ebook Dark
3.96 / 5.00 (liczba ocen: 205)

Dark
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 22.50
Audiobook - najniższa cena: 35.85
wciąż za drogo?
-42% 23.72 zł
38.04 złpremium: 24.54 zł Lub 24.54 zł
30.90 zł
32.72 zł Lub 29.45 zł
34.00 zł
-5% 22.50 zł
30.68 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Ona szuka partnera, który będzie potrafił zaspokoić jej potrzeby. On nie spuszcza z niej wzroku.

Skyler jest dziennikarką sportową. Chociaż spełnia się zawodowo, w życiu prywatnym odczuwa pustkę. Niestety mimo wielu prób nie potrafi znaleźć tego jedynego – mężczyzny, z którym związek byłby uzależniający, który naprawdę by ją pociągał. Wszystko się zmienia, gdy Skyler instaluje aplikację rozrywkową dla dorosłych i zaczyna rozmawiać z NIM.

Mężczyzna zdaje się doskonale odgadywać jej pragnienia i na nie odpowiadać. Jednak z czasem Skyler odkrywa przerażającą prawdę: Jayden wcale nie mieszka w innym stanie, za to czai się w mroku, nieustannie ją obserwuje, śledzi każdy jej krok. Jego sieć wokół niej zaciska się coraz mocniej. Kobieta próbuje się od niego uwolnić, ale on jej na to nie pozwala. Jest gotów posunąć się do brudnego szantażu, byle ją przy sobie zatrzymać. Czy to przypadek, że tajemniczy stalker spełnia wszystkie jej najskrytsze fantazje? Kto tak naprawdę kryje się pod maską po drugiej stronie ekranu? Czy z tej obsesji może narodzić się prawdziwe uczucie, które oparte będzie na wzajemnym zaufaniu?

O e-booku Dark blogerzy napisali:

Zupełnie niespodziewany wymiar fabularnych doznań – to historia w każdej stronie mroczna, niebezpieczna i alarmująca, odważnie wypełniona głębią drapieżnego w kadrach pożądania. To powieść naznaczona brudem przebiegłego w swym wyrachowaniu stalkingu – mocno tajemnicza i fascynująca, nieokiełznana także w aktach przybliżonej wizualnie namiętności. Tu napięcie staje się paraliżującym towarzyszem. -  Mozaika Literacka - Miłka Kołakowska

Dark od Ada Tulińska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Zaszyta mrokiem noc często wdziera się do wrażliwości, osaczając zmysły i panicznie przywołując lęki, ale jednocześnie staje się oknem na alarmujące szepty skrywanych głęboko instynktów. Ożywia tym samym najczarniejsze żądze i pozwala im szumieć w przenikliwych wizjach nienasyconej stale wyobraźni. Ada Tulińska kształtuje właśnie takie przedstawienie – przerażające i scenicznie mocno niebezpieczne, a jednak przykuwające wzrok, intrygujące i zmysłowe. Dark to powieść intencjonalnie odarta z romantycznej słodyczy – w odczuciu nadzwyczaj enigmatyczna i nieobliczalna.

Tu od początku wyczuwa się zawiesisty, wręcz jawnie niepokojący klimat – bo przecież ta kobieta wdziera się umysłem tam, gdzie czyha jedynie podstępne zło. Kreacja tej bohaterki bezsprzecznie rodzi największe kontrowersje – brnąc spojrzeniem mrocznych pragnień, Skyler zamyka bowiem oczy na własne bezpieczeństwo i tym samym staje się zakładniczką jego niezaspokojonych gestów. Poznany w sieci mężczyzna agresywnie wkrada się w jej wygłodniałe myśli, szantażując ją i rozgrzewając jednocześnie. Tu trzeba mieć nie tylko dystans do intensywnych scen erotycznych, ale przede wszystkim być gotowym na romantyzowanie działań niewłaściwych, z pewnością podejrzanych lub wręcz zagrażających życiu. Jayden to perfekcyjnie przygotowany i niezaprzeczalnie wyrafinowany obserwator – to nieprzeciętny stalker, zanurzony zmyślnie w żarze własnej przebiegłości, niewątpliwie pociągający i mocno konsekwentny, z każdym naruszonym epizodem coraz bardziej prowokacyjny i chętniej obnażający szczeliny własnej zachłanności. To historia jedynie dla dorosłych i świadomych odbiorców – ku temu nie ma najmniejszych wątpliwości. Tu rozkoszny romans nie istnieje w fabularnej codzienności, dla czytelnika spektakl ten staje się raczej thrillerem z prawdziwego zdarzenia – gęstym, nieprzewidywalnym, pełnym szalonego napięcia. Sceny fizycznej bliskości zniewalają nieoczekiwaną namiętnością, opisane barwnie, niemal filmowo, bezsprzecznie podsuwają obrazowe i mocno upojne fotografie.

Dark to zupełnie niespodziewany wymiar fabularnych doznań – to historia w każdej stronie mroczna, niebezpieczna i alarmująca, odważnie wypełniona głębią drapieżnego w kadrach pożądania. Ada Tulińska śmiało wdziera się w ciemną otchłań uzależniających wyobrażeń, angażując zmysły i otwarcie domagając się dystansu do obsesyjnych i z pewnością nierozważnych zachowań głównej bohaterki. To powieść naznaczona brudem przebiegłego w swym wyrachowaniu stalkingu – mocno tajemnicza i fascynująca, nieokiełznana także w aktach przybliżonej wizualnie namiętności. Tu napięcie staje się paraliżującym towarzyszem.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Mozaika Literacka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć