ebook Rytuały. Pozornie bezsensowne czynności, które nadają życiu sens
3.89 / 5.00 (liczba ocen: 193)

Rytuały. Pozornie bezsensowne czynności, które nadają życiu sens
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.60
wciąż za drogo?
25.74 złpremium: 15.44 zł Lub 15.44 zł
23.60 zł Lub 21.24 zł
24.02 zł
32.18 zł Lub 28.96 zł
32.90 zł
36.04 zł
37.27 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Klątwy, zaklęcia, tajemnicze gesty i znaki – dlaczego są tak ważne dla nas? Rytuały w niezmienionej postaci przetrwały przez stulecia, ale ich logika pozostaje tajemnicą – aż do teraz. Dowiedz się, czemu mają służyć. Dimitris Xygalatas prowadzi nas po mrocznym królestwie ludzkich zachowań i ujawnia mechanizmy wspólne dla ludzi nawet z najodleglejszych zakątków świata.

Z ebooka „Rytuały. Pozornie bezsensowne czynności, które nadają życiu sens” dowiesz się:
• Czym walc wiedeński różni się od tańca godowego flamingów?
• Czy naprawdę starzejemy się dopiero podczas przyjęcia urodzinowego?
• Co łączy rytuały z zachowaniami obsesyjno-kompulsyjnymi?

Rytuały – najstarsze i zarazem najbardziej zagadkowe zachowania w dziejach ludzkiej kultury. W dodatku pełne paradoksów! Ludzie przywiązują do nich ogromną wagę, ale nie potrafią wyjaśnić, dlaczego są takie ważne. Klątwy, zaklęcia, tajemnicze gesty i znaki – te pozornie bezsensowne zachowania przenikają historię właściwie każdej społeczności. Zanim ludzie zaczęli uprawiać ziemię, gromadzili się, by odprawiać skomplikowane ceremonie. Rytuały w niezmienionej postaci przetrwały przez stulecia, ale ich logika pozostaje tajemnicą – aż do teraz. Dowiedz się, czemu mają służyć te wszystkie dziwactwa!

O e-booku Rytuały. Pozornie bezsensowne czynności, które nadają życiu sens blogerzy napisali:

Opowieść autora o rytuałach jest przeciekawa! Nie zdajemy sobie sprawy że znaczenia rytuałów i z tego, jak bardzo są obecne w naszym życiu. Rytuały to kolejne Zrozum, dzięki któremu dowiedziałam się mnóstwa nowych, ciekawych rzeczy. - Bardziej Lubię Książki Niż Ludzi - Diana Chmiel
Rytuały. Pozornie bezsensowne czynności, które nadają życiu sens od Dimitris Xygalatas możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Tym razem mamy nowe Zrozum i historię o rytuałach!

Po pierwsze - Zrozum zmienia rozmiar! To ważna informacja, zobaczycie jak to wygląda w filmie.
Po drugie - opowieść autora o rytuałach jest przeciekawa! Nie zdajemy sobie sprawy że znaczenia rytuałów i z tego, jak bardzo są obecne w naszym życiu. Urodziny? Chrzest? Msza? Nowy Rok? Wszyscy siedzimy w tym razem. Autor stawia bardzo ciekawe pytania - dlaczego w nowoczesnym i zlaicyzowanym świecie ludzie ciągle odtwarzają rytuały. I dlaczego, choć twierdzimy, że są dla nas bardzo ważne, nie umiemy powiedzieć dlaczego.

To kolejne Zrozum, dzięki któremu dowiedziałam się mnóstwa nowych, ciekawych rzeczy. W filmie macie wybór kilku ciekawostek, zajrzyjcie, zostawcie komentarz, podzielcie się filmem.Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Bardziej Lubię Książki Niż Ludzi
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć