ebook Mennonitka i hrabia
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Mennonitka i hrabia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.21
Audiobook - najniższa cena: 23.35
wciąż za drogo?
20.21 zł
22.45 zł
-27% 26.90 zł
41.76 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
44.90 zł Lub 40.41 zł
34.90 zł
37.67 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Poruszająca opowieść o miłości i wierze ponad podziałami! Mennonici stanowią zamkniętą społeczność, do której niechętnie wpuszczają obcych. Żyją wiarą, pracą i zasadami przekazywanymi od pokoleń. Dla wiary tej opuścili swą ojczyznę i chronią ją jak najcenniejszego skarbu.  

Wszystko się zmienia podczas zimowej śnieżycy, gdy jeden z mennonitów znajduje na drodze sanie z przysypanymi śniegiem ludźmi. Udziela im schronienia tym samym otwierając dom dla obcych. Jeden z nich okazuje się polskim hrabią, który w opiekującej się nim Gretchen dostrzega to, czego szukał przez całe życie.  

Czy dziewczyna odwzajemni jego zainteresowanie? Czy możliwe będzie połączenie polskiej szlachty z mennonickim chłopstwem? Co wygra? Uczucie czy konwenanse?  

Sylwia Kubik zabiera nas do świata mennonitów - pełnego tajemnic, sztywnych zasad i reguł – pokazując, jak bardzo ich rzeczywistość może różnić się od tej, którą znamy.

O e-booku Mennonitka i hrabia blogerzy napisali: 

Sylwia Kubik to czarodziejka, spod której pióra wychodzą książki na długo zapadające w pamięci. - Biblioteczka u Rudej - Małgorzata Cichocka

Autorka stanęła na wysokości zadania i znowu zagrała na uczuciach i emocjach czytelników, niczym wyśmienity wirtuoz. Natomiast ja spędziłam zdecydowanie baśniowy weekend majowy razem z Gretchen i Józefem. -  Bookieciarnia - Joanna

Mennonitka i hrabia od Sylwia Kubik możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Najłatwiej, gdy człowiek po prostu zawsze i w stosunku do każdego pamięta o szacunku. Wtedy nie trzeba nic miarkować ani analizować, jak należy się zachować.
Sylwia Kubik - Pisarka z Powiśla tym razem zaprasza swoich czytelników do świata mennonitów. Czytelni przenosi się na Żuławy do roku 1878 i wraz z główną bohaterką wyrusza w podróż o miłości i wierze ponad podziałami.

Mennonici, jak donosi autorka, stanowili zamkniętą społeczność, do której niechętnie wpuszczali obcych. Żyli przede wszystkim wiarą i pracą oraz zasadami przekazywanymi od pokoleń. To właśnie dla tej wiary opuścili swoją ojczyznę i chronili ją jak najcenniejszy skarb.

Główna bohaterka to młodziutka dziewczyna Gretchen, która jest właśnie mennonitką, wierną rodzinie i tradycji. Odnajduje szczęście w swojej codzienności i nie wyobraża sobie żeby żyć inaczej. Czasami jedna przemyka jej przez myśl niespieszna wizja swojej przyszłości, ale nie pragnie jeszcze wychodzić za mąż. Wszystko oczywiście się zmienia, kiedy niespodziewanie na jej spokojnej, wypełnionej codzienną rutyną drodze życiowej, pojawia się tytułowy hrabia.

Uczucie pomiędzy mennonitką i polskim szlachcicem, oczywiście nie jest możliwe, ale ktoś postanowił spleść nici losu tych dwojga, chociażby na chwilę.

Miłość jest ulotna... Człowiek się zauroczy, zachwyci, świata poza ukochaną nie widzi, a później przychodzi codzienność, w której trzeba czegoś więcej.

Tajemnicą żadną nie jest, że uwielbiam powieści obyczajowe, zwłaszcza te z wątkiem historycznym. Z ogromną zatem przyjemnością przeniosłam się na Żuławy do mennonickiej rodziny z 1878 roku.
Sylwia Kubik podarowała mi podróż w czasie, dzięki której miałam możliwość oglądać oczami wyobraźni codzienne życie tej wyjątkowej społeczności. Ich codzienne rytuały, zażyłości rodzinne i sąsiedzkie oraz społeczność działającą niczym dobrze naoliwiona machina.

Ta powieść to nie tylko opisy życia mennonitów, ale mam wrażenie, że to również lekcja akceptacji drugiego człowieka. Czytelnik jak na tacy widzi od razu różnice pomiędzy nimi a nami, ale z drugiej strony ma również możliwość spojrzenia na życie z innej, mennonickiej perspektywy.
Sylwia Kubik stworzyła nie tylko wciągającą powieść obyczajową z historią w tle i miłością, która nie miała prawa zaistnieć. Sylwia podała nam na tacy w obyczajowej oprawie opowieść o tak ważnych tematach jak miłość, wiara i szacunek dla drugiego człowieka.

Mennonitka i hrabia trzymała mnie w napięciu od początku do samego końca i z każdą przewróconą kartką miałam wrażenie że to już, że to teraz, wydąży się to coś. Zachwyciła mnie niesamowicie silna wola trwania w wierze mennonickiej i wzajemny szacunek dla każdego członka tej społeczności.
Przyznaję, że najbardziej gnała mnie chęć poznania losów miłości, pomiędzy głównymi bohaterami, ale również zaskoczyła chęć oglądania życia owych mennonitów.
Uczucie między mennonitką i szlachcicem nie jest możliwa, zatem jak ocalić te dwa pałające do siebie niespodziewanym żarem serca. W tak hermetycznym społeczeństwie wydaje się to całkowicie bez przyszłości.
Ja już znam zakończenie. Powieść wydaje się taka niespieszna, biegnąca spokojnym życiem mennonitów, ale ja doczytałam się do końca naprawdę z bijącym i odrobinę podenerwowanym sercem. Oczywiście nie mogę Wam zdradzić go, żeby nie odbierać przyjemności obcowania z tymi bohaterami, bo ja już za nimi tęsknię.

Z ogromną przyjemnością ślę ukłon w stronę wydawnictwa SKARPA WARSZAWSKA, które zadbało nie tylko o godną oprawę powieści Pani Sylwii Kubik, ale również o komfort czytelnika.

Autorka stanęła na wysokości zadania i znowu zagrała na uczuciach i emocjach czytelników, niczym wyśmienity wirtuoz. Natomiast ja spędziłam zdecydowanie baśniowy weekend majowy razem z Gretchen i Józefem.

Siedzę i już tęsknię za bohaterami, a Wam którzy jeszcze nie czytaliście powieści Mennonitka i hrabia autorstwa Sylwii Kubik już zazdroszczę, że macie ją dopiero przed sobą.

Zdecydowanie polecam.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Bookieciarnia
Sylwia Kubik należy do grona moich ulubionych pisarek. Już jak zobaczyłam w zapowiedziach Mennonitkę i hrabiego to wiedziałam, że muszę ją koniecznie przeczytać. Tytuł brzmi niesamowicie intrygująco. Ja nie miałam zielonego i bladego pojęcia o mennonitach. Pierwszą rzeczą było wyszukanie widomości o wyznawcach Mennona Simonsa. Potem zadręczałam męża wyczytanymi wiadomościami, bo okazało się, że i on chociaż historia to jego pasja nie wiedział, że mennonici zamieszkiwali tereny Polski. Jak wiecie lubię jak z książek uczę się czegoś nowego, a Sylwia Kubik zaserwowała mi ogrom wiedzy, nad która wypada mi tylko pochylić głowę i powiedzieć, dziękuję. Czapki z głów panie i panowie, bo autorka włożyła niesamowity ogrom pracy w napisanie Mennonitki i hrabiego. Mamy tutaj nie tylko zasady wiary, ale i codzienne życie z najdrobniejszymi szczegółami począwszy od ubioru, a skończywszy na zabudowaniach, w których mieszkali. Mennonitka i hrabia to gotowy scenariusz filmowy, bo tak jak o amiszach wiem dużo, wielu z nas z pewnością oglądało filmy tak mennnonici to zupełne novum. I myślę, że nie jestem w tym stwierdzeniu osamotniona. Z ręką na sercu: kto z Was słyszał wcześniej o mennonitach?? Dziękuję autorce z całego serca, że miałam możliwość odkryć kawałek zupełnie nieznanej mi historii. Mam również nadzieję, że będzie dane nam, biednym czytelnikom, sięgnąć po ciąg dalszy, bo książka kończy się oczywiści w najciekawszym momencie. To powinno być karalne, bo to grzech i zaniedbanie zostawiać czytelnika z milionem pytań w głowie.

Pani Sylwia to czarodziejka spod której pióra wychodzą książki na długo zapadające w pamięci. Przygodę z twórczością autorki rozpoczęłam od serii powiślańskiej, która zajmuje honorowe miejsce w mojej biblioteczce. Już od pierwszej książki zakochałam się w piórze autorki, ale to co zrobiła w Mennonitce i hrabim przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Jestem w szoku, że można pisać tak dobrze i porwać nas do świata zamkniętej społeczności mennonitów na tyle, że zapominamy o całym świecie. Obiad? Jaki obiad? Nieposprzątane? No i co z tego? Poczytam koło kurzu. Dajcie się zaprosić do świata Gretchen, młodej mennonitki, która mieszka wraz z rodzicami i bratem. Gretchen kieruje się w życiu zasadami, które wpaja się z pokolenia na pokolenie i wiarą. Żyje tu i teraz poświęcając się pracy i modlitwie. Życie jej i jej rodziny staje na głowie, gdy udzielają schronienia trzem mężczyznom znalezionym w zimowy i śnieżny dzień. Wśród ocalonych znajduje się hrabia, który najdłużej dochodzi do siebie, ale dzięki troskliwej opiece Gretchen staje w końcu na nogi. Choć pochodzi z zupełnie innego świata to młoda mennonitka zapada mu w serce. Ale czy taka miłość ma prawo istnieć? Ile przeszkód trzeba przezwyciężyć? Ile poświęcić? Czy młodym dane będzie być razem? Sięgnijcie koniecznie po Mennonitkę i hrabiego i wejdźcie do tego zamkniętego świata.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Biblioteczka u Rudej
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć