ebook Pakt Ribbentrop-Beck czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki - audiobook
3.79 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 1874)

Pakt Ribbentrop-Beck czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki - audiobook
audiobook (mp3)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 31.82
Audiobook - najniższa cena: 34.90
wciąż za drogo?
46.41 złpremium: 29.94 zł Lub 29.94 zł
34.90 zł
38.92 zł Lub 35.03 zł
46.40 zł Lub 41.76 zł
49.90 zł
41.09 zł
43.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Czy w 1939 r. na Zamku Królewskim w Warszawie należało podpisać pakt Ribbentrop–Beck...? Czy to błędne decyzje polityczne Polaków doprowadziły do porozumienia między Moskwą a Berlinem?

W dziejach narodów są chwile, gdy trzeba iść na bolesne koncesje. Ustąpić, aby ratować państwo przed zniszczeniem, a obywateli przed zagładą. W takiej sytuacji znalazła się Polska w 1939 r.
Piotr Zychowicz dowodzi w swej książce, że decyzja o przystąpieniu do wojny z Niemcami w iluzorycznym sojuszu z Wielką Brytanią i Francją była fatalnym błędem, za który zapłaciliśmy wielką cenę. Historia mogła się jednak potoczyć inaczej. Zamiast porywać się z motyką na słońce, twierdzi autor, powinniśmy byli prowadzić Realpolitik. Ustąpić Hitlerowi i zgodzić się na włączenie Gdańska do Rzeszy oraz wytyczenie eksterytorialnej autostrady przez Pomorze. A następnie z Niemcami wziąć udział w ataku na Związek Sowiecki. Czterdzieści bitnych polskich dywizji na froncie wschodnim przypieczętowałoby los imperium Stalina.

„Piotr Zychowicz podejmuje sprawę najbardziej tragicznego momentu w polskiej historii, kiedy stawiliśmy czoła agresji hitlerowskiej, narażając się nie tylko na niewolę, lecz także na eksterminację. Nie wiemy na pewno, czy można było tego uniknąć, ale to dobrze, że w naszej pamięci historycznej pojawi się wreszcie przemilczana na ogół sprawa, że w 1939 r. Polacy, wbrew zdrowemu rozsądkowi, wybrali «egzotyczny» sojusz z Anglią i bardzo wątpliwy sojusz z Francją, co tylko uradowało Stalina. Miłość swego kraju, jego dziejów i doli wymaga, aby rzetelnie badać i oceniać kluczowe decyzje historyczne bez dotychczasowych uników i przemilczeń. Tego wymaga też narodowa i ludzka solidarność z milionami tych, co wtedy cierpieli i ginęli bez nadziei”. - Andrzej Wielowieyski

Audiobooka wysłuchasz w interpretacji Bartosza Głogowskiego.

Pakt Ribbentrop-Beck czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki od Piotr Zychowicz możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć