ebook Inżynieria oprogramowania według Google. Czego warto się nauczyć o tworzeniu oprogramowania
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Inżynieria oprogramowania według Google. Czego warto się nauczyć o tworzeniu oprogramowania
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 70.95
wciąż za drogo?
77.40 zł Lub 69.66 zł
129.00 zł
70.95 zł
129.00 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Inżynieria oprogramowania jest pojęciem znacznie szerszym od kodowania: oznacza wszystkie niezbędne narzędzia i procesy stosowane przez organizację do tworzenia oprogramowania. To daje możliwość zachowania wartości kodu w dłuższej perspektywie czasu i pozwala ustanowić bardziej rygorystyczne zasady tworzenia oprogramowania, a dzięki temu sam kod jest podatniejszy na zmiany. Innymi słowy, inżynieria oprogramowania polega na optymalnym integrowaniu i organizowaniu tworzenia aplikacji ― od koncepcji, poprzez tworzenie, wdrażanie i utrzymywanie, po jej wycofywanie.

To nie jest podręcznik dla programistów. Celem autorów jest zaprezentowanie jedynej w swoim rodzaju perspektywy firmy Google, od lat rozwijającej trwały ekosystem oprogramowania, co pozwoliło zebrać pożyteczne wnioski dotyczące skali działalności i czasu jej trwania. W książce zwrócono uwagę na to, że proces tworzenia oprogramowania jest wysiłkiem zespołowym, omówiono najlepsze praktyki związane z utrzymywaniem bazy kodu o dużych rozmiarach i długim stażu, pokazano także narzędzia, które mogą się okazać przydatne w jej utrzymywaniu. Omówione tu zagadnienia uwzględniają doświadczenia, jakie typowy inżynier oprogramowania zdobywa w ramach swojej pracy, służą też wskazaniu różnorodnych sposobów rozwiązywania poszczególnych problemów.

Najciekawsze zagadnienia:

  • unikatowa kultura pracy w Google
  • procesy i narzędzia stosowane w Google
  • metody zwiększania odporności kodu na upływ czasu
  • wpływ skali oprogramowania na organizację pracy inżynierów
  • kompromisy w procesie podejmowania decyzji projektowych

Piszesz kod? To ważne zadanie - bierz przykład z najlepszych!

Inżynieria oprogramowania według Google. Czego warto się nauczyć o tworzeniu oprogramowania od Tom Manshreck, Titus Winters, Hyrum Wright możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć