ebook Taka piękna śmierć
3.75 / 5.00 (liczba ocen: 167)

Taka piękna śmierć
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 25.90
Audiobook - najniższa cena: 29.90
wciąż za drogo?
33.47 złpremium: 21.59 zł Lub 21.59 zł
25.90 zł
30.59 zł Lub 27.53 zł
35.99 zł Lub 32.39 zł
25.19 zł
30.57 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Na jednym z katowickich osiedli zostaje znaleziona martwa dziewiętnastolatka. Na jej ciele nie ma żadnych śladów przemocy, które mogłyby naprowadzić śledczych na przyczynę nagłego zgonu. Prowadzący tę sprawę starszy aspirant Michał Góralski po przybyciu na miejsce zdarzenia odnosi wrażenie, jakby uczestniczył w starannie wyreżyserowanym spektaklu. Ta śmierć nie mogła być przypadkowa.

Rozpoczyna się poszukiwanie nie tylko sprawcy potencjalnego czynu, lecz także odpowiedzi na pytanie, dlaczego młoda, zdrowa dziewczyna po prostu zasnęła w swoim łóżku i nigdy się nie obudziła? Nieszczęśliwy wypadek, samobójstwo czy może zabójstwo?

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o cenie, którą nastolatkowie płacą za dorastanie we współczesnym świecie oraz o grzechach rodzicielstwa i o śmierci, której można było uniknąć.

O e-booku Taka piękna śmierć blogerzy napisali:

Jestem pod wrażeniem najnowszej powieści Magdaleny Majcher. Taka piękna śmierć to nie tylko true crime z zaskakującym finałem, lecz także dramatyczne studium rozpadu najważniejszych dla człowieka relacji. To książka mądra i dojrzała, moim zdaniem najlepsza z serii true crime w dorobku śląskiej pisarki. -  SieCzyta - Kasia Sosnowicz

Taka piękna śmierć od Magdalena Majcher możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jestem pod wrażeniem najnowszej powieści Magdaleny Majcher. Taka piękna śmierć to nie tylko true crime z zaskakującym finałem, lecz także dramatyczne studium rozpadu najważniejszych dla człowieka relacji.

W powieściach ze zbrodnią w tle, i to inspirowanych prawdziwymi historiami, najbardziej kręcą mnie psychologiczne smaczki. Samo, choćby szczegółowe, opisywanie śledztwa bez głębszego przekazu dawno przestało robić na mnie wrażenie. Owszem, kryminał powinien zaskoczyć mnie ciekawą fabułą, ale też pozostawić po sobie ślad w postaci refleksji.

W Takiej pięknej śmierci Majcher umiejętnie połączyła intrygujący przypadek nagłego zgonu młodej dziewczyny z rozważaniami na temat relacji macierzyńskich, rówieśniczych oraz partnerskich. Wyciągając z archiwum tę do dziś nierozwiązaną sprawę, zwróciła uwagę na przytłaczającą samotność, poczucie wyobcowania i obojętność, które coraz intensywniej towarzyszą w codzienności nie tylko wkraczającej w dorosłość młodzieży. Przerażający jest fakt, jak bardzo można być niewidzialnym dla otoczenia, nawet ludzi będących najbliżej, i jak łatwo stać się ofiarą, gdy desperacko szukamy zrozumienia. Opowieść o Paulinie, oparta na faktach, ale w wielu aspektach mocno zmieniona przez śląską pisarkę, jest krzykiem rozpaczy i przestrogą przed lekceważeniem pewnych stanów, których mogą doświadczać nasze dzieci, partnerzy, przyjaciele. Problem ten równie mocno wybrzmiewa w historii Michała Góralskiego – policjanta prowadzącego śledztwo. Jego demonom Majcher poświęciła właściwie tyle samo uwagi, dodając w ten sposób powieści jeszcze większego dramatyzmu.

Taka piękna śmierć to książka mądra i dojrzała, moim zdaniem najlepsza z serii true crime w dorobku śląskiej pisarki. Tak trzymać!

Ocena: 5-/6 czytaj więcej
©SieCzyta
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć