ebook Jak przetrwać w elżbietańskiej Anglii
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Jak przetrwać w elżbietańskiej Anglii
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 54.63
wciąż za drogo?
65.09 złpremium: 41.99 zł Lub 41.99 zł
54.63 zł Lub 49.17 zł
58.00 zł
66.50 zł Lub 59.85 zł
69.99 zł
-8% 54.73 zł
56.79 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Co uderzy cię zaraz po przybyciu do elżbietańskiej Anglii? Na początek szokiem okażą się zapachy miast i miasteczek, a już po kilku dniach najważniejsza okaże się ulotność i kruchość życia – przerażające martwe ciała leżące na ulicach podczas epidemii grypy albo dżumy czy wszędobylscy żebracy w łachmanach. Poruszy cię całkowita bezradność wobec przeciwności losu i to nawet w najwyższych kręgach społecznych…

Jak naprawdę żyło się w epoce elżbietańskiej? Jakie nosiło się stroje? Czy poddani królowej zdawali sobie sprawę, że żyją we wspaniałych czasach? A jeśli tak, to w jaki sposób pogodzić tę wspaniałość z bezdomnością, chorobami, przemocą, seksizmem i głodem?

Ian Mortimer ukazuje kraj, w którym ludzie średnio dożywają trzydziestki, umierają z głodu, a katolików prześladuje się za wiarę. Z drugiej strony w tym samym czasie powstają arcydzieła literatury angielskiej, budowane pałace uznaje się za perły architektury, a niektórzy poddani Elżbiety opływają glob ziemski.

Ian Mortimer – absolwent Eastbourne College (Sussex), University of Exeter (1989) i University College London (1993). Obronił doktorat z literatury na University of Exeter (2004, 2011). Jest jednym z historyków, którzy proponują innowacyjne podejście do kwestii przybliżania historii, poszerzając granice zarówno formy literackiej, jak i metodologii historycznej. Autor między innymi: The Perfect King: The Life of Edward III, The Fears of Henry IV: The Life of England’s Self-Made King, 1415: Henry V’s Year of Glory oraz bestsellerowej serii książek o tematyce historycznej The Time Traveller’s Guides.

Jak przetrwać w elżbietańskiej Anglii od Ian Mortimer możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć