ebook Oddziały i akcje Kedywu Okręgu Warszawskiego poza Warszawą. Dokumenty z lat 1943-1944
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Oddziały i akcje Kedywu Okręgu Warszawskiego poza Warszawą. Dokumenty z lat 1943-1944
ebook: pdf

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 11.50
13.02 złpremium: 8.40 zł Lub 8.40 zł
11.50 zł Lub 10.35 zł
13.00 zł
14.00 zł
11.60 zł
11.76 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Historia działań oddziałów warszawskich w terenie podmiejskim oraz oddziałów Kedywu z terenów podwarszawskich, pokazana przez pryzmat oryginalnych dokumentów, które w dużej części publikowane są po raz pierwszy. Ten niewielki tom źródeł dowodzi, jak wiele działań Kedywu Okręgu Warszawa zostało pominiętych w dotychczasowej historiografii i jak obraz walki żołnierzy AK jest ciągle niepełny.

Historia Kedywu, ujęta w ramy suchego języka sprawozdań i rozkazów, jest lekturą niezwykłą. Ukazuje, bez wielkich słów, bezmiar bohaterstwa i ofiar żołnierzy dywersji Armii Krajowej. Ujawnia nieznane lub zapomniane fakty, które muszą budzić podziw dla siły wewnętrznej żołnierzy podziemia, z których słusznie jesteśmy dumni, a których nazwiska jakże często zostały zapomniane.

Tom "Oddziały i akcje Kedywu Okręgu Warszawskiego poza Warszawą" zamyka cykl edycji dokumentów pochodzących z archiwum komendanta Kedywu Okręgu AK Warszawa, Józefa Rybickiego. Dotychczas ukazało się 12 źródłowych pozycji opracowanych przez Hannę Rybicką. Historycy dziejów najnowszych i wszyscy, którzy interesują się historią Armii Krajowej otrzymali niezwykle cenną serię, która obnażając nasz stan niewiedzy o historii Kedywu, pokazuje, jak wielkie znaczenie dla badań naukowych ma publikacja źródeł.

Oddziały i akcje Kedywu Okręgu Warszawskiego poza Warszawą. Dokumenty z lat 1943-1944 od praca zbiorowa możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć