ebook Żuławska tajemnica. Miriam
4.4 / 5.00 (liczba ocen: 13)

Żuławska tajemnica. Miriam
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich 2 miesiącach
E-book - najniższa cena: 24.70
Audiobook - najniższa cena: 27.72
wciąż za drogo?
-31% 24.70 zł Lub 22.23 zł
41.76 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
34.00 zł
35.92 zł
44.90 zł
30.98 zł
33.80 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

CZY MIRIAM ZNAJDZIE SZCZĘŚCIE I DOKOŃCZY SWOJĄ HISTORIĘ?

Była miłość, radość i fascynacja. Zostało złamane serce i utracony grant, który miał się stać trampoliną do sukcesu Miriam. Pełna energii i pasji dziewczyna nie radzi sobie z targającymi nią emocjami. Z pomocą przychodzi Dobrosława, która zaprasza ją na Żuławy. Miriam jednak czuje, że nie pasuje do tego miejsca i stylu życia. Z utęsknieniem patrzy na Wisłę, która sunie wzdłuż wału. Chciałaby być jak ona – żywioł, który daje życie, ale i w jednej chwili potrafi wszystko zniszczyć.
Potrzeba zmiany miejsca jest coraz silniejsza. Niespodziewanie umożliwia to odnaleziony za gniazdem os pęk starych listów. Zawarta w nich historia jest fascynująca, ale niedokończona. W Miriam budzi się pragnienie poznania dalszych losów adresatów tajemniczej korespondencji. Co się stało z nimi po wojnie? Dokąd zaprowadzi ją ciekawość? Czy odkryje dalszy los bohaterów?

O e-booku Żuławska tajemnica. Miriam blogerzy napisali: 

Każdy, kto w lekturze poszukuje porywających ludzkich historii znajdzie w tej książce (jak i w całej serii) swój kawałek wrażliwości. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik 

Sylwia Kubik stanęła na wysokości zadania i znowu zagrała na uczuciach i emocja czytelnika niczym wyśmienity wirtuoz. Spędziłam wyjątkowym czas z bohaterami tej książki na Żuławach. Podobnie jak z poprzedniczkami tej serii, taki teraz po przeczytaniu ostatniej strony nie miałam najmniejszej ochoty się z nimi rozstawać. -  Bookieciarnia - Joanna

Żuławska tajemnica. Miriam od Sylwia Kubik możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
... ona wciąż trwała, obserwując wszystko dokładnie. Zaglądała w każdy zakątek, przyglądała się i słuchała. Próbowali ją ujarzmić, i niektórym nawet się udało.
Szczególnie zirytowali ją mennonici żuławscy, którzy wtłoczyli ją w koryta...

Tak właśnie zaczyna się opowieść Miriam, której towarzyszącym żywiołem jest rzeka Wisła. Uwielbiam właśnie tę wymianę myśli pomiędzy żywiołami, które nie tylko są tutaj cichym narratorem ale i nurtem popychającym przeznaczenie.
Zabieg ten nadaje powieści dodatkowej magii i bajecznej ulotności.

Ja z przyjemnością wróciłam na stronach tej powieści na Żuławy do Dobrusi, gdzie tytułowa Miriam chwilowo wylizuje rany po nieudanym związku. Ta wyjątkowo energiczna dziewczyna chwilowo nie radzi sobie z emocjami, a na ratunek
przychodzą jej przypadkiem znalezione listy. Dziewczyna dobrze czuje się w towarzystwie przyjaciółki, ale jednocześnie wie, że nie pasuje do żuławskiego stylu życie. Może dlatego z tęsknotą w oczach spogląda ku rzece, która w niemy sposób przemawia do niej siłą i energią.

Listy natomiast otwierają nową płaszczyznę dla czytelnika. Pojawia się niespodziewanie rok 1941 i tajemnicza Ingeborg Flosser pisze listy przepełnione uczuciem do Heinza. Wspaniałą wiadomością jest informacja w książce, że są to fragmenty autentycznych listów. Autorka natomiast otrzymała skany od Pana Sławomira Michalaka, który prowadzi Muzeum Ziemi Sztumskiej.

Z przyjemnością również wysyłam wielkie BRAWO dla Wydawnictwa Filia, które zadbało wyśmienicie o tę powieść. Piękna okładka oraz urocze wierzby rosochate na początku każdego rozdziału, cudownie dodają żuławskiego klimatu.

Czytanie tej powieści było dla mnie ogromną przyjemności. Sylwia Kubik stworzyła wyjątkową trylogię w której połączyła osobowość trzech przyjaciółek z opiekującymi się żywiołami o zbliżonym usposobieniu.

Jesteśmy całkowicie inne, trzy różne żywioły, a jednak się uzupełniamy i bez siebie nawzajem nie potrafimy funkcjonować.

Zachwycił mnie również realizm tej powieści i to jak spójnie i równie zachwycająco poprowadziła autorka dwie płaszczyzny czasowe.
Czas teraźniejszy, gdzie Miriam stara się podnieć po uczuciowym upadku, wspaniale pokazuje siłę kobiety i dążenie krok po kroku do wyznaczonego celu.
Czas wojny zaskoczyła mnie bardzo, ponieważ nie spodziewałam się, że tak emocjonalnie wciągnę się w losy Ingeborg i Heinza z tajemniczych listów.

Autorka stanęła na wysokości zadania i znowu zagrała na uczuciach i emocja czytelnika niczym wyśmienity wirtuoz.
Spędziłam wyjątkowym czas z bohaterami tej książki na Żuławach. Podobnie jak z poprzedniczkami tej serii, taki teraz po przeczytaniu ostatniej strony nie miałam najmniejszej ochoty się z nimi rozstawać.
Siedząc w fotelu i ściskają przeczytaną powieść, uśmiechałam się sama do siebie i była w stanie tylko napisać do autorki wiadomość, cytuje:
Skończyłam i jest WSPANIAŁA, WSPANIAŁA, WSPANIAŁA.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Bookieciarnia
Żuławska tajemnica. Miriam to trzecia książka Sylwii Kubik, która skradła moje czytelnicze serce, a autorka ponownie zabrała mnie do świata, dzięki któremu mogłem choć na chwile zapomnieć o problemach mojego prawdziwego świata. Ta lektura to doskonała odskocznia od codziennych zmartwień to tchnienie pozytywnego nastawienia i nastrojenia się do świata i ludzi. Żuławskie żywioły to wyjątkowa seria, którą szczególnie polecam miłośnikom ujmujących historii. A uławska tajemnica. Miriam to ostatnia, finałowa część cyklu, który zasługuje na uznanie. Co też czynię!!!

W tej części poznajemy historię Miriam, która stała przed szansą na sukces. Niestety życie napisało dla niej inny scenariusz. Złamane serce, utracona dotacja, sprawiły, że życie Miriam zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni. Dziewczyna traci nadzieję, na to, że los się do niej uśmiechnie. Jednakże może ona liczyć na wsparcie Dobrosławy, która zaprasza ją na Żuławy. Tutaj w okolicznościach piękna przyrody ma możliwość odetchnięcia od problemów, nabrania dystansu oraz podładowania życiowych akumulatorów. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie obcowanie z przyrodą jest niczym balsam na życiowe rany. Dlatego też lektura tej książki była dla mnie wyjątkową okazją, by poczuć piękno żuławskiej przyrody – ŻUŁAWSKICH ŻYWIOŁÓW.

Miriam nie potrafi jednak odnaleźć się w nowym miejscu. Pewnego dnia za gniazdem os odnajduje stare listy. Zapisana na nich historia budzi w niej (jak i również w czytelnikach) chęć poznania dalszych losów adresatów tej korespondencji. Czy Miriam zdoła ją odkryć? Czy dotrze to bohaterów tej historii? Jaki los spotkał ich po wojnie? Jak bardzo historia ta wpłynie na życie samej Miriam? Pytań jest wiele. Odpowiedzi zapisane są na kartach powieści Żuławska tajemnica. Miriam.

Nie ukrywam, że Sylwia Kubik doskonale poprowadziła tę historię. Zresztą całą serię Żuławskich żywiołów. Dobrosława, Beata i Miriam, to trzy kobiety, których historie poruszyły moje serce, a emocje podczas ich poznawania na długo pozostaną w mej pamięci. Każdy, kto w lekturze poszukuje porywających ludzkich historii znajdzie w tej książce (jak i w całej serii) swój kawałek wrażliwości.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć