ebook Kulisy PiS
4.14 / 5.00 (liczba ocen: 36)

Kulisy PiS
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.99
Audiobook - najniższa cena: 29.90
wciąż za drogo?
34.32 złpremium: 22.14 zł Lub 22.14 zł
-34% 23.99 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
31.37 zł Lub 28.23 zł
31.90 zł
-5% 29.52 zł
30.38 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

W politycznym spektaklu, którego reżyserem od ośmiu lat jest Jarosław Kaczyński, nie ma miejsca na nudę. Kaczyński niczym Hitchcock zaczyna od wybuchu i sprawia, że napięcie z każdą chwilą rośnie. Dzięki książęce Kamila Dziubki mamy szansę poznać kulisy powstawania tego politycznego thrillera. Na dwa miesiące przed wyborami ebook „Kulisy PiS” uchyla kotarę, za którą pisany jest scenariusz i obsadzane są role w przestawieniu partii rządzącej.

W Prawie i Sprawiedliwości nie dzieje się dobrze, skoro prominentni działacze partii rządzącej bez skrupułów donoszą na siebie: wicepremierzy i ministrowie dezawuują dokonania premiera Morawieckiego, współpracownicy Jarosława Kaczyńskiego przytaczają przykłady jego politycznego okrucieństwa, ludzie z Pałacu Prezydenckiego kpią z Andrzeja Dudy, przyboczni Ziobry obnażają jego grę. W tej książce ani jeden rozmówca nie pochodzi z opozycji. „Kulisy PiS” Kamila Dziubki demaskują Prawo i Sprawiedliwość tylko i wyłącznie faktami, o których opowiadają politycy tej partii.

W politycznym spektaklu, którego reżyserem od ośmiu lat jest Jarosław Kaczyński, nie ma miejsca na nudę. Kaczyński niczym Hitchcock zaczyna od wybuchu i sprawia, że napięcie z każdą chwilą rośnie.

Książka jest zapisem rozmów wyłącznie z elitą PiS: parlamentarzystami, ministrami, wicepremierami, bliskim współpracownikami Jarosława Kaczyńskiego. Ani jedna wypowiedź nie pochodzi od opozycji. Rozmówcy zgodzili się na pełną szczerość tylko po warunkiem anonimowości.

Ebook „Kulisy PiS” to literatura faktu, w której sami pisowcy odzierają Kaczyńskiego, Morawieckiego, Dudę, Ziobrę, Obajtka, Kurskiego i innych czołowych działaczy z szytego na miarę piarowego garnituru. Lektura to niebywała okazja zobaczenia na własne oczy, jak wygląda nagi król…

Opowieści z samego środka partii rządzącej:

• O Jarosławie Kaczyńskim
Doświadczony parlamentarzysta: Jarosława interesuje czysta władza. Jest emocjonalnym psychopatą.
Jego osobista sytuacja materialna mało go zajmuje. On nie myśli o tym, czy będzie miał co jeść, bo on się żywi polityką.

• O Andrzeju Dudzie
Poseł: Przepraszam, bo to może zabrzmi niezręcznie, ale ta Ukraina spadła Dudzie z nieba. Jego głównym zajęciem było wybieranie, do którego ośrodka prezydenckiego pojedzie i czy weźmie narty wodne, czy jednak te śnieżne.

• O Mateuszu Morawieckim
Bywalec Nowogrodzkiej: Mateusz jest maniakiem władzy. Jemu chodzi tylko o to, bo pieniędzy już więcej nie potrzebuje. Oczywiście jest pytanie, czy jego marzeniem było zostać takim premierem, jakim jest. No bo on tej władzy ma niewiele. I przez te lata w hierarchii obozu władzy przesunął się co najwyżej o milimetry.

• O Zbigniewie Ziobro
Członek zarządu państwowej spółki: Jeśli kiedyś wsadzą Ziobrę, to nie za prokuraturę, tylko za biznesy i za to, jak finansuje swoją partię. Ziobryści mają skitrane pieniądze bardzo głęboko. Każdy, kto z rekomendacji Solidarnej Polski wchodzi do spółek, musi się opłacać. Członek zarządu dużej spółki miesięcznie oddaje na rzecz partii piętnaście tysięcy złotych.

• O korupcji politycznej
Były współpracownik Jarosława Kaczyńskiego: Myśmy pierwszy raz maszerowali po władzę w cieniu afery Rywina. Na tym uszyliśmy swoje sztandary. Miało nie być już więcej kolesiostwa w stylu komuchów. Dziś to już jest pusta retoryka.

Kulisy PiS od Kamil Dziubka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Kulisy PiS to przykład klasycznej literatury faktu. Kamil Dziubka rozmawia z politykami. Znajdziemy w tej książce wyłącznie wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości. Autor tylko im udzielił głosu. Nie wypowiada się tam nikt z opozycji. Zatem powinna to być niemalże hagiografia, idealna opowieść o idealnej partii powołanej do stworzenia z Polski kraju mlekiem i miodem płynącego. A tymczasem mamy obraz wzajemnej nienawiści, intryg i patologii w wymiarze nie tylko politycznym.

Pamiętam rozważania niektórych polityków opozycji, którzy mówili, że wystarczy przekabacić sześciu posłów PiS i Kaczyński traci władzę. To wynikało z kompletnego niezrozumienia tego, jak ci posłowie są mocno związani z partią tym finansowym lepiszczem. To jest system korupcji politycznej.

Z wypowiedzi polityków PiS wyłania się obraz partii do szpiku kości zepsutej. Jarosław Kaczyński ze swymi przybocznymi stworzył organizacją, której członkowie są bezwzględnie uzależnieni finansowo od swojego posłuszeństwa. Na porządku dziennym jest ciągłe testowanie lojalności przy użyciu najbardziej bezwzględnych metod. W spektrum działań mieści się między innymi publiczne upokarzanie. Dotyczyło to nawet najbardziej prominentnych funkcjonariuszy.

Beata Szydło została dodatkowo upokorzona w dniu dymisji. Decyzja o jej odwołaniu została ogłoszona tego samego dnia, w którym opozycja próbowała uchwalić wotum nieufności wobec niej. Krzyczała wtedy z mównicy: „Dlaczego chcecie mnie odwołać?”. Niby to było skierowane do opozycji, ale w rzeczywistości Beata pytała Kaczyńskiego.

Kulisy PiS powstały dlatego, że autor udzielił politykom gwarancji anonimowości. Tylko pod tym warunkiem zgodzili się cokolwiek powiedzieć. Wszystkie wypowiedzi są całkowicie anonimowe. I jest to zrozumiałe, gdy zdamy sobie sprawę, jak funkcjonuje ta partia. Poziom prymitywizmu prowadzonych przez działaczy intryg wzajemnych jest porażający. Wydaje się straszne, że ludzie na takim poziomie decydują o przyszłości Polski.

Jednak to nie wszystko. Z niektórych analiz działaczy PiS wyłania się także skuteczna diagnoza porażki politycznej obozu demokratycznego. I wbrew pozorom nie chodzi o jakąś mityczną arogancję władzy, bo w tym właśnie PiS jest najlepszy. Chodzi raczej o zlekceważenie indywidualnych aspiracji ludzi. Duma z ojczyzny to za mało, by demokracja miała dla wyborcy wartość nadrzędną.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć