ebook Gdzie jest Angelique?
3.65 / 5.00 (liczba ocen: 1988)

Gdzie jest Angelique?
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 25.94
Audiobook - najniższa cena: 35.90
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
25.94 zł
25.94 zł Lub 23.35 zł
29.90 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
25.92 zł
26.74 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

„Czy każdy z nas, przynajmniej raz w życiu, nie miał ochoty kogoś zabić?”  - Alfred Hitchcock

Najnowsza powieść gwiazdy francuskiej literatury − ulubieńca mediów, krytyków i czytelników, który od jedenastu lat nieprzerwanie utrzymuje się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych pisarzy we Francji.
Gorączkowy, pełen niespodzianek i porywający labirynt zdarzeń i emocji. Powieść, w której niczego nie można być pewnym.

Nawet aniołowie mają swoje demony...
Paryż, Boże Narodzenie 2021 roku.
Po ataku serca Mathias Taillefer budzi się w szpitalnej sali. Przy jego łóżku stoi młoda, nieznana mu dziewczyna. To Louise Collange, studentka, która odwiedza pacjentów i gra dla nich na wiolonczeli. 

Kiedy Louise dowiaduje się, że Mathias jest policjantem, prosi go o zajęcie się dość szczególną sprawą. Początkowo niechętny, mężczyzna w końcu zgadza się jej pomóc, czym narazi ich oboje na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Tak rozpoczyna się niezwykłe śledztwo, którego tajemnica tkwi w życiu, które chciałoby się prowadzić, miłości, którą można było poznać, i miejscu, które wciąż ma się nadzieję znaleźć...

Gdzie jest Angelique? od Guillaume Musso możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
To jest miłość. To MUSI być miłość. Bo nie da się w inny sposób wytłumaczyć tego, że po tak dużej porcji niedorzeczności Gdzie jest Amgelique? i tak mi się podoba.

Policjant Mathias Taillefer trafia do szpitala po zawale. To właśnie tam poznaje Louise Collange - studentkę, która odwiedza pacjentów i gra dla nich na wiolonczeli. Dziewczyna prosi Mathiasa aby raz jeszcze przyjrzał się tajemniczej śmierci jej mamy. Tak rozpoczyna się przedziwne śledztwo wypełnione dramatycznymi decyzjami, pragnieniem zrozumienia trudnej miłości i irracjonalnym działaniem.

Tak, jestem trochę szalona, bo nienawidzę przeciętności, która mnie otacza i w której grzęznę. Trochę szalona bo zawsze wolałam szaleństwo pasji od rozsądku obojętności.

Każda powieść Musso ma jedną zasadniczą cechę - jest niebanalna. I z pewnością nie rozgrywa się na jednej płaszczyźnie. Wątkiem głównym jest co prawda tajemnicza śmierć matki Louise, ale przy okazji poznajemy mnóstwo innych, równie enigmatycznych historii. Są fascynujące, są naprawdę oryginalne i czeka nas wiele niespodziewany zwrotów akcji. Wierzcie mi - tego się nie dało przewidzieć

Niestety w powieści pojawia się wiele niepotrzebnych niteczek, które prowadzą do jednego kłębka, zbyt wiele absolutnie zbędnych postaci, które z powodzeniem można byłoby wykasować. Generalnie odnoszę wrażenie, że ta powieść jest szkicem a nie gotową powieścią. Sporo nieścisłości, niedorzeczności i naciąganych sytuacji o których nie mogę napisać, bo wszystko byłoby potężną porcją spojlerów.
I teraz najlepsze - pomimo tych wad i tego, że Gdzie jest Amgelique? Cóż, sama się sobie dziwię, ale jestem na tak.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć