ebook Szóstka
3.99 / 5.00 (liczba ocen: 120)

Szóstka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 32.90
Audiobook - najniższa cena: 32.90
wciąż za drogo?
43.62 złpremium: 28.14 zł Lub 28.14 zł
32.90 zł
36.00 zł
37.52 zł Lub 33.77 zł
46.90 zł
32.81 zł
34.76 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Grudzień 1967 roku. Szczecinem wstrząsa potężna katastrofa tramwajowa. Pod kołami popularnej szóstki ginie kilkanaście osób, a kilkaset trafia do lokalnych szpitali. Dzień po wydarzeniu w mediach pojawia się informacja, wskazująca na trop, że nie był to zwykły wypadek. Cenzura blokuje jednak przekaz…

Minister spraw wewnętrznych powołuje tajną grupę, która ma zbadać kulisy wypadku. Zespół tworzą śledczy, którzy dziesięć lat wcześniej przyczynili się do rozwiązania sprawy sekty ze Wzgórza Kupały.

Ugne Galant z grupą śledczych poszukuje osób ratujących pasażerów po wypadku, którzy byli świadkami niecodziennych zdarzeń podczas akcji ratunkowej. O krok przed nimi są ludzie, którzy zrobią wszystko, by prawda nie ujrzała światła dziennego.

Czy zbrodnia ku chwale Boga lub idei może zostać usprawiedliwiona?

„Przemysław Kowalewski przywołuje demony przeszłości, by zderzyć swoich bohaterów z nieobliczalnym, fanatycznym i ponadczasowym złem. Ta książka na długo nie pozwoli wam o sobie zapomnieć.” – Przemysław Poznański, Zupełnie Inna Opowieść

O e-booku Szóstka blogerzy napisali:

Zagadka zaskoczy, przebieg śledztwa również, a rozwiązanie zostawi z otwartymi ustami. Chcę jeszcze! Czekam na kolejną sprawę Unge! -  CzytAśka - Joanna Onysk

Szóstka od Przemysław Kowalewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Dość szybko po debiucie Przemysław Kowalewski zaprosił nas na ponowne spotkanie z Ugne Galantem, znakomitym śledczym o trudnym charakterze i wielu problemach. Ten powrót mnie nie zawiódł. A nawet powiem szczerze, podobał mi się bardziej niż poprzedni tom z panem porucznikiem pt. Kozioł, który, czego nie ukrywam w recenzji, też przypadł mi bardzo do gustu.

Szczecin, zima 1967 roku, przeciążony tramwaj w bardzo złych warunkach pogodowych, na trudnym odcinku trasy ulega wykolejeniu. Jest wiele ofiar, akcja ratunkowa też nie przebiega najlepiej. Jeszcze nie ma wyników dochodzenia przyczyn, gdy już pojawiają się pogłoski o zamachu, planowym uszkodzeniu wozu.

Komu i po co byłby na rękę taki dramat?

Do prześledzenia sprawy, zarówno samej katastrofy, jak i prowadzonych potem działań śledczych oddelegowany zostaje porucznik Ugne Galant. Dostaje ciekawy zespół, dziwne biuro i absolutny zakaz spożycia alkoholu. Oraz nakaz utrzymania całkowitej tajemnicy, pakiet upoważnień i umocowań najwyższego szczebla.

Gdy tajne śledztwo zaczyna odkrywać nieoczywiste wątki, wokół sprawy zaczynają ginąć świadkowie wypadku. A ich śmierci mają zadziwiające oblicza. Znowu pojawiają się dość brutalne i krwawe sceny, ale jak i poprzednio, mają porządne uzasadnienie w fabule.

No i oczywiście wiążący akcję wypadek tramwaju linii „6” jest jak najbardziej prawdziwy, rekonstrukcja zdarzenia i akcji ratowniczej, co do szczegółu jest zgodna z zapisami faktycznych wydarzeń. Znów prawdziwe zdarzenie stało się kanwą niezwykłych, ale i prawdopodobnych, zawirowań fabularnych.

Szczecin, mimo upływu czasu, nieco uporządkowany po wojnie, nadal ma podskórny mroczny klimat. Autor opisuje miasto dokładnie, widać, że zna je od podszewki i chce je dobrze przedstawić czytelnikowi, ale czy zachęca do odwiedzenia? Czy spacery literackie śladami mrocznych spraw Unge Galanta to jego cel? Nieważne, opisy są plastyczne i wyraziste, dają czytelnikowi pełen obraz miejsc i okolic w których dzieje się akcja.

Sama fabuła zaskakuje. Od wydawałoby się dramatycznego ale jednak po prostu wypadku, poprzez „wojenki na górze” w partii, władzach MSW czy SB, aż do niewyobrażalnych motywacji osób opętanych niezwykłą żądzą władzy podpieraną religijnymi przesłankami.

Nie mieści się Wam w głowie jak to wszystko sprytnie połączyć? Uzasadnić? To sięgajcie koniecznie po Szóstkę.

Zagadka zaskoczy, przebieg śledztwa również, a rozwiązanie zostawi z otwartymi ustami. Chcę jeszcze! Czekam na kolejną sprawę Unge!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć