ebook Woda. Historia pewnego porwania
3.67 / 5.00 (liczba ocen: 3)

Woda. Historia pewnego porwania
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.14
wciąż za drogo?
25.14 zł
41.76 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
31.90 zł
35.92 zł Lub 32.33 zł
40.00 zł
-18% 31.73 zł
35.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Doszło do porwania – w styczniu 2020 roku w meksykańskim stanie Michoacán zaginął Homero González, strażnik sanktuarium motyli. Szymon Opryszek rusza tropem ostatnich śladów zostawionych przez ofiarę. Jego dochodzenie odkrywa pajęczynę lokalnych i globalnych powiązań: kartele narkotykowe, skorumpowani politycy, międzynarodowe koncerny, a także… my, zajadający się awokado zadowoleni konsumenci. I choć szuka zaginionego społecznika, wszędzie, gdzie przyłoży ucho, słyszy tylko szum wody.

Co łączy motyle monarchiczne z plantacjami awokado? Jaki jest związek między krzykiem jodeł a technologicznymi gigantami, takimi jak Google czy Meta? I dlaczego wydarzenia w Iraku wpływają na to, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej?

Nowa książka laureata konkursu reporterskiego Wydawnictwa Poznańskiego oraz nagrody „Pióro Nadziei” Amnesty International to reportaż na jeden z najbardziej palących tematów współczesności – światowego kryzysu wodnego. To książka niezbędna nam wszystkim jak… woda.

O e-booku Woda. Historia pewnego porwania blogerzy napisali:

Po tego typu publikacje powinny sięgnąć osoby, którym wydaje się, że problemy klimatu ich nie dotyczą. Reportaż Szymona Opryszka czyta się jak rasowy kryminał klimatyczny. Gdyby nie ogrom faktów miejscami można by było się w tych gatunkach zagubić. Od samego początku byłam totalnie pochłonięta tą historią. Nadal pozostaję nią całkiem przerażona. -  Kocham Cię, moje życie - Monika Lewandowska

Woda. Historia pewnego porwania od Szymon Opryszek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Woda jest podstawowym prawem człowieka i ma fundamentalne znaczenie dla ludzkiej godności. Obecnie troje na dziesięcioro ludzi na świecie nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej,
- w Polsce, zapotrzebowanie przemysłu węglowego na wodę pochłania aż 64% całkowitego poboru wody w kraju, co jest światowym rekordem (średnia globalna to 6,8%)
- produkcja kilograma pochłania 600 litrów - to około 15 razy więcej niż przy kilogramie.

W styczniu 2020 roku w meksykańskim stanie Michoacan doszło do porwania Homero Gonzaleza, strażnika sanktuarium motyli. Autor reportażu, Szymon Opryszek rozpoczyna dochodzenie w sprawie Homero, wszystkie tropy prowadzą go w jedno źródło. Do wody.

Reportaże klimatyczne to jeden z nielicznych gatunków publikacji po które sięgam, choć nie powinnam. Rzeczywistość, którą nam ukazują i przyszłość, którą przewidują zawsze napawa mnie nie tylko lękiem, ale także poczuciem bezsilności. Czy jednak faktycznie ja jako jeden malutki pionek nie mogę zrobić nic? Czy to co mogę, wystarczy?

Dla kogo jest ta książka?
Dla każdego, kto choć przez chwilę, choć trochę zastanawia się nad losem naszej przyszłości i przyszłości kolejnych pokoleń. Uważam jednak, że tak naprawdę po tego typu publikacje powinny sięgnąć osoby, którym wydaje się, że problemy klimatu ich nie dotyczą.
Reportaż Szymona Opryszka czyta się jak rasowy kryminał klimatyczny. Gdyby nie ogrom faktów miejscami można by było się w tych gatunkach zagubić. Od samego początku byłam totalnie pochłonięta tą historią. Nadal pozostaję nią totalnie przerażona.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć