ebook Wszyscy jesteśmy cyborgami
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Wszyscy jesteśmy cyborgami
ebook: pdf

E-book - najniższa cena: 24.96
wciąż za drogo?
26.97 złpremium: 17.40 zł Lub 17.40 zł
24.96 zł Lub 22.46 zł
29.00 zł
25.01 zł
25.24 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

"Wszyscy jesteśmy cyborgami" to fascynująca podróż do świata cyborgizacji i transhumanizmu, która od lat fascynuje miłośników science fiction. W ostatnim czasie jednak udoskonalenie własnego ciała za pomocą wszczepów i protez nie jest już tylko domeną futurystycznych filmów. Wszyscy jesteśmy w pewnym sensie cyborgami, korzystając z coraz bardziej zminiaturyzowanych urządzeń przyczepianych do ciała, od słuchawek przez smartwatche po soczewki kontaktowe zintegrowane z elektroniką.

Andrzej Graul, autor tej pozycji, przedstawia różne teorie dotyczące przyszłości ludzkości wraz ze wpływem cyborgizacji na postrzeganie człowieczeństwa i społeczeństwa. Opisuje historie żyjących wśród nas cyborgów, którzy mówią o swoich marzeniach i przyszłościowych planach, opowiadają o specyfice ich protez i wszczepów oraz o tym, jak zmieniły one ich życie.

Czy jednak faktycznie już wszyscy jesteśmy cyborgami? Okazuje się, że definicja cyborga może być różna w zależności od kontekstu. W różnych kulturach pojawiają się różne interpretacje tego pojęcia. Z jednej strony możemy mówić o cyborgach jako o postaciach fikcyjnych, z drugiej - o inżynierii genetycznej, która pozwala na ingerowanie w materię biologiczną, a wreszcie - o sztucznej inteligencji, która zaczyna nadążać za możliwościami ludzkiego mózgu.

Oprócz przedstawienia realiów cyborgizacji i transhumanizmu, autor porusza szeroki wachlarz zagadnień związanych z wpływem rozwoju technologicznego na człowieka. Jakie towarzyszą temu problemy i jak wygląda relacja między człowiekiem a maszyną? Czy rozwojowi technologicznemu towarzyszą jakieś zagrożenia dla ludzkości? Czy cyborgizacja wpłynie na nasze postrzeganie ludzkości?

Książka "Wszyscy jesteśmy cyborgami" to przede wszystkim ciekawe źródło wiedzy na tematy związane z przyszłością technologii oraz jej wpływem na człowieka. To zbiór inspirujących historii, anegdot i ciekawostek, które skłaniają do refleksji nad naszą przyszłością. Ebook ten przybliża przyszłość ludzkości wraz z przedstawieniem cyborgów, których losy są dziś już bliskie naszemu codziennemu życiu.

Wszyscy jesteśmy cyborgami od Andrzej Graul możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć