ebook Tajny Klub Nietypowych Czarownic
4.18 / 5.00 (liczba ocen: 71561)

Tajny Klub Nietypowych Czarownic
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 27.90
Audiobook - najniższa cena: 39.85
wciąż za drogo?
37.19 złpremium: 23.99 zł Lub 23.99 zł
27.90 zł
33.99 zł Lub 30.59 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
33.97 zł
33.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Ciepła i podnosząca na duchu powieść o osamotnionej czarownicy, która dostając szansę na wejście do dziwacznej rodziny – i na nową miłość – całkowicie odmienia swoje życie.

Mika Moon, jako jedna z nielicznych czarownic w Wielkiej Brytanii, musi ukrywać swoją magię, nie wychylać się i trzymać się z daleka od innych czarownic, by ich moce nie mieszały się i nie przyciągały uwagi postronnych. A jako sierota, która wcześnie straciła rodziców i została wychowana przez obcych ludzi, przywykła do samotności i przestrzega zasad… z jednym wyjątkiem: zakłada konto w internecie, gdzie zamieszcza filmy wideo, na których udaje czarownicę. Uważa, że nikt nie potraktuje tego poważnie.

Ktoś jednak widzi te nagrania i wyciąga słuszne wnioski. Mika otrzymuje nieoczekiwaną wiadomość, w której nadawca błaga ją, by przybyła do tajemniczego Domu na odludziu, żeby nauczyć trzy małe czarownice, jak kontrolować ich magiczne moce. To złamanie zasad, ale Mika przyjmuje propozycje i jedzie tam, gdzie jej los splata się momentalnie z życiem i sekretami nie tylko jej trzech podopiecznych, ale nieobecnej archeolożki, emerytowanego aktora, dwojga opiekunów o anielskiej cierpliwości oraz… Jamiego. Przystojny i chmurny bibliotekarz z Domu na odludziu zrobi wszystko, żeby chronić dziewczynki, a w jego oczach Mika stanowi dla nich zagrożenie. Irytująco pociągające zagrożenie.

W miarę jak Mika zaczyna odnajdywać się w Domu na odludziu, czuje, że pragnienie swojego miejsca na ziemi może się urzeczywistnić. Tyle że magia nie jest jedynym źródłem zagrożenia w świecie i kiedy puka ono do ich drzwi, Mika musi postanowić, czy ryzykować wszystko, żeby chronić swoją znalezioną rodzinę, o której nawet nie wiedziała, że jej szuka…

O e-booku Tajny Klub Nietypowych Czarownic blogerzy napisali:

Sangu Mandanna stworzyła osobowości niepowtarzalne, każda z nich jest inna, lecz w sumie tworzą krąg, do jakiego czytający są zapraszani i z chęcią wchodzą do niego, czując serdeczność i pozytywne emocje. Ciepła, pełna humoru i wprost emanującą magią książka. Pisarka rzuca czar na każdego czytelnika. Zaczyna on działać od razu i utrzymuje się jeszcze długo po zakończeniu czytania. -  Taki jest świat - Katarzyna Pessel

Tajny Klub Nietypowych Czarownic od Sangu Mandanna możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Tajemnice wcale nie są intrygujące kiedy trzeba je zachować dla własnego bezpieczeństwa. Jak więc żyć kiedy nieustannie trzeba pamiętać by nie zdradzić sekretów? Mądrą radą jest po prostu nie dawać nikomu powodów do podejrzeń i uważać na to, co się mówi oraz robi. Jednak można wybrać tez „ciut” inne rozwiązanie i liczyć, iż nikt nie potraktuje tego jako prawdę, lecz trzeba uważać, bo ktoś może przejrzeć ten trik…

Bycie czarownicą jest darem nie danym wszystkim, ale bycie wyjątkową ma również swoją cenę. Mika Moon wraz ze swoimi przyjaciółkami stara się przestrzegać surowych zasad, co oznacza brak częstych kontaktów z sobie podobnymi, nieujawnianie swoich zdolności, a także nieufność wobec innych. Bliższe relacje z ludźmi nieświadomymi co do jej zdolności obciążone są nieustanną obawą przed ujawnieniem. Czy założenie konta w mediach społecznościowych gdzie pokazuje jak czaruje nie jest tym, czego powinna za wszelką cenę unikać? No cóż, kto w dwudziestym pierwszym wieku będzie brał na poważnie coś takiego? Wiadomo przecież, że to jedynie zabawa. Ale ktoś wziął na poważnie i zaproponował niewyobrażalną rzecz. Kiedy złamało się podstawową zasadę dlaczego by nie złamać kolejnej, zwłaszcza że powód lub raczej trzema powodami są pewne dziewczynki, potrzebujące nauczycielki. Dlaczego właśnie Mika nadaje się doskonale do tej roli? Przyszłe uczennice są … czarownicami, a ich opiekunowie zrobią wszystko by podopieczne były bezpieczne. Emerytowany aktor, mało uprzejmy bibliotekarz, cierpliwy ogrodnik oraz opiekuńcza gospodyni starają się by dziewczynki miały szczęśliwe dzieciństwo, lecz pozostaje jeszcze kwestia tego, iż są czarownicami. Co wydarzy się jeśli do tak zgranej rodzinki dołączy nowa osoba? Z pewnością na nudę nikt narzekać nie będzie, zwłaszcza, iż przed nimi ogromne wyzwanie!

Ciepła, pełna humoru i wprost emanującą magią książka Sangu Mandanna rzuca czar na każdego czytelnika. Zaczyna on działać od razu i utrzymuje się jeszcze długo po zakończeniu czytania. Ale to nie wszystko, a jedynie wstęp do historii, w jakiej nic nie jest oczywiste, a bohaterowie skrywają tajemnice, nawet ci, których o to byśmy nie podejrzewali. Płynnie splata się motyw magiczny z intrygującymi znakami zapytania oraz trudniejszą warstwą, jaka częściowo jest ukryta pomiędzy wierszami. W tak barwnej składance częściowo zacierają się granice pomiędzy wątkami, lecz nie do końca. Raz jeden, raz drugi widoczny jest mocniej, lecz nigdy nie jest oderwany od pozostałych. Tajny klub nietypowych czarownic jest opowieścią, w której widać przyjaźń, rodzinne więzy nie zawsze zrodzone z krwi, lecz dzięki uczuciom, trudne wyboru oraz ponoszenie ich konsekwencji dokonania. Oczywiście jest miejsce także na humor, nie tylko w dialogach, ale i sytuacyjny oraz w charakterach samych postaci. Sangu Mandanna stworzyła osobowości niepowtarzalne, każda z nich jest inna, lecz w sumie tworzą krąg, do jakiego czytający są zapraszani i z chęcią wchodzą do niego, czując serdeczność i pozytywne emocje.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć