ebook Incognito
4.5 / 5.00 (liczba ocen: 4)

Incognito
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.30
Audiobook - najniższa cena: 29.17
wciąż za drogo?
31.90 złpremium: 20.58 zł Lub 20.58 zł
-34% 22.30 zł płacąc BLIKiem: 21.19 zł
24.90 zł
25.73 zł Lub 23.16 zł
28.13 zł Lub 25.32 zł
25.71 zł
25.73 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nieuchwytny seryjny morderca… Przynajmniej do chwili, kiedy pojawi się świadek incognito.

Artur Cienowski i Anka Sawicka znają się od lat. Choć prokurator rejonowy i dziennikarka śledcza nieczęsto stoją po tej samej stronie barykady, to akurat oni zawsze mogą na siebie liczyć. Już niedługo przyjdzie im się o tym dobitnie przekonać.

Jak schwytać mordercę, który doskonale zna wszystkie twoje tajemnice? Który podąża za tobą jak cień, a chwilami wydaje się nawet być krok przed tobą? A co, jeśli na dokładkę z niektórymi osobami prowadzącymi śledztwo wiąże cię coś więcej niż tylko profesjonalna solidarność, sympatia albo przyjaźń? Znaków zapytania jest wiele, odpowiedź może być tylko jedna. Całkowicie oczywista i właśnie dlatego kompletnie nieoczekiwana.

O e-booku Incognito blogerzy napisali:

Paulina Świst po raz kolejny stworzyła wciągającą od pierwszej strony historię, którą czyta się jednym tchem. Wykreowała fajnych i inteligentnych bohaterów z prawdziwym pazurem i niesamowitą chemią. Nie znajdziecie w niej również zbędnych opisów czy nic niewnoszących upiększaczy. Ja bawiłam się świetnie i z niecierpliwością czekam już na kolejną część, która mam nadzieje pojawi się niedługo.  -  Książka w autobusie - Magdalena Fraszczak vel Jószczak

Takich dwoje jak tych troje nie ma ani jednego. Nowi bohaterowie Pauliny Świst od samego początku przedstawiają się od najlepszej strony, a potem jest tylko lepiej. Jak zawsze jest humor, ostry i bez trzymanki, co nie powinno nikogo dziwić, dodając do tego dobry motyw z gatunku kryminalnego plus wspomniane wyżej osoby tworzą kapitalną historię. -  Taki jest świat - Katarzyna Pessel

Incognito od Paulina Świst możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Tajemnice mają to do siebie, że prędzej lub później ktoś je pozna i raczej będzie to osoba niepowołana. Ot taki prztyczek od losu lub bardziej na miejscu byłoby powiedzieć fatum. Sekrety da się wykorzystać na różne sposoby, najczęściej w złej wierze. Co jeśli odnajdzie je… morderca? Jak je spożytkuje? Najbardziej zainteresowani dowiedzą się o tym w najgorszym momencie, a bycie krok za zbrodniarzem oznacza zazwyczaj jedno…

Przyjaźń prokuratora i dziennikarki śledczej nie zdarza się zbyt często. Anka Sawicka i Artur Cienowski znają się od lat, doskonale wiedzą kim są w godzinach pracy, a poza nią dobrze się razem bawią oraz wspierają kiedy zajdzie potrzeba. Jednak nie spodziewają się, że zostaną wciągnięci w dość niecodzienną sytuację czyli serię morderstw. Na tym nie koniec, to raczej dopiero początek historii, w jakiej mają do odegrania główne role. Na pierwszym miejscu jest oczywiście złapanie zabójcy, który doskonale zaciera za sobą ślady i wskazuje jedynie te tropy, jakie są mu na rękę. Sprawa zaczyna się jeszcze bardziej komplikować gdy zbyt wiele zaczyna wskazywać, iż zbrodniarz wyprzedza zespół dochodzeniowy i na dodatek ma dość szczególną wiedzę. Coraz więcej pytań zaczyna się wokół jednego punktu śledztwa, a znalezione odpowiedzi potwierdzają dość nieoczekiwaną teorię. Wszystko zaczyna jasno wskazywać na to, na co nikt nie był przygotowany, a jak się okazuje powinno się być. Cień podejrzeń staje się aż nadto wyraźny, lecz czy nie jest to przedwczesny finał morderczych znaków zapytania?

Takich dwoje jak tych troje nie ma ani jednego. Nowi bohaterowie Pauliny Świst od samego początku przedstawiają się od najlepszej strony, a potem jest tylko lepiej. Jak zawsze jest humor, ostry i bez trzymanki, co nie powinno nikogo dziwić, dodając do tego dobry motyw z gatunku kryminalnego plus wspomniane wyżej osoby tworzą kapitalną historię. Można ją czytać pewnie na raty, lecz po co, jeśli i tak pierwsza przerwa nie potrwa długo, natomiast faktem jest, że lepiej nie sięgać w późniejszych godzinach, zarwana nocka gwarantowana, a koniec przychodzi zbyt szybko, podobnie zresztą jak i świt. Taka złośliwość bestselleru i natury, lecz wyspać można się kiedyś, a odłożenie czytania i tak skończy się jego rozpoczęciem. Jeśli spodziewacie się po Incognito również pikanterii to otrzymacie ją na poziomie jakiego nie oczekiwaliście, lecz z pewnym haczykiem, będącym sporą niespodzianką, mocno zaostrzającą apetyt na więcej. Paulina Świst powraca i robi to na własnych zasadach. Nowa seria, nowi bohaterowie i więcej nowości w fabule z kategorii kryminału, gdzie jest trup w liczbie mnogiej oraz intrygujące śledztwo. Dialogi pełne humorystycznych utarczek także są, akcji również nie brakuje, no i nowi ulubieńcy zyskują to miano od razu. A co jeszcze? Tajemnice, nie wszystkie odsłonięte oraz sporo i jeszcze więcej oraz podgrzewanie atmosfery... jak to w świstowym uniwersum bywa, lecz inaczej niż zazwyczaj. Pozostaje fundamentalne pytanie kiedy kolejne części tej trylogii?

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Jak już zapewne zdążyliście się zorientować (a jeśli jeszcze nie, to uwaga) uwielbiam pióro Pani Pauliny Świst - najbardziej enigmatycznej polskiej autorki z nieprzeciętnym wręcz poczuciem humoru, który zdecydowanie jest jej znakiem rozpoznawczym. Dzisiaj zaś postaram się poddać wnikliwej analizie jej najnowszej trzynastej już książki o równie tajemniczym tytule co sama autorka – Incognito, która swoją premierę świętowała zaledwie kilka dni temu.

Otóż moi mili, mamy przyjemność poznać pierwszy tom zwiastujący nową świetną serię, oczywiście w moim prywatnym odczuciu. Autorka tym razem zabrała nas na spotkanie z najlepszą dziennikarką śledczą Anną Sawicką, która z uwagi na swoją dość bliską znajomość z prokuraturą oraz ze względów bezpieczeństwa pisze pod pseudonimem. Od lat jej najlepszym przyjacielem jest Artur Cienowski jeden z najlepszych oskarżycieli rejonowych w Polsce, który swoim wyglądem i aparycją bardziej zbliżony jest do osób, przeciwko którym z reguły prowadzi postępowania sądowe, niż do człowieka działającego w imieniu prawa. Mimo iż służbowo niejednokrotnie bywali po różnych stronach barykady, tak prywatnie zawsze mogą na siebie liczyć, bez względu na wszystko. Razem z grupką przyjaciół tę dwójkę czeka nie lada wyzwanie. Muszą rozwiązać sprawę seryjnego mordercy, który wzoruje się na zbrodniach dokonanych przez człowieka, który od lat odsiaduje swój wyrok. Tak się składa, że to była sprawa, przy której Artur stawiał swoje pierwsze kroki w prokuraturze, a pierwszą ofiarą potencjalnego naśladowcy okazał się mężczyzna, którego nie tak dawno poznała Ania. Dziwne zbiegi okoliczności, jak wiemy, nigdy się nie zdarzają i zarówno „Cień” jak i dziennikarka, doskonale zdają sobie z tego sprawę….. Kim okaże się morderca? Czy Ance i Arturowi uda się znaleźć winnego, zanim dokona się kolejna makabryczna zbrodnia? Co jeszcze ich czeka? A co jak któreś z nich będzie następną ofiarą?

Koniecznie dajcie się porwać i przede wszystkim poderwać tej historii, z pewnością nie będziecie tego żałować, nawet nie ma co tu analizować, mnie kupiła od samego początku. Oczywiście oprócz całej otoczki niezwykle zawiłej zagadki kryminalnej otrzymacie pokaźną dawkę wybitnego humoru i sarkazmu, okraszoną erotyzmem, który może rozgrzać czytelnika do czerwoności, mimo iż namiętnych scen wcale nie uświadczycie. Anna i Artur to niesamowita para, która przede wszystkim ceni swoją przyjaźń nade wszystko, chociaż wiecie, nie do końca wierzę w takie przyjaźnie męsko damskie, ale nic więcej Wam na ten temat nie zdradzę. Poznacie również bardzo interesującego policjanta - Szczepana, który z pewnością znajdzie nie jedną swoją czytelniczą fankę, a i oczywiście troszeczkę namiesza między tym zgranym teamem oddanych przyjaciół. Pani Paulina po raz kolejny stworzyła wciągającą od pierwszej strony historię, którą czyta się jednym tchem. Wykreowała fajnych i inteligentnych bohaterów z prawdziwym pazurem i niesamowitą chemią. Nie znajdziecie w niej również zbędnych opisów czy nic niewnoszących upiększaczy. Kochani ja bawiłam się świetnie i z niecierpliwością czekam już na kolejną część, która mam nadzieje pojawi się niedługo. Oczywiście, z czystym sumieniem polecam.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Książka w autobusie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć