ebook Najważniejsze to przeżyć
4.37 / 5.00 (liczba ocen: 10)

Najważniejsze to przeżyć
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 22.74
Audiobook - najniższa cena: 25.94
wciąż za drogo?
35.25 złpremium: 22.74 zł Lub 22.74 zł
-20% 22.74 zł Lub 20.47 zł
-31% 26.01 zł
28.43 zł
29.56 zł Lub 26.60 zł
30.32 zł
30.51 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wojna się skończyła. Do zrujnowanej Warszawy wracają ludzie, których życie też legło w gruzach. Ale przeżyli. I to jest najważniejsze…

II wojna światowa w przerażający sposób zmieniła życie setek tysięcy mieszkańców Warszawy, miasta, które po upadku powstania przypominało morze gruzów. Jedni zdołali przeżyć, innym się to nie udało. Zginęli na ulicach miasta, zostali zamęczeni na Pawiaku lub w obozach koncentracyjnych. Ci, którym udało się ocaleć, próbują po wojnie układać sobie życie na nowo.

Do zrujnowanej stolicy wraca rodzina Pataczków. Kamienica przy Marszałkowskiej, w której kiedyś mieszkali, cudem ocalała. Ojciec, lekarz, natychmiast podejmuje pracę w szpitalu. Matka, przedwojenna nauczycielka, próbuje odnaleźć się jako dziennikarka szukająca śladów nadziei wśród ruin. Starsza córka, Tereska, pomaga odgruzowywać Politechnikę, licząc, że dzięki temu odzyska przedwojenną miłość. Jest jeszcze ta młodsza – Mirka. I to w niej jest największa nadzieja. To ona bowiem znajduje w sobie dość odwagi i siły, by co dzień udowadniać, że najważniejsze to przeżyć. I żyć dalej…

"Najważniejsze to przeżyć" – najbardziej poruszająca po "Stuleciu Winnych" powieść Ałbeny Grabowskiej. Opowieść o sile rodziny, miłości i życia.

O e-booku Najważniejsze to przeżyć blogerzy napisali:

Ałbena Grabowska stworzyła kolejną piękną, poruszająca historię. Najnowsza powieść autorki jest dowodem na to, że posiada ona niebywały talent do kreślenia porywających historii z przesłaniem, które ukazują losy naszych przodków. Najważniejsze to przeżyć to powieść, która zasługuje na pietyzm i dbałość. -  Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Najważniejsze to przeżyć od Ałbena Grabowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Ałbena Grabowska jest pisarką, której przedstawiać nie trzeba. To wybitna autorka bestsellerowych powieści, które zdobywają uznanie i serca czytelników. Z każdą książką pisarka zabiera nas do przeszłości, ukazując historię, o której nie możemy zapomnieć. Historię trudną, bolesną, która mocno trafia do naszego czytelniczego serca, sprawiając, że wielokrotnie drga dotknięciem naszych najczulszych strun. I bez wątpienia tak właśnie było podczas czytania najnowszej powieści Ałbeny Grabowskiej pt. Najważniejsze to przeżyć.

Na kartach tej książki poznajemy poruszającą do głębi historię rodziny Pataczków, która powraca po II wojnie światowej do zrujnowanej Warszawy. Skala zniszczeń w stolicy jest niewyobrażalnie wstrząsająca, jednak kamienica przy Marszałkowskiej, w której mieszkali „szczęśliwie” ocalała. Teraz najważniejsze jest to, aby w odgruzowanej Warszawie odnaleźć nadzieję, na lepsze życie – Najważniejsze to przeżyć.

Autorka ukazuje nam losy rodziny, która mocno wierzy w to, że potencjał człowieka, jego siła, nadzieja mogą sprawić, że każdy kolejny dzień w powojennej Polsce będzie lepszy. Mirka Pataczkówna jest kilkunastoletnią dziewczyną, w której rodzina pokłada największe nadzieje. Jej optymizm życia, siła i determinacja są akumulatorem dla każdego. Również i dla nas, czytelników, którzy w jej postawie mogą odnaleźć siłę do działania, gdy w naszym życiu pojawią się czarne chmury. Jej starsza siostra Teresa uczestniczy w odgruzowywaniu Politechniki. Dziewczyna ma nadzieję, na odnalezienie swojej wielkiej miłości. Ich matka, przedwojenna nauczycielka, jako dziennikarka, z całych sił dąży do odnalezienia w gruzach ludzkiej nadziei. Zaś jej mąż będący lekarzem zatrudnia się w warszawskim szpitalu.

Najważniejsze to przeżyć to poruszająca historia rodziny Pataczków. Jej siły zawartej w determinacji do walki o lepsze jutro. Ałbena Grabowska z charakterystycznym dla jej twórczości stylem kreśli historię nie tylko rodziny, lecz powojennej Polski, która w obliczu tak olbrzymich strat potrafiła podnieść się, odbudować i wlać w serca rodaków nadzieję i wiarę. Niech ta historia będzie dla każdego z nas obrazem uświadamiającym nam, że ludzki potencjał drzemiący w naszych serca, daje nadzieję, wiarę i siłę. Niech postawa Mirki będzie dla nas wzorem do naśladowania.

Ałbena Grabowska stworzyła kolejną piękną, poruszająca historię. Najnowsza powieść autorki jest dowodem na to, że posiada ona niebywały talent do kreślenia porywających historii z przesłaniem, które ukazują losy naszych przodków. Najważniejsze to przeżyć to powieść, która zasługuje na pietyzm, dbałość, dlatego też umieszczam ją na półce NIK – Najlepszych Interesujących Książek.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć