ebook Serce. Historia naturalna
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Serce. Historia naturalna
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 47.72
wciąż za drogo?
55.71 złpremium: 35.94 zł Lub 35.94 zł
47.72 zł Lub 42.95 zł
59.90 zł
59.90 zł
59.90 zł Lub 53.91 zł
47.92 zł
49.31 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Silnik, który napędza układ krwionośny. Ośrodek emocji i siedziba duszy. Grudka zespolonych komórek, których skurcze i rozkurcze utrzymują nas przy życiu. Źródło miłości i nienawiści, radości i rozpaczy.

Serce.

Bill Schutt snuje wszechstronną, zadziwiającą opowieść o sercu z różnych perspektyw. Przygląda się, jak filozofowie i uczeni wyobrażali sobie – często błędnie – mechanizmy pracy naszego serca. Zabiera nas w podróż w czasie: od starożytnych Egipcjan i Greków, którzy wierzyli, że w sercu mieści się dusza, aż do dzisiejszych laboratoriów, w których naukowcy korzystają z serc zwierząt, a nawet z fragmentów roślin jako punktu wyjścia do najnowocześniejszych metod leczniczych.

Schutt przeplata swoją barwną opowieść niezwykłymi ciekawostkami o sercu. Odwiedzamy plaże, na których zbiera się staroraki, aby pozyskiwać z nich krew o właściwościach chroniących ludzi przed śmiertelnymi chorobami. Dowiadujemy się, że po nastaniu przymrozków serca niektórych żab na długie tygodnie zamieniają się w bryłki lodu, aby wznowić bicie dopiero z nadejściem wiosennych roztopów. Poznajemy historię kobiety, która po przeszczepie serca zagustowała w piwie i kurczaku z McDonalda.

Ta napisana z werwą i znawstwem książka, splatająca fascynujące dzieje ewolucji z historią kultury, pokazuje nam serce w całkowicie nowym świetle.

O e-booku Serce. Historia naturalna blogerzy napisali: 

To książka w której są wybuchające wieloryby, picie krwi, walka między narządami o to, który jest ważniejszy, prawdziwa rola żołądka, wygrzebywanie mózgu przez nos, śmierć z powodu bólu gardła, układ krwionośny bez serca, przezroczysta krew i dożylne podawanie wina. I to naprawdę tylko garstka rzeczy, które w niej znajdziecie! -  Bardziej Lubię Książki Niż Ludzi - Diana Chmiel

Serce. Historia naturalna od Bill Schutt możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Serce. Historia naturalna to książka w której są wybuchające wieloryby, picie krwi, walka między narządami o to, który jest ważniejszy, prawdziwa rola żołądka, wygrzebywanie mózgu przez nos, śmierć z powodu bólu gardła, układ krwionośny bez serca, przezroczysta krew i dożylne podawanie wina. I to naprawdę tylko garstka rzeczy, które w niej znajdziecie!

Kocham z całego serca (he, he) choć wcale nie jest, że kocham ją całą. Obejrzyjcie, dowiecie się dlaczego.


Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Bardziej Lubię Książki Niż Ludzi
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć