ebook Ostatni list
4.42 / 5.00 (liczba ocen: 20998)

Ostatni list
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 34.90
Audiobook - najniższa cena: 34.90
wciąż za drogo?
46.41 złpremium: 29.94 zł Lub 29.94 zł
34.90 zł
38.00 zł
38.42 zł
39.92 zł Lub 35.93 zł
34.88 zł
36.97 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Beckett otrzymuje pożegnalny list od swojego przyjaciela Ryana, który prosi go o opiekę nad jego siostrą i jej dziećmi. Czy Beckett zdecyduje się porzucić wojsko i wyruszyć do Telluride, aby wypełnić ostatnią prośbę Ryana?

„Beckett,
jeśli to czytasz, cóż… wiesz, jak to jest z listami pożegnalnymi. Przeżyłeś. Ja nie. Jednak daj sobie spokój z wyrzutami sumienia, bo wiem, że gdyby istniała jakakolwiek szansa na to, abyś mnie uratował, na pewno byś to zrobił.

Chcę jednak, żebyś wyświadczył mi pewną przysługę – porzuć wojsko i jedź do Telluride.
Moja młodsza siostra samotnie wychowuje bliźnięta. Jest bardzo niezależna, niechętnie pozwala sobie pomagać, jednak najpierw zmarli rodzice, potem nasza babcia, a teraz Ella utraciła również mnie. Zbyt wiele nieszczęść, jak na jedną osobę. To po prostu niesprawiedliwe.

I jeszcze jedno – nie wiesz o poważnym problemie, który wyniszcza jej rodzinę. Ella będzie potrzebowała pomocy.

Jeżeli zginąłem, nie zdołam już jej wesprzeć. Nie podam jej pomocnej dłoni, jednak Ty nadal możesz być przy niej i jej dzieciach. Zatem błagam Cię, przyjacielu, zaopiekuj się moją siostrą, moją rodziną.
Proszę, nie pozwól, aby samotnie musiała zmagać się ze wszystkimi kłopotami.
Ryan” – fragment powieści „Ostatni list” (ciąg dalszy ebooka w pełnej wersji książki)

O e-booku Ostatni list blogerzy napisali:

Rebecca Yarros jest mistrzynią wyciskania łez, tworzenia historii smutnych, ale również poprzez przesłanie radosnych, ponieważ dają nam one ukojenie w trudnych życiowych momentach, tchnąc w nas siłę i nadzieję na lepsze jutro, na dobro płynące z ludzkich serc. Niech ta historia wpadnie również do Waszego serca, umysłu i duszy. -  Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Ostatni list od Rebecca Yarros możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Ostatni list to nie pierwsza i nie ostatnia książka Rebecci Yarros, którą przeczytałem. Nie pierwsza, ponieważ swoją czytelniczą przygodę z twórczością autorki rozpocząłem od powieści „Rzeczy, których nie dokończyliśmy”. Nie ostatnia, ponieważ, gdy tylko pojawi się zapowiedź kolejnej książki, to koniecznie zapiszę ją na listę „do przeczytania, poza kolejnością”. Dlaczego? Dlatego, że autorka jest mistrzynią wyciskania łez. Potrafi zarysować historię mocno trafiającą do najczulszych zakamarków mojego czytelniczego serca. Te historie są nie tylko poruszające, lecz przede wszystkim życiowe.

Rebecca Yarros na kartach powieści Ostatni list zapisała historię Elli, niezwykle silnej życiowo kobiety. Ella jest matką samotnie wychowującą dwójkę bliźniaków. Każde życiowe wyzwanie, nie przerastało jej woli walki. Niestety los nie był dla Elli łaskawy – najpierw zmarli jej rodzice, potem odeszła jej babcia, a następnie zmarł jej brat. Teraz zajmuje się również prowadzeniem pensjonatu po babci.

Ryan jest bratem Elli. Bratem zatroskanym o jej los tak bardzo, że w swym ostatnim liście do przyjaciela Becketta zwraca się do niego z prośbą. Ryan prosi go, aby ten wyświadczył mu przysługę. Chce, aby Beckett porzucił służbę wojskową i pojechał do Telluride. To właśnie tu mieszka jego młodsza siostra Ella. W swym ostatnim liście Ryan prosi Becketta, aby ten zaopiekował się jego siostrą.

Każdy rozdział tej powieści rozpoczynają słowa poruszającego listu. Tak naprawdę wszystkie słowa zapisane na kartach tej książki poruszają do łez. To historia o ogromnej sile miłości, przyjaźni. Jeśli poszukujecie powieści mocno wpadających w pamięć oraz do serca, to koniecznie sięgnijcie po Ostatni list. Ta książka to prawdziwa perełka w światowej literaturze. I bardzo dobrze się stało, że również polski czytelnik może po nią sięgnąć, by poznać historię, której nie zapomni się do końca swoich dni.

Bez wątpienia Rebecca Yarros jest mistrzynią wyciskania łez, tworzenia historii smutnych, ale również poprzez przesłanie radosnych, ponieważ dają nam one ukojenie w trudnych życiowych momentach, tchnąc w nas siłę i nadzieję na lepsze jutro, na dobro płynące z ludzkich serc. Niech ta historia wpadnie również do Waszego serca, umysłu i duszy.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć