ebook Borgiowie i ich wrogowie
3.73 / 5.00 (liczba ocen: 2671)

Borgiowie i ich wrogowie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 41.90
wciąż za drogo?
51.99 złpremium: 33.54 zł Lub 33.54 zł
41.90 zł
47.52 zł Lub 42.77 zł
55.90 zł Lub 50.31 zł
46.02 zł
48.63 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Barwna historia potężnej rodziny, spisana piórem Christophera Hibberta, wskrzesza świat, w którym żyli — pełen blichtru Rzym włoskiego renesansu. Tej książki nie da się odłożyć!

„New York Times Book Review”

Nazwisko Borgia jest synonimem korupcji, nepotyzmu i chciwości, które szerzyły się w renesansowych Włoszech. Centralną postacią dynastii był potężny, żarłoczny Rodrigo Borgia, lepiej znany w historii jako papież Aleksander VI. Dwoje z jego siedmiu papieskich potomków również osiągnęło władzę i sławę — jego córka Lukrecja Borgia, której mąż został słynnie zamordowany przez jej brata, oraz ten brat, Cesare, który posłużył jako model do książki Książę Niccolo Machiavellego.

Poznaj z bliska losy rodziny znanej z przejmowania władzy, bogactwa, ziemi i tytułów poprzez przekupstwo, małżeństwa i morderstwa, dramatyczny wzrost dynastii od jej hiszpańskich korzeni do zajęcia najwyższej pozycji w społeczeństwie renesansu.

Hibbert mierzy się z mitami, jakimi obrósł ród Borgiów, i tworzy żywy jej portret, i robi to dowcipnie, z erudycją i właściwą sobie wnikliwością.

O e-booku Borgiowie i ich wrogowie blogerzy napisali: 

Autor dokonał ogromnej pracy, ukazując tym samym cały obraz rodziny Borgiów. Jeśli jesteście miłośnikami historii i chętnie sięgacie po książki ukazujące historie, które mocno zapisały się w naszej cywilizacji, to ta książka jest właśnie dla Was. To doskonała i ciekawa lekcja historii, która nie nudzi, która nie jest suchą paplaniną, lecz intrygującą formą przekazywania ważnych informacji o rodzinie. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Borgiowie i ich wrogowie od Christopher Hibbert możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Ród Borja lub jak nazywano ich we Włoszech Borgia, po dziś dzień budzi strach i grozę. Ich historia to ciągła walka o władzę, w imię chciwości i nieustającej żądzy zwiększania swojego bogactwa. Rodzina ta nie cofnęła się przed niczym, aby osiągnąć swoje cele. Po trupach, za wszelką cenę, nie zważając na drugiego człowieka. Losy tej familii były burzliwe, głośne, przepełnione chciwością i bezwzględnością w dążeniu do władzy.

Dziś dzięki wydaniu w Polsce książki Borgiowie i ich wrogowie otrzymujemy pełny obraz tegoż rodu, który w historii ludzkości zapisał się niechlubnymi, krwawymi zgłoskami. Trzymając w ręku książkę Christophera Hibberta, posiadacie bogatą kopalnię wiedzy na temat członków rodziny tak bezwzględnej, że sam diabeł zadrżałby na wieść o czynach dokonanych przez Borjów. Przecież ta rodzina nie cofnęła się przed niczym, aby zdetronizować inne rody w walce o władzę. Konszachty, zabójstwa, czy też kilkukrotne zawieranie małżeństw przez Lukrecję Borgię miały służyć poszerzaniu strefy wpływów we Włoszech.

Należy przyznać, że Christopher Hibbert na kartach swej książki Borgiowie i ich wrogowie ukazuje wiele ważnych informacji z życia tego rodu. Poznając je, zastanawiałem się, jakim trzeba być człowiekiem, by innego człowieka traktować jak przedmiot do osiągania celów? Jakie geny należy przekazywać, by kolejne pokolenia rodu kopiowały zachowania swoich przodków? Czy ma się to we krwi? Czy może jest efektem „chorej socjalizacji”.

Bez wątpienia autor dokonał ogromnej pracy, ukazując tym samym cały obraz rodziny Borgiów. Jeśli jesteście miłośnikami historii i chętnie sięgacie po książki ukazujące historie, które mocno zapisały się w naszej cywilizacji, to książka Borgiowie i ich wrogowie jest właśnie dla Was. To doskonała i ciekawa lekcja historii, która nie nudzi, która nie jest suchą paplaniną, lecz intrygującą formą przekazywania ważnych informacji o rodzinie, która we Włoszech budziła strach.

Rodrigo Borgia, który zapisał się w historii pod papieskim imieniem Aleksander VI, Lukrecja Borgia, dla której małżeństwa, to tylko biznes, którym osiągała wpływy na arenie politycznej, Cezary Borgia, który nie cofnął się przed zamordowaniem swoich rywali. Jesteście gotowi poznać ich historię? Chcecie przyjrzeć się jej z bliska? Jeśli tak, to koniecznie sięgnijcie po książkę Christophera Hibberta. Bądźcie gotowi na emocjonującą lekturę.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć