ebook Raz, dwa, trzy, cztery. Beatlesi i ich czas
4.26 / 5.00 (liczba ocen: 3429)

Raz, dwa, trzy, cztery. Beatlesi i ich czas
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 33.54
wciąż za drogo?
51.99 złpremium: 33.54 zł Lub 33.54 zł
-40% 33.54 zł Lub 30.19 zł
-19% 44.72 zł Lub 40.25 zł
47.90 zł
49.00 zł
46.96 zł
47.87 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Paul, John, Ringo i George – czterech chłopców z Liverpoolu, którzy zawojowali świat jak nikt wcześniej. Jak do tego doszło? Dlaczego udało się to właśnie im? Jak Beatlesi zmienili świat? I jak ogromna sława, której doświadczyli jako pierwsi, zmieniła ich samych? Craig Brown zabiera czytelników w zaskakującą podróż, snując skrzącą się dowcipem i anegdotami panoramiczną w rozmachu opowieść o ulubionym zespole kilku już pokoleń słuchaczy. Co jeszcze zostało do powiedzenia o Fantastycznej Czwórce? Więcej, niż jesteście w stanie sobie wyobrazić… W siedmiu latach, kiedy grali razem, Beatlesi zamknęli całą epokę – to także jej historia.

Czytanie książki Browna, okrzykniętej przez brytyjskich krytyków arcydziełem i udaną próbą stworzenia nowego sposobu pisania biografii, przypomina słuchanie najlepszych piosenek Paula McCartneya i Johna Lennona: jest w niej radość i smutek, miłość i nienawiść, śmierć i życie – i wszystko pomiędzy.

Proszę pomyśleć, co byśmy stracili, gdybyśmy nigdy nie słyszeli Beatlesów. Królowa Elżbieta II 

Choć wydawać się może, że o Fantastycznej Czwórce powiedziano już wszystko, Craig Brown maluje zupełnie nowy obraz ich pokolenia, stosując sprytny zabieg dekonstrukcji klasycznej biografii. Są tu esej i ogłoszenie prasowe, przedruk z gazety codziennej i historie o barwnych, ale i tragicznych postaciach z życia Paula, Johna, George’a i Ringo. O Beatlesach przeczytałam dziesiątki książek – z nich wszystkich to ta jest najbliższa prawdy o czasie, do którego idealizowania mamy dziś wyjątkową słabość. Maja Chitro, ELLE

W tej książce jest wszystko, co najważniejsze i najciekawsze według najbardziej aktualnego stanu beatleologicznej wiedzy. Craig Brown pisze porywająco, a historia Beatlesów, najpiękniejsza w XX-wiecznej muzyce popularnej, wciąż zasługuje na uwagę wszystkich pokoleń. Piotr Metz, dziennikarz muzyczny, adresat pocztówki od Johna Lennona

W genialny sposób pomysłowa, na wskroś oryginalna (co przy tym temacie nie jest łatwe), całkowicie wciągająca, zabawna, smutna i poruszająca. Smakołyk. „Sunday Times Magazine”

Najbardziej zajmująca książka o Fantastycznej Czwórce, jaką kiedykolwiek napisano. „Spectator”

Porywające studium kulturowego i społecznego tumultu wywołanego przez jeden zespół. „Wall Street Journal”

Błyskotliwa mikstura z patosu, błahostek, komedii, głębokiej sympatii i angielskiego wyczucia absurdu. BBC Radio 4, „Saturday Review”

Niezwykła, pięknie opowiedziana historia o czterech młodzieńcach, którzy ukształtowali współczesny świat. „Daily Mail”

Raz, dwa, trzy, cztery. Beatlesi i ich czas od Craig Brown możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć