ebook Żar
4.46 / 5.00 (liczba ocen: 19)

Żar
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 22.74
Audiobook - najniższa cena: 25.75
wciąż za drogo?
24.64 złpremium: 14.78 zł Lub 14.78 zł
21.22 zł
22.74 zł Lub 20.47 zł
30.33 zł Lub 27.30 zł
32.90 zł
25.01 zł
26.91 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Upalne lato. Z nieba leje się żar. Tego dnia, gdy Lena wyznaje miłość Rafałowi, on popełnia samobójstwo. Ponad dwadzieścia lat później podobny dramat przeżywa jej syn. Jego dziewczyna odbiera sobie życie, a on znika bez śladu. O opuszczonym domu, w którym doszło do tych tragedii, mówi się, że jest nawiedzony. Jednak zło ma tu zdecydowanie ludzką postać.

Lena Potocka szuka syna. Aspirant Jakub Zommer – mordercy siostrzenicy. Oboje będą musieli zmierzyć się z traumami i przerażającymi sekretami dotyczącymi bliskich im osób.

W malowniczym miejscu przeszłość odbija się złowrogim echem. Gdy trudne pytania doczekają się odpowiedzi, może się okazać, że wiedza jest przekleństwem. I nic nie ukoi bólu po zderzeniu ze wstrząsającą prawdą.

Weronika Mathia wkracza w świat literatury kryminalnej z historią, która na długo zostanie w Twojej pamięci! 

O e-booku Żar blogerzy napisali:

Debiutancka powieść iławskiej pisarki to kryminał nie tylko świetny warsztatowo i odpowiednio mroczny. Mathia zadbała również o warstwę psychologiczną, podejmując tematy trudne i bardzo aktualne. Dreszcz, który towarzyszy lekturze – i ten kryminalny, i ten społeczny – na długo zapada w pamięć. -  SieCzyta - Kasia Sosnowicz

Żar od Weronika Mathia możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Różne miałam doświadczenia z kryminalnymi debiutami. Nie zliczę, ile takich powieści porzuciłam po kilkudziesięciu stronach, ponieważ nie obiecywały niczego emocjonującego. Zupełnie inaczej było w przypadku Żaru. To naprawdę świetna historia!

Gdy przed laty ukochany Leny popełnił samobójstwo w nawiedzonym domu, świat dziewczyny legł w gruzach. Teraz koszmar z przeszłości wraca do niej z podwójną siłą: w tym samym miejscu odbiera sobie życie dziewczyna jej syna Jaśka, a on sam znika bez śladu. Odsunięty od śledztwa aspirant Jakub Zommer nie ustaje w staraniach, by rozwikłać tę tajemniczą zagadkę. Prawda okaże się szokująca.

Z debiutancką powieścią Weroniki Mathii od początku połączyła mnie niewytłumaczalna więź. Bardzo klimatyczna okładka, ciekawy zarys fabuły, do tego autorka, która jest współtwórczynią Kuźni Bestsellerów, czyli szkoły kreatywnego pisania. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że to musi się udać. Intuicja mnie nie zawiodła, co szczerze mnie cieszy, bo rzadko zdarza się, żeby kryminalny debiut był tak dojrzały i sprawnie napisany.

Żar jest historią, w którą czytelnik angażuje się od pierwszych stron, i to w sposób totalny. Nie ma w tej powieści ani jednego momentu zawahania, znużenia, wątpliwości, czy autorka udźwignie ciężar gatunkowy. Mathia pisze z taką swobodą, jakby kryminały tworzyła od lat: stopniuje napięcie, sprawnie porusza się między dwoma planami (przeszłością i teraźniejszością), rozbudza wyobraźnię czytelnika, podsuwając nowe tropy, a bohaterów stawia w takich sytuacjach, byśmy mogli dobrze ich poznać. Finał, jaki wymyśliła dla tej historii, jest nieprzewidywalny, pełen ciekawych zwrotów akcji i gorzkich refleksji.

Debiutancka powieść iławskiej pisarki to kryminał nie tylko świetny warsztatowo i odpowiednio mroczny. Mathia zadbała również o warstwę psychologiczną, podejmując tematy trudne i bardzo aktualne. Jesteśmy zatem świadkami walki z traumą i jej niszczycielską siłą, przyglądamy się różnym obliczom macierzyńskiej miłości, w którą wpisane są także karygodne błędy, doświadczamy niewyobrażalnego strachu, gdy najbliższa osoba znika bez śladu oraz gdy poznajemy prawdę, na którą nie jesteśmy gotowi. Dreszcz, który towarzyszy lekturze – i ten kryminalny, i ten społeczny – na długo zapada w pamięć.

Weronika Mathia to kolejna po Julii Łapińskiej debiutantka, której pióro absolutnie mnie zachwyciło. Z radością będę wypatrywać następnych spisanych przez nią historii.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©SieCzyta
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć