ebook Córka z Kuby
4.5 / 5.00 (liczba ocen: 318)

Córka z Kuby
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 23.94
Audiobook - najniższa cena: 28.29
wciąż za drogo?
35.34 złpremium: 22.80 zł Lub 22.80 zł
23.94 zł
-29% 26.60 zł Lub 23.94 zł
29.90 zł
30.40 zł Lub 27.36 zł
30.40 zł
30.59 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
Drugi tom cyklu „Utracone córki”, zaplanowanego na osiem powieści.

W londyńskiej kancelarii prawnej spotyka się kilka osób. Nie łączy ich nic, dopóki każda nie otrzyma pudełka z pamiątkami znalezionego w domu zmarłej kobiety, która przed laty prowadziła placówkę dla samotnych matek. Czy będą miały odwagę wyruszyć w podróż, aby odkryć tajemnice swojej rodziny i swojego dziedzictwa? Czy historia ich przodków pomoże im odnaleźć własną drogę i szczęście?

Urzekające i chwytające za serce powieści o utraconych miłościach, rodzinnych sekretach i podążaniu krętą ścieżką, którą prowadzi nas serce.

Akcja książek rozgrywa się w dwóch planach czasowych w najpiękniejszych zakątkach świata. Seria zachwyci wielbicielki prozy Lucindy Riley, Santy Montefiore, Kristin Hannah i Victorii Hislop.

Kiedy Esmeralda mijała Christophera, zaparło jej oddech, gdy musnął jej dłoń. Na ułamek sekundy ich palce splotły się w ledwie zauważalnym uścisku, ale ta krótka chwila wystarczyła, by dziewczyna zrozumiała wszystko. Nie przyjechał na Kubę w interesach. Przebył całą tę drogę, żeby się z nią zobaczyć.

Hawana, rok 1950.

Jako córka jednej z najbogatszych rodzin na Kubie, uważana za najpiękniejszą dziewczynę w stolicy, Esmeralda wie, jak ważne jest, by dobrze wyszła za mąż. Ale kiedy ojciec wyjeżdża służbowo do Londynu i zabiera ją ze sobą, dziewczyna zakochuje się bez pamięci w młodym kupcu o imieniu Christopher.

Gdy ten przybywa na Kubę, by odwiedzić cukrownię jej ojca, Esmeralda wie, że musi za wszelką cenę zachować ich romans w tajemnicy. Tymczasem kraj pogrąża się w rewolucji, a ona staje przed tragicznym wyborem: uciec z rodziną do Ameryki lub podążyć za głosem serca do Londynu, by być z Christopherem. Od miesięcy ukrywa swoje rozterki przed rodziną, a gdy wreszcie podejmie decyzję, będzie ona miała straszliwe konsekwencje.

Londyn, czasy współczesne.

Claudia odbudowuje swoje życie. Pomaga jej w tym pasja do przywracania dawnej świetności niekochanym domom. Kiedy jednak matka prosi ją o pomoc w odkryciu historii babki, budzi się w niej ciekawość. Jedyną wskazówką wiodąca w przeszłość jest herb należący do rodziny Diazów, niegdyś jednej z najbogatszych dynastii na Kubie. Pod wpływem impulsu Claudia rezerwuje bilet do Hawany, mając w głębi serca pewność, że uda jej się odkryć prawdziwe dzieje swojej rodziny. Wkrótce poznaje bolesną historię wspaniałego rodu, którego członkowie zostali zmuszeni do porzucenia wszystkiego, na co pracowali, co znali i kochali.

Czy wiedząc o tragicznej przeszłości rodziny Diaz i o tym, kim naprawdę sama jest, Claudia odważy się podążyć za głosem serca?

Absolutnie wyjątkowa! Tysiąc razy odkładałam pójście spać o kolejne pięć minut, żeby jak najszybciej dowiedzieć się, co będzie dalej! Rewelacyjnie napisana powieść. - NetGalley

O e-booku Córka z Kuby blogerzy napisali:

Córka z Kuby jest dla czytelników poszukujących pięknych powieści obyczajowych z historią w tle. Wielbiciele prozy Lucindy Riley, Santy Montefiore, Kristin Hannah bczy Victorii Hislop zarówno po tę część jak i poprzednią powinni siegnąć bezdyskusyjnie. -  Kocham Cię, moje życie - Monika Lewandowska

Córka z Kuby od Soraya Lane możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Drugi tom cyklu Utracone Córki, za sprawą tajemniczego pudełka z pamiątkami przenosi czytelników wraz z bohaterką powieści do Hawany roku 1950. Esmeralda, najstarsza z córek potentata cukrowego zakochuje się bez pamięci w londyńskim kupcu Christopherze. Niestety, dziewczyna zmuszona jest ukrywać swoje uczucie przed ojcem. Uczucie, którze będzie niosło za sobą tragiczne konsekwencje.
Claudia wyrusza do Kuby by odkryć historię babki i odnaleźć swoje korzenie. Czy jej się to uda?

Córka z Kuby to fascynująca opowieść o wielkiej miłości, o rodzinnych relacjach i o Hawanie czasów rewolucji.
Ta historia wciąga od samego początku i do samego końca nie można się od niej oderwać.
Muszę przyznać, że drugi tom cyklu Utracone córki podobał mi się jeszcze bardziej niż poprzedni.
Bardzo polubiłam bohaterów tej powieści i ciężko było mi się z nimi żegnać, gdy ta historia dobiegła końca. Bardzo podobał mi się również kubański pachnący egzotyką klimat tej książki.

Dla kogo jest ta książka?
Dla czytelników poszukujących pięknych powieści obyczajowych z historią w tle. Wielbiciele prozy Lucindy Riley, Santy Montefiore, Kristin Hannah bczy Victorii Hislop zarówno po tę część jak i poprzednią powinni siegnąć bezdyskusyjnie.

Polecam Wam całą sobą.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć