ebook Kraj utracony
4 / 5.00 (liczba ocen: 3)

Kraj utracony
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 31.20
wciąż za drogo?
31.20 złpremium: 18.72 zł Lub 18.72 zł
42.64 zł Lub 38.38 zł
43.00 zł
44.90 zł
49.39 zł Lub 44.45 zł
39.00 zł
42.20 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

"Skąd pochodzę? Co robili moi przodkowie? Kim jestem?" - pytania te towarzyszą nam od zawsze, ale nie zawsze można znaleźć na nie odpowiedź.

Auvinni Kadreseng, urodzony w 1945 roku w tajwańskich górach, postanowił zmierzyć się z nimi w książce dokumentującej współczesne dzieje swojego ludu, czyli Kocaponganów - jednej z rdzennych społeczności tajwańskich, należącej do etnosu Rukajów. W efekcie powstała opowieść stanowiąca na poły kronikę, na poły autobiografię autora, opisująca przymusową japonizację, a potem sinizację Kocaponganów, wyjaławianie się ich dawnych ziem, przesiedlenie osady, próby utrzymania tradycyjnej społeczności, zmagania z kolejnymi katastrofami naturalnymi, wreszcie całkowite zniszczenie nowej wioski w następstwie tajfunu Sepat.

Kraj utracony to nieoceniony zapis historii zanikania ludu i poruszająca relacja z poszukiwania drogi powrotnej do dawnego domu w górach. Jednocześnie dotyka problemów takich jak bezrefleksyjne niszczenie środowiska oraz zanik tożsamości i odrębności kulturowej. Jest także przypomnieniem o konieczności powrotu do samoanalizy i troski o to, co wspólne.

Kraj utracony od Auvinni Kadreseng możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć