ebook Cmentarz osobliwości
4.52 / 5.00 (liczba ocen: 23)

Cmentarz osobliwości
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 24.54
Audiobook - najniższa cena: 29.70
wciąż za drogo?
-42% 23.72 zł
38.04 złpremium: 24.54 zł Lub 24.54 zł
24.54 zł Lub 22.09 zł
32.72 zł Lub 29.45 zł
34.90 zł
28.63 zł
32.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Maximus Opoka jest zwykłym kurierem kasty i nic nie wskazuje na to, aby jego życie miało ulec poprawie. Co więcej, sprowadza na siebie dodatkowe kłopoty, kiedy postanawia okraść swojego szefa. Uciekając przed konsekwencjami swych czynów, spotyka tajemniczego mężczyznę, który twierdzi, że Max jest spadkobiercą pewnego dworku. Chłopak bez wahania przyjmuje spadek, w którym widzi rozwiązanie wszystkich swoich problemów.

Gdy Max dociera na teren posiadłości, okazuje się, że stał się właścicielem nie tylko ogromnego domu, w którym zamieszkuje służba, ale również innego tajemniczego przybytku — cmentarza osobliwości. Szybko odkrywa, że to nie jedyny element spadku, który został przed nim ukryty. Cmentarz zamieszkują potworne dusze, a zadaniem Maxa jest dopilnowanie, aby bramy cmentarza pozostały zamknięte dla jednej i drugiej strony świata. Gdy na teren cmentarza włamują się ciekawscy studenci, a jeden z nich ginie, wszystko jeszcze bardziej się komplikuje.

Kto został pogrzebany na cmentarzu i dlaczego? Czym są tajemnicze pakty, których treści nikt nie potrafi odnaleźć? Dlaczego dusze od dwustu lat tkwią na cmentarzu i nie mogą odejść w zaświaty? 

O e-booku Cmentarz osobliwości blogerzy napisali:

Paulina Hendel przedstawiła doskonale dopracowaną historię i opowiedziała ją w dobrym stylu. - Autorski przewodnik kulturalny

Cmentarz osobliwości od Paulina Hendel możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Cmentarz osobliwości zaczyna się w chwili najgorszej dla bohatera. Max ma jednak szczęście, gdy udaje mu się uciec z rąk mafii, znajduje go notariusz. Okazuje się, że Max stał się spadkobiercą wiejskiej posiadłości. Podejrzewa, że w podpisanym przez niego dokumencie tkwi jakiś podstęp. Jednak w jego obecnej sytuacji to nadal jest wybór między śmiercią, a życiem.

Czytając tę książkę, prawie od razu czytelnik dowiaduje się, że świat przedstawiony mocno różni się od naszej rzeczywistości. Mieszkańcy tej krainy posługują się całkiem innym kalendarzem. Poziom rozwoju technicznego jest dość podobny do naszego sprzed może stu lat. Jednak jest coś, co działa całkiem inaczej. A są to cmentarze.

W tej krainie ludzie, którzy umierają, muszą odbyć pokutę zanim bogowie zabiorą ich do raju. Dusze zmarłych przybierają bardzo konkretne i materialne kształty. Zmarli dostają też swego rodzaju wyprawę. Do trumny wkłada się złoto i drogocenne kamienie, by po zakończeniu pokuty prowadzić życie bez zmartwień w raju. Do posiadłości, którą odziedziczył Max należy też tzw. cmentarz osobliwości. Mieszkają tam dusze, które zawarły pakt z właścicielem posiadłości. Zadaniem Maxa jest pilnowanie, by dusze nie wydostały się z cmentarza.

Bohater powieści jest drobnym złodziejem, kombinatorem i oszustem. Ma zamiar na jakiś czas tylko przyczaić się w wiejskiej posiadłości, a potem wrócić do miejskiej dżungli. Jednak życie w Lawendowym Dworze zmienia jego priorytety. Przyznam się, że lekturę tej powieści zaczynałem z pewną rezerwą z powodu bardzo słabego zakończenia cyklu Zapomniana księga. Na szczęście okazało się, że autorka tym razem przedstawiła doskonale dopracowaną historię i opowiedziała ją w dobrym stylu.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć