektyw Ewa Skoczek i ukrywająca wstydliwy sekret adwokatka Gośka Drewnowska podejmują się odnalezienia Rakiety. A to oznacza wojnę. Z bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem.

Śledztwo wiedzie przez zapuszczone pokoiki dziewczyn do wynajęcia i eleganckie gabinety lokalnych biznesmenów i polityków. Ewa i Gośka mają przeciw sobie nawet własną przeszłość, która dopadnie je w najmniej spodziewanym momencie. Czy przeszkodzi im w dotarciu do prawdy? I czy uda się wyrwać miasto z niewidzialnej sieci mafijnych powiązań?

Kto tak naprawdę chce je powstrzymać?

Mroczny kryminalny roller-coaster.

O e-booku Ostra blogerzy napisali:

Bawiłam się naprawdę świetnie! Jeśli lubisz bardzo dobrze skrojone fabuły, których elementy z rozmysłem zostały odpowiednio (logicznie) pokomplikowane, to ten kryminał jest dla Ciebie. Bez przegadania, z akcją na wysokim pułapie i w dobrym tempie. - Na czytniku - Katarzyna Denisiuk

Ostra od Marek Krajewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Żadnemu czytelnikowi i fanowi retro kryminałów osoby Marka Krajewskiego nie muszę przedstawiać. Ale co się wydarza, gdy pisarz sięga po współczesność i kreuje fabułę, która mogłaby się wydarzyć tu i teraz w Twoim mieście? Powstaje <Ostra!

Kilka słów o fabule

W Ostrej o obłość jest trudno. Tutaj wszystko jest ostre, kanciaste i stwarzające zagrożenie. W mieście Marka Krajewskiego tętni przestępcze życie, lewe interesy, łapówkarstwo, przekręty i kolesiostwo. Trzeba cały czas pilnować tyłów, żeby nie zostać przyłapanym i posądzonym o złe intencje. W tym mieście żyją dwie silne i bezpardonowe kobiety: detektywka Ewa Skoczek oraz adwokatka Małgorzata Drewnowska. W jednej chwili muszą mierzyć się z wieloma pożarami, które buchają coraz większym i rozleglejszym płomieniem. Śmierć podpalacza na jednym z osiedli oraz zniknięcie prostytutki o ksywce Rakieta stają się tlenem, które podsyca niebezpieczną grę. Przeciwników mają niezwykle przebiegłych i bezkompromisowych. Życie ludzkie, godność drugiego człowieka, prawo do prywatności to dla nich nic nieznaczące elementy i wartości. Tkają śmiertelną sieć, w którą starają się zwabić nieprzychylne im osoby. Pytanie, kto jest głównym architektem-pająkiem? Komu zależy na odpowiednim ułożeniu najważniejszych graczy i co jest nagrodą w tej grze? Ewa i Gośka mają ręce pełne roboty. Wkraczają do śmiertelnie groźnej potyczki, w której nie ma sentymentów i wszystkie karty są znaczone.

Kilka słów o wrażeniach

Bardzo spodobał mi się opis fabuły Ostrej, dlatego zdecydowałam się ją przeczytać. To rasowy kryminał, w którym wiele się dzieje i trzeba być czujnym, jak jego bohaterowie, żeby nie wypaść z gry i dojść do mety, która jest bardzo satysfakcjonująca. Nie spodziewałam się, że tak mnie ta powieść wessie i sprawi tak wiele czytelniczej satysfakcji.

W Ostrej ściera się świat przestępczy z literą prawa. Jednak nie znajdziecie tutaj „prostych bandziorów”, ale biznesmenów, którzy w białych rękawiczkach i z inteligencją rządzą swoimi interesami oraz wywierają wpływ na działania innych.

Najnowsza powieść Marka Krajewskiego to miejski kryminał, którego akcja mogłaby się toczyć w każdym dużym mieście. Ta uniwersalność miejsca akcji ma swoje zalety, bo każdy czytelnik może puścić wodze fantazji i kreować własną wizję.

Słowem podsumowania

Bawiłam się naprawdę świetnie! Jeśli lubisz bardzo dobrze skrojone fabuły, których elementy z rozmysłem zostały odpowiednio (logicznie) pokomplikowane, to ten kryminał jest dla Ciebie. Bez przegadania, z akcją na wysokim pułapie i w dobrym tempie, Ostra poleca się uwadze!

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć