ebook Dolores Claiborne
3.83 / 5.00 (liczba ocen: 75486)

Dolores Claiborne
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 26.20
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
33.48 złpremium: 18.00 zł Lub 18.00 zł
-44% 19.90 zł
-25% 21.60 zł Lub 19.44 zł
24.00 zł Lub 21.60 zł
25.56 zł
29.58 zł
30.60 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane
Błyskotliwe studium charakteru i ciemnych stron kobiecej psychiki.

Czasem, żeby żyć, trzeba zabić…

Wysepką Little Tall wstrząsa wiadomość o zabójstwie bogatej Very Donovan. Podejrzenie natychmiast pada na jej wieloletnią opiekunkę, Dolores Claiborne. Wszyscy w okolicy wiedzą, że praca u pani Donovan była prawdziwym piekłem. Dolores miała więc powody, by nienawidzić chlebodawczyni.

Nie zabiła jej jednak. Tak przynajmniej twierdzi, a następnie, wprawiając w zdumienie przesłuchującego ją komendanta policji, przyznaje się do zamordowania przed dwudziestoma dziewięcioma laty swojego męża. W długim monologu opowiada o tym, co zdarzyło się na wyspie w 1963 roku podczas zaćmienia słońca.

Dolores Claiborne od Stephen King możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
(...) życie człowieka sprowadza się przede wszystkim do tego, że musi dokonywać wyborów oraz płacić rachunki, kiedy nadchodzi pora.
Największą jędzą na ziemi jest matka przerażona o swoje potomstwo...
Człowiek zawsze wynajdzie sobie coś, za co może być wdzięczny losowi, bez względu na to, jak źle mu się w życiu układa.
Życie to nie zagadka, do której łatwo znaleźć odpowiedź...
Zauważyliście, że z biegiem czasu coraz mniej jest w życiu wesołych kolorów? Pod koniec wszystko staje się szare jak pokrowce na meblach czy sukienka prana zbyt wiele razy.
Tchórz boi się, że prawda o jego tchórzostwie wyjdzie na jaw, znacznie bardziej niż śmierci.
Czasem kobieta musi być bezduszną jędzą, żeby dać sobie radę w życiu, ale wierzcie mi, bycie jędzą to też ciężka praca.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Kiedy przeczytałem mistrzowskie Dallas'63 myślałem, że w twórczości Stephena Kinga nic już mnie nie może zaskoczyć. O jakże byłem w błędzie. Niepozorna opowiastka (tylko 256, więc cóż to znaczy przy innych dziełach mistrza?) dała mi wyśmienitą ucztą czytelniczą. Może nie była ona na miarę wspomnianego wcześniej Dallas'63, jednak kolejny raz jestem pod ogromnym wrażeniem talentu i wszechstronności autora.
  Nie zamierzam nawet wspominać o jakiś dłużyznach, przegadaniach, bo tu po prostu ich nie ma i w tej historii nie ma na nie miejsca. Tutaj są tylko wspaniałe portrety psychologiczne postaci, ich małomiasteczkowe życie i pełno mądrości życiowych.
  Dolores Claiborne jest po prostu świetna i dla każdego fana Kinga to pozycja obowiązkowa.

 • Awatar

  Ciekawa :-)

 • Awatar

  Bardziej dramat obyczajowy / społeczny niż thriller; horroru nie zauważyłam, choć zawsze uważałam, że łatwo mnie przestraszyć (i po niektórych książkach miewam koszmary). Może dlatego, że książka jest przegadana? Ale jak ma być inaczej, kiedy właściwie cały czas czytamy zapis monologu tytułowej postaci... Koncepcja ciekawa, chociaż, jak sama bohaterka stwierdza, "strasznie dużo gada". Niby wszystko składa się w jedną całość, ale myślę, że niektóre wątki można by wyciąć, z korzyścią dla całej treści.

 • Awatar

  Niezbyt ciekawa książka, właściwie to opowieść Dolores o niezbyt ciekawym życiu, jedna z gorszych pozycji Kinga.

 • Awatar

  Teoretycznie wydaje się to niezbyt ciekawa historia - starsza Pani opowiada o swoim niezbyt udanym życiu - ale całość się broni. Podczas czytania zanurzyłam się w atmosferze małej mieściny. W pewnym momencie miałam wrażenie, że jestem jedną z tych sąsiadek, które zerkają przez okno i nasłuchują ploteczek z każdej strony - proceder niechwalebny, ale świadczy to tylko o umiejętnościach autora. Polecam.

Warto zerknąć