ebook Abakanowicz. Trauma i sława
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Abakanowicz. Trauma i sława
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 38.49
Audiobook - najniższa cena: 39.90
wciąż za drogo?
46.74 zł
54.99 zł Lub 49.49 zł
54.99 zł Lub 49.49 zł
38.49 zł
-12% 47.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Ikona polskiej awangardy. Jej prace wędrują po świecie, a na aukcjach osiągają niebotyczne ceny. Pokazywane są w londyńskiej Tate Modern, w Chicago czy Hiroszimie, przyciągają do Wrocławia czy Poznania, ale życie twórczyni abakanów wciąż pozostaje wielką zagadką. Oto pierwsza biografia Magdaleny Abakanowicz – jednej z najwybitniejszych i jednocześnie najbardziej tajemniczych polskich artystek.

Magdalena Abakanowicz zrewolucjonizowała sztukę, nie tylko polską. Zmieniła tkaninę artystyczną w dzieło bliższe rzeźbie i architekturze niż tkactwu. Jednak zarówno historię swojego życia, jak i interpretacje swojej sztuki trzymała pod ścisłą kontrolą. Budowała wokół siebie wielki mit, którego początki sięgać miały Czyngis-chana. Jak bardzo ten mit odległy jest od rzeczywistości? Co chciała ze swojej biografii wymazać?

• Z jakim bagażem żyła i tworzyła w komunistycznej Polsce?
• Jak udało się jej zrobić błyskotliwą, światową karierę?
• Co związało ją z wielkimi postaciami historii oraz rodziną Brzezińskich, mimo że unikała polityki?
• Na czym polegały komplikacje jej życia osobistego? Dlaczego aż do końca budziła kontrowersje?

Odpowiedzi na te pytania podjął się nieoczywisty autor. To Paweł Kowal, historyk i muzealnik, ale też polityk i człowiek zafascynowany życiem i sztuką Magdaleny Abakanowicz. Od śmierci artystki odwiedzał archiwa i miejsca z nią związane, nagrywał wspomnienia bliskich jej osób, gromadził materiały i opowieści na temat jednej z najwybitniejszych i jednocześnie najbardziej tajemniczych polskich artystek. Teraz przyszedł czas na opowiedzenie jej porywającej historii do końca.

Abakanowicz. Trauma i sława od Paweł Kowal możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć