ebook Milczenie
3.63 / 5.00 (liczba ocen: 278)

Milczenie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 30.18
Audiobook - najniższa cena: 30.18
wciąż za drogo?
44.55 złpremium: 28.74 zł Lub 28.74 zł
30.18 zł płacąc BLIKiem: 28.67 zł
33.90 zł
38.32 zł Lub 34.49 zł
47.90 zł Lub 43.11 zł
-10% 33.53 zł
33.88 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kiedy aspirant Przeworski wraca do dawnej pracy w komendzie miejskiej policji w Szczecinie, jego pierwszym zadaniem jest rozwiązanie zagadki zabójstwa Niemki, Helene von Zussow. Śledztwo prowadzi go do Nowego Warpna, gdzie kobieta planowała najnowszą inwestycję. Tam Przeworski odkrywa, że za zbrodnią stoi mroczna tajemnica z przeszłości…

Aspirant Przeworski wraca do dawnej pracy w komendzie miejskiej policji w Szczecinie. Pierwszą sprawą, jaką dostaje po powrocie z zesłania jest zabójstwo Niemki, Helene von Zussow. Właścicielka berlińskiej firmy deweloperskiej zostaje znaleziona martwa w pokoju w jednym ze szczecińskich hoteli. Praktycznie od samego początku tropy nieoczekiwanie prowadzą Przeworskiego do Nowego Warpna, bo właśnie tam kobieta planowała najnowszą inwestycję: kompleks termalno-sanatoryjny nastawiony głównie na klientelę niemiecką. To oraz niespodziewana wizyta izraelskiego historyka wprowadza śledztwo na nowy tor: ojciec zamordowanej, Moryc Apfelbaum, uczestnik powstania w getcie żydowskim spędził w Nowym Warpnie kilka pierwszych powojennych lat, po czym zniknął bez śladu.

Krąg podejrzeń zacieśnia się wokół Władeczka Strapko, osiemdziesięciosześcioletniego mieszkańca Nowego Warpna, mruka i dziwaka. Co wspólnego z ojcem ofiary ma on sam i jego ojciec, weteran wojenny i osadnik, zamieszkały w miasteczku na końcu świata tuż po wojnie

Ebook „Milczenie” to opowieść o odwadze i strachu, o lojalności, wdzięczności i zapomnieniu oraz o tym, jak tragedie z przeszłości kładą się długimi cieniami na całym życiu.

O e-booku Milczenie blogerzy napisali:

Marek Stelar rysuje mocne historie, których konstrukcja, to solidna porcja kryminału, stawiającego go wysoko na liście najlepszych. -  Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Oprócz doskonałej intrygi kryminalnej Marek Stelar podsuwa nam spory fragment historii, która okazuje się równie pasjonująca jak to, kto zabił i dlaczego. Milczenie moim zdaniem to jest najlepsza z dotychczasowych powieści tego cyklu. - Autorski przewodnik kulturalny

Milczenie od Marek Stelar możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Sza­leń­stwo wład­ców ude­rza w końcu we wła­sny naród.
Milczeć jest wygodniej, bo niektórych rzeczy nie da się zapomnieć, ale da się o nich milczeć.
Milczenie Marka Stelara to trzeci tom cyklu o aspirancie Przeworskim. To policjant, który za karę został zesłany do miejscowości na końcu świata, czyli do Nowego Warpna. Teraz przywrócono go do pracy w wydziale kryminalnym szczecińskiej policji. Dominik nie jest z tego powodu bardzo szczęśliwy. W Nowym Warpnie ułożył sobie życia zawodowe i prywatne. Jednak nie ma wyboru. Tak się jednak składa, że śledztwo, które mu powierzono dotyczy Nowego Warpna.

Jak zwykle u Stelara ogromnym atutem powieści są realia. Powieść Milczenie sięga też bardzo daleko w przeszłość. Gdy zostaje zamordowana obywatelka Niemiec, okazuje się, że kluczem do sprawy są wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat. Poznajemy ludzi, którzy tuż po wojnie zamieszkali w tym położonym na końcu świata miasteczku. Los kazał tam się spotkać dwóm bohaterom powstania w Warszawie. Jeden z nich to uczestnik powstania w getcie warszawskim, a później jeden z powstańców w roku 1944. Drugi zaś ukrywał pierwszego w swoim warszawskim mieszkaniu. Spotkali się w Nowym Warpnie dwa lata po wojnie.

Współcześnie do Nowego Warpna przyjeżdża Helene von Zussow, która ma pomysł na dużą inwestycję w tej miejscowości. Okazuje się, że jej ojcem był Moryc Apfelbaum, który przeżył getto, potem Powstanie Warszawskie i po wojnie kilka lat mieszkał w Nowym Warpnie. A potem zniknął bez śladu. Dominik Przeworski – chcąc rozwiązać sprawę – musi sięgnąć do wydarzeń historycznych. Okazuje się też, że pozornie łatwe rozwiązania są z gruntu rzeczy fałszywe.

Oprócz doskonałej intrygi kryminalnej Marek Stelar podsuwa nam spory fragment historii, która okazuje się równie pasjonująca jak to, kto zabił i dlaczego. Chociaż jest to trzecia powieść cyklu, to każda z nich tworzy oddzielną całość. To nie jest serial telewizyjny i spokojnie można zacząć czytać tę książkę bez znajomości poprzednich. A moim zdaniem to jest najlepsza z dotychczasowych powieści tego cyklu.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
Marek Stelar to klasa sama w sobie. Każda książka sygnowana nazwiskiem STELAR jest gwarancją wyjątkowej czytelniczej uczty. Dlatego nie dziwi mnie fakt, że dzięki książce Krzywda (druga część cyklu z aspirantem Przeworskim), autor został laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru za 2023 rok. Stworzony przez Stelara wspomniana postać jest bohaterem mocnym, wyrazistym, który nie boi się wejść tam, gdzie wielu z nas nie miałoby odwagi. Lecz proszę mi wierzyć u jego boku nic złego nie może się nam stać. Co ważne biorąc razem z nim udział w dochodzeniu, możemy liczyć na chwile pełne, ekscytujących przeżyć, które mrożą krew w żyłach.

Milczenie to dwudziesta powieść Marka Stelara. A proszę mi wierzyć powodów, przemawiających za tym, aby sięgnąć po tę książkę, jest znacznie więcej. Zatem dlaczego warto sięgnąć po Milczenie i dlaczego tej książki nie można przemilczeć? Niech ta recenzja będzie odpowiedzią te pytania.

Stelar ponownie zaprasza nas do Nowego Warpna. Już trzeci raz spotykamy się z aspirantem Przeworskim, który powraca do pracy w szczecińskiej policji. Gdy dochodzi do morderstwa właścicielki berlińskiej firmy deweloperskiej Przeworski, mobilizuje wszystkie siły, aby poznać personalia mordercy. Kto targnął się na życie Helene von Zusson, która w Nowym Warpnie planowała swą kolejną inwestycje? Czyżby komuś zależało na tym, aby w mieście nie powstał kompleks termalno-sanatoryjny? Konkurencja?

Jak bardzo pojawienie się ojca zamordowanej zmieni tor prowadzonego śledztwa? Jaką historię skrywa izraelski historyk Moryc Apfelbaum, który uczestniczył w powstaniu w żydowskim getcie? Mężczyzna kilka powojennych lat spędził w Nowym Warpnie, po czym zniknął bez śladu. Dlaczego pojawi się właśnie teraz, gdy w jednym ze szczecińskich hotelowych pokoi doszło do morderstwa jego córki? Oliwy do ognia dolewa tajemniczy Władeczek Strapko. Co wspólnego z tą historią ma osiemdziesięciosześcioletni mieszkaniec Nowego Warpna? Sprawdźcie sami i sięgnijcie po Milczenie trzecią część z udziałem aspiranta Przeworskiego. Jeśli nie czytaliście dwóch wcześniejszych (Skrucha, Krzywda) to koniecznie nadróbcie tę zaległość.

Bez wątpienia Marek Stelar stworzył intrygującą historię, osadzając w niej bohatera, z którym zaprzyjaźnicie się od pierwszych stron. Ciekawa, wciągająca fabuła, historyczne wątki, śledztwo, które absorbuje naszą uwagę, to mocne punkty najnowszej książki najbardziej twórczego architekta wśród pisarzy i najzdolniejszego pisarza wśród architektów w Polsce. Marek Stelar rysuje mocne historie, których konstrukcja, to solidna porcja kryminału, stawiającego go wysoko na liście najlepszych. A już na pewno na półce NIK – Najlepszych Interesujących Książek.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć