ebook Fjaka. Sezon na Chorwację
4.5 / 5.00 (liczba ocen: 4)

Fjaka. Sezon na Chorwację
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.14
Audiobook - najniższa cena: 27.45
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
25.14 zł
-29% 27.93 zł Lub 25.14 zł
29.90 zł
30.72 zł Lub 27.65 zł
30.72 zł
31.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

„Wakacje w Chorwacji to «gwarancja pięknej pogody i licznych atrakcji». Aleksandrze Wojtaszek ta obietnica nie wystarcza. Do «pornografii lata» dokłada nacjonalistów, «ulgę środkowoeuropejskiej jesieni» zestawia z wyludniającymi się miejscowościami. Nawet ekstremalny podróżnik Bear Grylls pyta: «Jak długo zdołałbyś przetrwać w Chorwacji»”. Trudno powiedzieć, ale nie wyobrażam sobie lepszej i bardziej kompetentnej przewodniczki niż Wojtaszek” – Grzegorz Wysocki

Niepodległa Chorwacja urodziła się niewiele ponad trzydzieści lat temu. To młode państwo o ponadtysiącletniej historii, pełne sprzeczności i niedopowiedzeń. Powstało na gruzach Jugosławii, która rozpadła się z hukiem, zostawiając po sobie ruiny, traumy, niezałatwione sprawy i niewyrównane rachunki. Jest jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie, pełnym muzyki i śmiechu, pachnącym olejkiem do opalania i przysmakami z grilla, ale słońce nie świeci tu tak samo dla wszystkich.

Aleksandra Wojtaszek, rówieśnica Chorwacji, spędziła większość dorosłego życia, próbując ją poznać i zrozumieć. W swojej książce opowiada o drużynie piłkarskiej Hajduk Split, weteranach wojennych, byłych szwaczkach, więźniach obozów koncentracyjnych, mieszkańcach adriatyckich wysp, ofiarach transformacji, jugosłowiańskiej popkulturze i chorwackiej fantastyce, wampirach, wymarłych językach, paru prezydentach i jednym chłopskim królu. Z tego wszystkiego składa całość, która nie jest ani zamknięta, ani ostateczna.

Sezon na Chorwację wciąż trwa, kolejny rozdział tej historii dopiero się pisze.

Fjaka. Sezon na Chorwację od Aleksandra Wojtaszek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć