ebook Fałszerz. Historia największego polskiego oszusta
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Fałszerz. Historia największego polskiego oszusta
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 26.00
wciąż za drogo?
-7% 26.00 zł Lub 23.40 zł
27.49 zł
39.99 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
33.59 zł
34.81 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Zdolny malarz, współczesny alchemik czy pospolity przestępca? W reporterskiej biografii Magda Omilianowicz prześwietla życie Zdzisława Nęcki, tropiąc jego sztuczki, przekręty i oszustwa. Przypatruje się związkom „Króla Fałszerzy” i wychowywaniu córki między jedną a drugą odsiadką. A wszystko po to, by znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego człowiek o tak wielkim talencie ponad połowę życia spędził w więzieniu.

Nikt nie był w stanie go przekupić, bo pieniądze robił sobie sam. Król fałszerzy, więzienna arystokracja. Najlepszy z najlepszych. Potrafi podrobić wszystko. Nawet amerykański Secret Service podziwiał jego dolary. Inteligentny, oczytany i dowcipny, zdolny malarz, zarażający pogodą ducha.

Po raz pierwszy zdecydował się opowiedzieć całą swoją historię i… podobno jej nie sfałszował. Setki godzin nagrań, rozmowy w więzieniu i na wolności. Zaufanie.

To jego historia, jego prawda, jego ballada.

Zdzisław Nęcka, genialny polski fałszerz, nazywany „Królem Fałszerzy” i „Matejką z Monte”. Wielokrotny recydywista, który przesiedział w więzieniach w całej Polsce ponad 40 lat. Podrabiał banknoty, przeróżne dokumenty, biżuterię. Podobno jest w stanie podrobić wszystko, a fałszywki, które wyszły spod jego ręki były nie do odróżnienia dla fachowców. Podczas długich wyroków malował freski w więziennych kaplicach. Robił kopie obrazu Moneta „Plaża w Pourville” dla stacji telewizyjnej i dwukrotnie namalował repliki „Bitwy pod Grunwaldem”. Na wolności przyjaźnił się z artystami i gangsterami, żyjąc na styku półświatka i bohemy. Człowiek o wielkim talencie, który kiepsko wykorzystał.

W fascynującej reporterskiej biografii Magda Omilianowicz prześwietla życie Zdzisława N. na wylot i próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego tak pokierował swoim losem, że ponad połowę życia spędził za kratami.

Kim jest Zdzisław Nęcka? Współczesnym alchemikiem czy pospolitym przestępcą?

Fałszerz. Historia największego polskiego oszusta od Magda Omilianowicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć