ebook Tylko Prawda
3.6 / 5.00 (liczba ocen: 35)

Tylko Prawda
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 43.99
wciąż za drogo?
51.06 złpremium: 32.94 zł Lub 32.94 zł
43.99 zł Lub 39.59 zł
54.90 zł
54.90 zł
54.90 zł Lub 49.41 zł
44.19 zł
45.19 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Książka, która wstrząsnęła światem i Watykanem

WYZNANIE ŚWIADKA ŻYCIA BENEDYKTA XVI

Arcybiskup Georg Gänswein przez wiele lat żył u boku Benedykta XVI: najpierw jako bliski współpracownik w Kongregacji Nauki Wiary, potem jako jego osobisty sekretarz w czasie pontyfikatu zakończonego zaskakującą abdykacją, wreszcie jako prefekt Domu Papieskiego, gdzie był świadkiem ostatnich lat życia papieża emeryta i udzielił mu sakramentu namaszczenia chorych. Po śmierci Benedykta XVI nadszedł czas, aby powiedział całą prawdę o niegodnych oszczerstwach, którymi bezskutecznie próbowano rzucić cień na posługę papieża Ratzingera.

W bezpośredniej i szczerej relacji, wspomagany fachowym piórem watykanisty Saverio Gaety, arcybiskup rekonstruuje pontyfikat Benedykta XVI, który dla Kościoła katolickiego był bardzo ważnym czasem. Odpowiada także na pytania dotyczące wydarzeń, które wstrząsnęły Kościołem, takich jak afera Vatileaks czy relacje między papieżem emerytem a jego nastepcą Franciszkiem.

Tylko Prawda to szczere i bardzo osobiste świadectwo o jednym z największych papieży w historii. Przybliża nam nie tylko geniusz wybitnego teologa Kościoła katolickiego, lecz także jego pokorę, cichość i ogromny szacunek do drugiego człowieka. Ich wyrazem były, między innymi, głoszone „słabym głosem” do końca życia krótkie i głębokie homilie, z którymi dzięki tej publikacji będą mogli się zapoznać wszyscy wierni i czytelnicy.

Nie jest to oskarżenie czy rozliczanie kogokolwiek, tylko opowieść wiernego sługi i człowieka wychowanego w szkole Benedykta XVI, to znaczy przyzwyczajonego, że w centrum wszystkiego znajduje się Bóg. Wartością dodaną jest wymiar świadectwa osobistego sekretarza, który przez dwadzieścia lat żył i pracował u boku zmarłego papieża, i poznał go jak nikt inny. Zwykłym śmiertelnikom lektura tej książki pozwala zajrzeć za mury Watykanu i odkryć życie Benedykta, lepiej zrozumieć jego decyzje, a najbardziej to, jakim człowiekiem był naprawdę. BEATA ZAJĄCZKOWSKA, dziennikarka Radia Watykańskiego, publicystka „Gościa Niedzielnego”

Wielkość Benedykta XVI nie została jeszcze w pełni doceniona, ale ten czas nadejdzie. Geniusz teologiczny, pokora, ufna wiara i odwaga – wszystko to było w jego życiu podporządkowane jednemu celowi: „podążać za prawdą i być na jej usługach” w świecie, w którym prawda przestała się liczyć. Książka abp. Georga Gänsweina jest tego kolejnym potwierdzeniem. Jego świadectwo o trudnych momentach życia Josepha Ratzingera jest cennym uzupełnieniem biografii tak często fałszowanej przez jego wrogów. KS. TOMASZ JAKLEWICZ, teolog, dziennikarz, duszpasterz

Kto chce lepiej zrozumieć pontyfikat Benedykta XVI i poznać ostatnie lata jego życia, musi przeczytać tę książkę. To wyjątkowo szczere i unikalne świadectwo jego wieloletniego sekretarza. WŁODZIMIERZ RĘDZIOCH, watykański korespondent tygodnika „Niedziela”

Interesująca, szczera książka. Świadectwo o papieżu Benedykcie XVI. Jego osobisty sekretarz pokazuje świat za murami Watykanu. Opisuje wiele nieznanych faktów, rozmów i wydarzeń. Warto przeczytać. KRZYSZTOF TADEJ, dziennikarz, autor wielu filmów i artykułów o papieżach i Watykanie

W piśmiennictwie kościelnym istnieje osobne miejsce dla świadectw dawanych przez sekretarzy i współpracowników zmarłych papieży. Jednak książka sekretarza Benedykta XVI ma walor niepowtarzalny: jest to bowiem nie tylko wspomnienie Zmarłego, lecz także – chce ktoś czy nie – obecny w tym wspomnieniu dyskretny komentarz do obecnego pontyfikatu, zwłaszcza niektórych jego aspektów. PAWEŁ MILCAREK, redaktor naczelny „Christianitas”

Tylko Prawda od Saverio Gaeta, Georg Gänswein możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć