ebook To zawsze byłeś ty
4.3 / 5.00 (liczba ocen: 11)

To zawsze byłeś ty
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 23.52
Audiobook - najniższa cena: 38.32
wciąż za drogo?
38.04 złpremium: 24.54 zł Lub 24.54 zł
32.72 zł Lub 29.45 zł
34.77 zł
34.90 zł
40.90 zł Lub 36.81 zł
23.52 zł
33.19 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Weronika, nauczycielka języka polskiego w szkole, w której kiedyś sama była uczennicą, staje przed trudnym zadaniem – musi skontaktować się z członkami zespołu The Midnight Moon, którzy również niegdyś uczęszczali do tej szkoły. Czy spotkanie po latach pomoże jej uporządkować emocje, czy wprowadzi jeszcze więcej zamieszania w sercu? Przekonaj się, czy Weronika zdoła uratować szkołę i odnaleźć szczęście.

Największy przebój to taki, który można zaśpiewać we dwoje.

Weronika jest nauczycielką języka polskiego w szkole, gdzie przed laty sama była uczennicą. Niestety ze względu na liczne problemy placówce grozi zamknięcie. Dyrekcja wraz z nauczycielami postanawiają zorganizować wielki piknik charytatywny, podczas którego spróbują uzbierać fundusze na uratowanie tego miejsca. Sposobem, aby ściągnąć tu jak najwięcej ludzi, może być zaproszenie znanego zespołu – The Midnight Moon – którego członkowie również chodzili kiedyś do tej szkoły i to w niej rozpoczęli swoją karierę, zdobywając muzyczne stypendium i podpisując pierwszy kontrakt.

Zadanie skontaktowania się z członkami zespołu przypada właśnie Weronice, ponieważ zna ich jeszcze z czasów szkolnych. I choć bardzo tego nie chce, nie ma wyboru. Problem w tym, że zarówno z wrażliwym Erykiem, jak i z charyzmatycznym Adrianem łączy ją wspólna historia.
Co będzie musiała zrobić, żeby przekonać ich do występu, na który nie mają ochoty?
Czy spotkanie po latach pomoże jej uporządkować emocje, czy wprowadzi jeszcze więcej zamieszania w jej sercu?

O e-booku To zawsze byłeś ty blogerzy napisali:

Ta historia to niewątpliwie zbawienny dla oka relaks – otulony muzyczną aurą i fotograficzną w przebiegu namiętnością, muśnięty sielskością oraz żartobliwym wydźwiękiem niektórych scen, jednocześnie wzburzony chwiejnością niepewnego serca oraz dawką przyczajonych w przeszłości wzruszeń. Wyobraźnia działa tu niemal filmowo, podsuwając coraz bardziej porywające kadry. - Mozaika Literacka - Miłka Kołakowska

To zawsze byłeś ty od Ada Tulińska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Pasja nie zawsze gotowa jest na kompromisy. Szczególnie w tej jednej znamiennej chwili, w której ociera się o smak niepowtarzalnej szansy na prawdziwy medialny sukces. Jawnie dopomina się wtedy o swoje, sukcesywnie wymuszając kolejne poświęcenia. Dokładnie tak można sportretować początki zespołu The Midnight Moon, którego członkowie nieoczekiwanie dotykają swojej szkolnej przeszłości. Powieść To zawsze byłeś ty okazuje się nadzwyczaj przyjemna dla chłonnej wyobraźni, jednocześnie emocjonująca dla złaknionej duszy – Ada Tulińska zaprasza tym samym na spektakl osobliwych wrażeń.

A wszystko w mocno odczuwalnym klimacie małomiasteczkowym, właściwie wiejskim, gdzie perspektywa rychłego zamknięcia szkoły, inicjuje niecodzienne zdarzenia fabularne. Czytelnik przeciera jej ślady oczami dwojga bohaterów, wkradając się naprzemiennie w narrację nauczycielki języka polskiego oraz jednego z członków wspomnianego zespołu muzycznego. Weronika sprawia początkowo wrażenie dziwnie pogodzonej z własną samotnością, jakby zamkniętej na szczerość swojej sfery uczuciowej, dopiero narzucony kontakt z dawną znajomością, przywołuje niepewność jej struchałego serca. Eryk także domaga się czasu, nie od razu otwiera się na wachlarz własnych potrzeb, choć w jego myślach nieustannie wyczuwa się emocjonalną chwiejność. A przecież nie jest tu jedynym męskim bohaterem – kreacja Adriana okazuje się niezbędna, wręcz determinuje kształt niektórych epizodów, zauważalnie nasączona zostaje śmiałą pikanterią, ale też nietrudnym do wychwycenia egoizmem oraz pewną sceniczną nagannością, która zdaje się szpilą dla tej trzyosobowej relacji. Tu największy sekret zdaje się być przykurzony czasem, powraca jednak niespodziewanie w szaleństwie przypominanych stopniowo wspomnień i zaskakuje swym swoistym charakterem. Nie brakuje tu także wizualizacji intymnych zbliżeń – inscenizacyjnie rozpisanych dość szczegółowo i tym samym mocno obrazowych, ale szczęśliwie nieprzeciągniętych bardzo w czasie i z pewnością odpowiednio rozgrzewających atmosferę.

Niezwykle zabawny, pikantny i charyzmatyczny – ten romans to prawdziwa ekspresja szalonych zmysłów! Ada Tulińska odważnie integruje dwa plastyczne w swej prężności szlaki fabularne: poruszający gatunek New Adult oraz nasączony tajemnicą motyw drugiej szansy. Ta historia to niewątpliwie zbawienny dla oka relaks – otulony muzyczną aurą i fotograficzną w przebiegu namiętnością, muśnięty sielskością oraz żartobliwym wydźwiękiem niektórych scen, jednocześnie wzburzony chwiejnością niepewnego serca oraz dawką przyczajonych w przeszłości wzruszeń. Wyobraźnia działa tu niemal filmowo, podsuwając coraz bardziej porywające kadry.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Mozaika Literacka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć