ebook Człowiek, który umarł dwa razy
4.4 / 5.00 (liczba ocen: 170339)

Człowiek, który umarł dwa razy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.00
Audiobook - najniższa cena: 27.00
wciąż za drogo?
23.00 zł Lub 20.70 zł
-17% 27.90 zł
35.99 zł Lub 32.39 zł
39.99 zł płacąc BLIKiem: 37.99 zł
34.81 zł
35.59 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Drugi tom cyklu kryminalnego, który pokochali czytelnicy na całym świecie. Zapnijcie pasy i przygotujcie się na niezwykłą podróż w świat intryg, manipulacji i sekretów, oczywiście bardzo niebezpiecznych. Elizabeth Best, emerytowana agentka brytyjskiego wywiadu, otrzymuje list od swojego „starego przyjaciela” Marcusa Carmichaela, który od 40 lat nie żyje. Czy to możliwe? Czy Elizabeth i jej przyjaciele z Czwartkowego Klubu Zbrodni są w stanie rozwiązać tę zagadkę? Przekonajcie się, jaką tajemnicę skrywa „Człowiek, który umarł dwa razy”.

Czasem warto się zatrzymać i poplotkować z przyjaciółmi przy winie, nawet jeśli dookoła trup ściele się gęsto 

Elizabeth Best, emerytowana agentka brytyjskiego wywiadu, właśnie dostała list. Nadawcą jest jej „stary przyjaciel” Marcus Carmichael. Problem w tym, że Marcus od 40 lat nie żyje, a Elizabeth sama znalazła jego zwłoki.  

Ten nieistotny detal nie przeszkadza staremu, dobremu Marcusowi oświadczyć, że właśnie przeprowadził się do Coopers Chase, luksusowego osiedla dla seniorów, w którym Elizabeth mieszka z mężem i grupką ekscentrycznych przyjaciół.  

Elizabeth wie, że prawdopodobnie ktoś wciąga ją w pułapkę… więc świetnie się składa, bo nic tak nie urozmaica popołudniowej herbatki jak śmiertelnie niebezpieczna intryga służb specjalnych. Zwłaszcza, gdy można w nią wplątać przyjaciół z Czwartkowego Klubu Zbrodni. 

Tym razem jednak Klub staje przeciwko wrogowi, któremu nie zadrżałaby nawet powieka, gdyby miał wyeliminować czwórkę sympatycznych seniorów. 

Fenomenalny cykl kryminałów Richarda Osmana zachwycił czytelników na całym świecie. Jego łączna sprzedaż przekroczyła już 8 milionów egzemplarzy! 

Jeśli chcecie sprawdzić, jak to się wszystko zaczęło, sięgnijcie po tom pierwszy, czyli Czwartkowy Klub Zbrodni. A już w październiku ukaże się Kula, która chybiła.   

O e-booku Człowiek, który umarł dwa razy blogerzy napisali:

Rewelacyjnie skrojone sylwetki bohaterów. Seniorzy śmieszą, uczą i wzbudzają sympatię. Nie sposób się do nich nie przywiązać. Czytając drugi tom, miałam poczucie, że wracam do starych, dobrych znajomych. I przyznaję, że zrobiłam to z ogromną przyjemnością. - Kocham Cię, moje życie - Monika Lewandowska

Lektura powieści Osmana to bardzo przyjemna rozrywka, ale też okazja do głębszych refleksji. Brytyjski pisarz pod płaszczykiem humoru i ciekawej intrygi przemyca sporo obserwacji z życia wziętych, nie tylko tych dotyczących seniorów. Polubiłam tę zgraję sympatycznych staruszków i lekkość pióra Richarda Osmana. - SieCzyta - Kasia Sosnowicz

Człowiek, który umarł dwa razy od Richard Osman możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Drugi tom cyklu z energicznymi staruszkami z osiedla dla seniorów to lekka, choć wymagająca kryminalnego nosa lektura. Nie dość, że morderczych czynów przybywa, do akcji wkraczają gangsterzy. I najprawdziwsze diamenty.

Człowiek, który umarł dwa razy to kolejna po Czwartkowym Klubie Zbrodni część serii stworzonej przez Richarda Osmana, który wyznaczył światowy trend na cosy crime. Część zdecydowanie dynamiczniejsza i dojrzalsza warsztatowo, co ciekawe także, już nie tak bardzo inspirowana cyklem z panną Marple, choć oczywiście duch Agathy Christie wciąż unosi się nad fabułą. Wydaje mi się, że Osman wreszcie znalazł własny styl, odważył się na mocniejsze akcenty i podążanie kryminalną drogą. Stąd w Człowieku, który umarł dwa razy pojawiają się sceny czasem nawet mrożące krew w żyłach. Prym wiodą silne i sprytne, choć nie najmłodsze już panie, płeć męską zostawiając w tyle. Mniej tu debatowania, analizowania, a zdecydowanie więcej działania.

Lektura powieści Osmana to bardzo przyjemna rozrywka, ale też okazja do głębszych refleksji. Brytyjski pisarz pod płaszczykiem humoru i ciekawej intrygi przemyca sporo obserwacji z życia wziętych, nie tylko tych dotyczących seniorów. Co rusz podkreśla wagę prawdziwej przyjaźni, dzięki której człowiek, bez względu na wiek, nie czuje się samotny. To właśnie z relacji z drugą żywą istotą (nawet psem!) czerpie siłę do walki ze swoimi ułomnościami. Osman udowadnia ponadto, że chciwość i umiłowanie rzeczy materialnych mogą ogłupić nawet największego mędrca. A przecież diamenty szczęścia nie dają. Prawda?

Z przyjemnością sięgnę po tom trzeci (Kula, która chybiła). Polubiłam tę zgraję sympatycznych staruszków i lekkość pióra Richarda Osmana. A jeśli interesuje Was wersja audiobookowa, z radością donoszę, że czyta Filip Kosior, co z pewnością dodaje powieści pazura.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©SieCzyta
Mam dlka Was kilka słów na temat drugiego tomu rewelacyjnych przygód Czwartkowego klubu zbrodni, czy też klubu nieokiełznanych seniorów. (Jak kto woli). Ja muszę przyznać, że mam słabość do seniorów, szczególnie tych nieokiełznanych.

Dla kogo?

Człowiek, który umarł dwa razy to pozycja zarówno dla tych, którzy uwielbiają szalone komedie ale także dla fanów kryminałów i powieści z dobrymi spostrzeżeniami na temat otaczającej nas rzeczywistości. A w sumie to dla wszystkich, którzy chcą się wprawić w dobry nastrój.

Co znajdziecie w powieści?

Przede wszystkim rewelacyjnie skrojone sylwetki bohaterów. Seniorzy śmieszą, uczą i wzbudzają sympatię. Nie sposób się do nich nie przywiązać. Czytając drugi tom, miałam poczucie, że wracam do starych, dobrych znajomych. I przyznaję, że zrobiłam to z ogromną przyjemnością.
Z drugiej strony mam też poczucie, że #richardosman w tym cyklu przemyca (między wierszami) ważne spostrzeżenia na temat funkcjonowania osób lat 50 z dużym plusem.
No i oczywiście, co pewnie najważniejsze sięgając po tę książkę dostaniecie genialnie skonstruowaną fabułę, z ciekawym i mocno wciagającym wątkiem kryminalnym.
Jestem przekonana, że nikt się w związku z tą historią nie nudzi. Ani autor pisząc, ani bohaterowie (bo ciągle się u nich coś dzieje) ani oczywiście czytelnik.

Ja nawet pisząc Wam te kilka słów mam uśmiech na twarzy.

Zdecydowanie Wam polecam. Na coraz dłuższe jesienne wieczory, na doskonałe weekendowe poranki. Warto.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć