ebook Córka z Włoch
4.08 / 5.00 (liczba ocen: 1293)

Córka z Włoch
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 20.90
Audiobook - najniższa cena: 37.97
wciąż za drogo?
20.90 zł
34.20 złpremium: 22.80 zł Lub 22.80 zł
-35% 24.70 zł Lub 22.23 zł
30.40 zł Lub 27.36 zł
38.00 zł
30.38 zł
30.40 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Pierwszy tom cyklu „Utracone Córki”, którego akcja rozgrywa się w dwóch planach czasowych w najpiękniejszych zakątkach świata. W londyńskiej kancelarii prawnej spotyka się kilka osób. Nie łączy ich nic, dopóki każda nie otrzyma pudełka z pamiątkami znalezionymi w domu zmarłej kobiety, która przed laty prowadziła placówkę dla samotnych matek. Czy będą miały odwagę wyruszyć w podróż, aby odkryć tajemnice swojej rodziny i swojego dziedzictwa? Czy historia ich przodków pomoże im odnaleźć własną drogę do szczęścia?

Włochy, rok 1946
Estee, kupiłem ten pierścionek wiele lat temu, w dniu, gdy zobaczyłem cię na scenie La Scali. Jesteś jedyną kobietą, jaką kiedykolwiek kochałem”. Estee rozpaczliwie pragnęła go zobaczyć, ale zamiast tego sięgnęła po dłoń Felixa i delikatnie zamknęła w niej pudełeczko. „Nie”, szepnęła. „Chcę, żebyś oświadczył mi się dopiero wtedy, kiedy będziesz naprawdę wolny”.

Londyn, współcześnie.
Lily, która właśnie dostała wezwanie, by stawić się w jednej z londyńskich kancelarii adwokackich, nie ma pojęcia, że jej życie wkrótce na zawsze się odmieni. Na miejscu dowiaduje się od prawnika, że jej babcia urodziła się w Hope House, przytułku dla niezamężnych matek, i otrzymuje pudełko, które zawiera wskazówki dotyczące jej prawdziwego pochodzenia i dziedzictwa. Znajduje w nim kartkę z oryginalnym przepisem i coś, co może być programem teatralnym mediolańskiej La Scali.

Podróż do Włoch i praca w jednej z tamtejszych winnic to tylko pretekst – Lily jest zdeterminowana, by odkryć tajemnicę swojej przeszłości. Właściciele winnicy, a szczególnie ich czarujący syn, Antonio, oferują jej pomoc. To od nich dowiaduje się, że przepis należał do zamożnej rodziny Rossich, właścicieli kilku piekarni, otwartych w okolicy tuż po drugiej wojnie światowej. Antonio okazuje się nieocenionym przewodnikiem i towarzyszem poszukiwań i zabiera ją do miejsca, gdzie dawniej mieszkali Rossi.

Dla wciąż żyjących członków tej rodziny pojawienie się młodej Brytyjki jest szokiem. Receptura, którą im pokazuje, budzi smutne wspomnienia o nieszczęśliwej miłości dwojga młodych ludzi, Estee i Felixa. O dziecięcej przyjaźni, która rozwinęła się w pełen pasji gorący romans. O rodzinie, którą rozdzieliło bogactwo, i parze kochanków, którzy byli gotowi poświęcić wszystko dla miłości.

Czy znając tragiczną przeszłość swojej rodziny i wiedząc, kim naprawdę jest, Lily odważy się podążyć za głosem serca?

Ebook „Córka z Włoch” otwiera serię, na którą składają się chwytające za serce powieści o utraconych miłościach, rodzinnych sekretach i podążaniu krętą ścieżką, którą prowadzi nas serce. Książka Sorai Lane zachwyci wielbicielki prozy Lucindy Riley, Santy Montefiore, Kristin Hannah i Victorii Hislop.

O e-booku Córka z Włoch blogerzy napisali: 

Muszę przyznać, że była to bardzo emocjonująca lektura. Tekst, choć brakowało mi wewnętrznego monologu, był rozkosznie poetycki. Byłem w stanie natychmiast połączyć się z postaciami z obu epok i ani razu nie wypadłamz żadnej osi czasu. Byłam całkowicie zafascynowana tą historią i nie mogłam się od niej oderwać. -  Reading My Love - Paulina Kaleta

Córka z Włoch od Soraya Lane możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
W londyńskiej kancelarii prawnej spotyka się kilka osób. Nie łączy ich nic, dopóki każda nie otrzyma pudełka z pamiątkami znalezionego w domu zmarłej kobiety, która przed laty prowadziła placówkę dla samotnych matek. Czy będą miały odwagę wyruszyć w podróż, aby odkryć tajemnice swojej rodziny i swojego dziedzictwa? Czy historia ich przodków pomoże im odnaleźć własną drogę i szczęście?

Estee z 1945, Lily z czasów współczesnych. W jaki sposób ich życie się zbiegnie ?Podczas gdy historia Lily była historią nadziei, historia Estee niejednokrotnie łamała mi serce na kawałki.

Muszę przyznać, że była to bardzo emocjonująca lektura. Tekst, choć brakowało mi wewnętrznego monologu, był rozkosznie poetycki. Byłem w stanie natychmiast połączyć się z postaciami z obu epok i ani razu nie wypadłam z żadnej osi czasu.

Jeśli chodzi o postacie, myślę, że zarówno Estee i Lily były zaciekłymi, zdeterminowanymi i wyjątkowymi kobietami, które przetrwały tak wiele i dzięki temu były silniejsze.

Córka z Włoch to pierwsza książka z serii Utracone córki autorstwa Sorayi M. Lane. Byłam całkowicie zafascynowana tą historią i nie mogłam się od niej oderwać. Wspaniała opowieść zakończyła się wstrząsająco i teraz nie mogę się doczekać drugiego tomu tej serii.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Reading My Love
Dziecięca przyjaźń, która ewoluuje w prawdziwą, piękną i potężną miłość.
Zagubienie i strach przed podążaniem za głosem serca. Czy poznanie przeszłości potrafi zmienić przyszłość?

W londyńskiej kancelarii spotyka się grupa osób. Każda z nich otrzymuje od notariusza nietypowy podarunek - drewniane pudełeczko z nieznaną nikomu zawartością. Otwarcie tych pudełek spowoduje uwolnienie tajemnic i odkrycie prawd. Czy każda z obecnych w kancelarii osób zdecyduje się na poznanie zawartości tajemniczego prezentu?

Lily spełnia się zawodowo. Zawsze marzyła o podróżowaniu i odkrywaniu tajników produkcji wina. Nieoczekiwana wizyta w kancelarii oraz dziwna zawartość pudełka, które otrzymała wywróci jej życie do góry nogami.

Córkę z Włoch czyta się migusiem. Nie jest to literatura wybitna, ale idealnie sprawdza się w roli "czasoumilacza". Lekka, przyjemna, odprężająca. Owszem, jest też odrobinę przesłodzona i przewidywalna, ale nie odebrało mi to przyjemności w podążaniu śladami Estee i Felixa oraz odkrywaniu przez Lily prawdy o sobie.

Napisana swobodnie. Dość dobrze nakreślone postaci i klimat włoskich winnic. "Córka z Włoch" idealnie komponuje się z kieliszkiem wina i wolnym wieczorem - trio idealne.

Ocena: 4-/6 czytaj więcej
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć