ebook Mózg rodzica. Jak neuronauka na nowo pisze historię rodzicielstwa
3.73 / 5.00 (liczba ocen: 458)

Mózg rodzica. Jak neuronauka na nowo pisze historię rodzicielstwa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 35.93
wciąż za drogo?
44.55 złpremium: 28.74 zł Lub 28.74 zł
-24% 35.93 zł
35.93 zł Lub 32.34 zł
38.32 zł Lub 34.49 zł
40.00 zł
34.49 zł
38.30 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Książka, która obala koncepcję „instynktu macierzyńskiego” i opowiada na nowo, co to znaczy zostać rodzicem.

Conaboy spodziewała się, że sytuacja zmieni się wraz z narodzinami jej dziecka – nie spodziewała się jednak tego, jak inna się poczuje. Była wprawdzie przygotowana na niekończące się brudne pieluchy, nieprzespane noce i radość z trzymania noworodka, ale nie przewidziała zmian w sobie: głębokich i zarazem dezorientujących. Mózg rodzica to przełomowe dzieło, które rozwiewa podstępne mity ze skomplikowanej – i otoczonej tabu – tematyki.

Świeżo upieczonym rodzicom przeobraża się mózg. Zmiany wywołują hormony i zalew bodźców dostarczanych przez dziecko. Te neurobiologiczne zmiany pomagają wszystkim rodzicom – także adopcyjnym – dostosować się do intensywnych pierwszych dni i przygotować na długi okres uczenia się, jak zaspokoić potrzeby dziecka. Ciąża wywołuje tak znaczące zmiany w anatomii mózgu, że naukowcy mogą z łatwością oddzielić te osoby, które urodziły, od tych, które nie. A wszyscy rodzice, bez względu na to, jak nimi zostali, rozwijają podobne obwody opiekuńcze.

Ta pionierska książka zapewnia kluczowy wgląd w szeroko zakrojone doświadczenie rodzicielstwa – od jego większej roli w kształtowaniu natury ludzkiej po intensywność naszych indywidualnych emocji.

Chelsea Conaboy jest reporterką z wieloletnim stażem, specjalizuje się w tematyce zdrowotnej. Była w zespole dziennikarzy śledczych „Boston Globe”, którzy zostali nagrodzeni Pulitzerem za materiały o zamachu podczas bostońskiego maratonu w 2013 roku. Jest także matką dwójki małych dzieci i to jej własne doświadczenia wczesnego macierzyństwa popchnęły ja w kierunku tematyki Mózgu rodzica.

Mózg rodzica. Jak neuronauka na nowo pisze historię rodzicielstwa od Chelsea Conaboy możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć