ebook Sekty. Uwodziciele tłumów, fanatyczni wyznawcy i mechanizmy manipulacji
3.58 / 5.00 (liczba ocen: 1803)

Sekty. Uwodziciele tłumów, fanatyczni wyznawcy i mechanizmy manipulacji
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 34.09
wciąż za drogo?
34.09 zł płacąc BLIKiem: 32.39 zł
46.90 zł
54.99 zł Lub 49.49 zł
49.50 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Historia dziewięciu sekt stworzonych przez ludzi, których psychopatyczne skłonności sprawiały, że bezlitośnie wykorzystywali każdą słabość ludzkiej natury. Ebook „Sekty” to jedyna taka książka – przeraża i zarazem fascynuje. Kevin Conley i Max Cutler odsłaniają w niej prawdę o sektach i technikach manipulacji stosowanych przez ich przywódców.

Tajemnice, morderstwa, terror

• Kim był przywódca sekty narkosatanistów, która owijała drutem ciała swoich ofiar, aby potem móc z ich kręgosłupów robić magiczne naszyjniki?
• Jak Keith Raniere sprawił, że uczestniczki warsztatów samorozwoju zamieniły się w grupę seksualnych niewolnic, którym wypalano na ciele jego inicjały?
• W jaki sposób Jim Jones doprowadził ponad 900 swoich wyznawców do największego masowego samobójstwa?

Co tak naprawdę dzieje się wewnątrz sekt? Co sprawia, że ich przywódcy są w stanie uwodzić tłumy? Dlaczego tak wiele osób fanatycznie wyznaje absurdalne i groźne idee? Dzięki sprzedaży błogosławieństw Bhagwan Shree Rajneesh mógł sobie bez problemu pozwolić na zakup 93 rolls-royce’ów. Charles Manson potrafił tak zmanipulować członków swojej Rodziny, że w jego imieniu dokonywali makabrycznych zbrodni – w tym zabójstwa ciężarnej Sharon Tate.

Oto historia dziewięciu sekt stworzonych przez ludzi, których psychopatyczne skłonności sprawiały, że bezlitośnie wykorzystywali każdą słabość ludzkiej natury.

O e-booku Sekty. Uwodziciele tłumów, fanatyczni wyznawcy i mechanizmy manipulacji blogerzy napisali:

Dla mnie lektura tego reportażu okazała się wstrząsająca w ukazaniu pewnej prostoty mechanizmów sprowadzających ludzi do bram sekt. Ten reportaż to przerażająca wizja tego jak łatwo można "wyprać" umysł zarówno jednostkowo jak i grupowo. Mimo drastycznych opisów czyta się tę książkę bardzo sprawnie. Jej lektura zdecydowanie daje do myślenia. -  Kocham Cię, moje życie - Monika Lewandowska

Sekty. Uwodziciele tłumów, fanatyczni wyznawcy i mechanizmy manipulacji od Kevin Conley, Max Cutler możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Książka Sekty. Uwodziciele tłumów, fanatyczni wyznawcy i mechanizmy manipulacji przedstawia historie powstania, funkcjonowania i upadki dziewięciu sekt. Psychopatyczne skłonności ich przywódców pozwalały im bezlitośnie wykorzystywać każdą najmniejszą słabość ich członków. Co naprawdę dzieje się wewnątrz sekt?
Tego dowiecie się oczywiście sięgając po tę książkę.

Dla mnie lektura tego reportażu okazała się wstrząsająca w ukazaniu pewnej prostoty mechanizmów sprowadzających ludzi do bram sekt. Niemal wszystko sprowadza się do zwykłych niezaspokojonych potrzeb każdej ze stron. Deficytów, których nie sposób uzupełnić. Sekty często "bombardują" wręcz miłością, "pomagają" zorganizować życie w każdej dziedzinie, "uwalniają" od komercyjności życia od przepychu, nadmiaru, "osaczają wolnością" i w końcu obiecują zbawienie i bycie wybranym. Dla wielu zagubionych może to być kuszące.

Ten reportaż to przerażająca wizja tego jak łatwo można "wyprać" umysł zarówno jednostkowo jak i grupowo. Mimo drastycznych opisów czyta się tą książkę bardzo sprawnie. Jej lektura zdecydowanie daje do myślenia.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć