ebook Pan Samochodzik i Templariusze
3.83 / 5.00 (liczba ocen: 5667)

Pan Samochodzik i Templariusze
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 26.94
Audiobook - najniższa cena: 32.82
wciąż za drogo?
32.54 złpremium: 20.99 zł Lub 20.99 zł
26.94 zł Lub 24.25 zł
31.49 zł Lub 28.34 zł
34.99 zł
34.99 zł
27.20 zł
28.80 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kwintesencja literackiego stylu Zbigniewa Nienackiego, dzięki któremu zdobył tysiące fanów! Jedna z najlepszych i najpopularniejszych powieści z cyklu przygodowego o Panu Samochodziku! Pan Samochodzik jest nie tylko miłośnikiem sztuki, ale też zapalonym znawcą historii. Kiedy więc wpada na trop zagadki sięgającej XIV w., zamiast bezradnie rozłożyć ręce, rusza do akcji!Z dokumentów opisujących tragiczny koniec zakonu templariuszy wynika, że skarb przekazany przez Jakuba de Molaya wielkiemu mistrzowi krzyżackiemu znajduje się w jednym z zamków na terenie Polski. O drogocennym depozycie niestety dowiadują się też inni... Duński milioner, poszukiwacz skarbów Petersen wraz ze swoją córką i podejrzanym Kozłowskim depczą panu Tomaszowi po piętach, a czasem nawet wyprzedzają jego działania.Trop prowadzi Pana Samochodzika do Malborka, a zagadka skarbu templariuszy wydaje się znacznie trudniejsza, niż przypuszczał... Czy to możliwe, że konkurencyjna ekipa poszukiwaczy skarbu dotrze do celu przed panem Tomaszem?

Pan Samochodzik i Templariusze od Zbigniew Nienacki możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Gdyby w obecnych czasach chcieć przeczytać taką książkę, byłby to zapewne nie lada kłopot. Nie jestem pewien czy biblioteki, szczególnie te nowsze będą dysponować choć jednym egzemplarzem. Będąc zwolennikiem wersji elektronicznych mogę bez problemu przenieść się do okresu mojego dzieciństwa, a to za sprawą magicznej powieści Zbigniewa Nienackiego zatytułowanej „Pan Samochodzik i Templariusze”. Ksiązka ta jest drugim tomem słynnego awanturniczo – przygodowego cyklu, w którym zaczytywałem się w okresie mojej wczesnej młodości.
    Powracamy zatem znowu do przygód Pana Tomasza (nazwisko nie znane), tytułowego Pana Samochodzika. W powieści tej bohaterowie zgłębiać będą tajemnicę skarbu Zakonu Templariuszy, który prawdopodobnie znajduje się w jednym z zamków krzyżackich na terenie Polski. Nie byłoby pewnie w związku z tym żadnej emocjonującej przygody, ale o skarbie tym dowiaduje się także pewien ekscentryczny duński milioner i zupełnie jak nasi bohaterowie, pragnie stać się jego znalazcą a nawet też posiadaczem. Rozpocznie się wyścig, w którym nieodłącznym atrybutem będzie oczywiście wehikuł Pana Tomasza.
    Kiedy jestem po lekturze takiej powieści nasuwa mi się pewna myśl. Dlaczego zapominamy naszych rodzimych bohaterów, którzy dawali nam tak wiele radości i z którymi się wychowywaliśmy. Zastępujemy ich niby lepszymi, zagranicznymi. Dla mnie ci nowsi nie są wcale lepsi, bo przy tych moich, ulubionych mogłem się czegoś nauczyć. Autor za ich pomocą przekazywał czytelnikom wiele wartości, o których dziś pamięta już niewiele osób. Dziś wywołują niestety tylko głupi uśmiech. Wielka szkoda…

Warto zerknąć