ebook Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem. Jak przygotować się na dorosłość
3.6 / 5.00 (liczba ocen: 5)

Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem. Jak przygotować się na dorosłość
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.85
wciąż za drogo?
31.90 złpremium: 20.58 zł Lub 20.58 zł
25.85 zł Lub 23.27 zł
25.90 zł
28.00 zł
34.30 zł
26.82 zł
27.44 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Życie nastolatka czasami jest nie do zniesienia. Wszystko gwałtownie się zmienia. Masz poczucie, że nikt cię nie rozumie i wszyscy, poza grupką znajomych, patrzą na ciebie jak na przybysza z obcej planety. A do tego w szkole i w domu musisz się mierzyć z niekończącą się listą zarzutów i oczekiwań wobec ciebie. Nauczyciele i rodzice opowiadają bajki o złotej młodzieży sprzed lat, wmawiają ci, że szkoła to samo dobro, a otaczająca cię technologia to czyste zło.

Czujesz przygnębienie i złość, bo ciągle słyszysz, że robisz coś nie tak. Tylko co, jeśli zachowania, które irytują dorosłych – skłonność do podejmowania ryzyka, brak empatii, zmienność nastrojów, poszukiwania swojej tożsamości – są normalne i naturalne? No właśnie, wynikają one ze zmian, które w okresie dorastania dokonują się w twoim mózgu. Szkoda tylko, że nikt z tobą o tym nie rozmawia… Nikt ci nie mówi prawdy o dorastaniu i nie przygotowuje na start w dorosłość!

Może więc warto wziąć sprawy w swoje ręce? Ta książka ci w tym pomoże! Dzięki niej poznasz lepiej siebie i nauczysz się, jak funkcjonuje świat. Otoczysz ludźmi, którzy cię wspierają, odkryjesz też, jak kierować się swoimi potrzebami i zainteresowaniami. W końcu przypomnisz sobie, że masz prawo do błędów. Książka Mikołaja Marceli to mapa, która pozwoli ci bezpiecznie dotrzeć do dorosłości. Dowiesz się z niej m.in.:

  • dlaczego dorośli cię nie rozumieją;
  • jak przygotować się na przyszłość, będąc nastolatkiem;
  • czy istnieje sposób na prawdziwe poznanie siebie;
  • dlaczego warto być dziwakiem;
  • jak budować odporność psychiczną i pewność siebie;
  • czym jest świadome życie w dobie 5G;
  • jak przygotować się na przyszłe wyzwania związane z dorosłym życiem i rynkiem pracy.

O e-booku Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem. Jak przygotować się na dorosłość blogerzy napisali: 

Mikołaj Marcela oddał w ręce czytelników, nie tylko tych nastoletnich, doskonały przewodnik po etapie w życiu, kiedy świat staje otworem przed jednymi, a drudzy zdają się być cerberami strzegącymi jej i nie pozwalający by ją przekroczono. Obu grupom pozwala spojrzeć ze swojego punktu widzenia na to, co wcale nie jest tak oczywiste jak uważa się.  -  Taki jest świat - Katarzyna Pessel

Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem. Jak przygotować się na dorosłość od Mikołaj Marcela możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Bycie nastolatkiem wcale nie jest coraz łatwiejsze, chociaż patrząc wstecz są różne opinie osób, mających ten okres już za sobą. Tak samo zresztą jest z najbardziej zainteresowanymi. Jeszcze nie dorośli, już nie dzieci, skomplikowane? Oczywiście i to dla wszystkich. Nagle lub nie, trzeba zmierzyć się o czym jeszcze wczoraj nikt nie myślał.

Jak przejść przez nastoletni czas i potocznie mówiąc nie „zwariować”? Wydawałoby się, że najprostszy sposób jest znany – rozmawiać i słuchać. Metoda wcale nie tak uniwersalna jak się wydaje. Każda ze stron ma swoje racje, do tego dochodzi różna perspektywa, jedno i drugie nie jest niczym dziwnym, lecz realnym życiu tak nie jest. Emocje nie rzadko biorą górę, zresztą podobnie jest z wzajemnym niezrozumieniem. Świat zmienia się nieustannie, lecz ostatnie dekady przyśpieszyły ogromnie, to, co niedawno jeszcze było takie same lub nieznacznie różniło sie, obecnie już jest całkowicie inne. Dla nastolatków teraźniejszość jest jedynym co jest im znane z doświadczenia, dorośli natomiast zbyt często odnoszą się do swojej przeszłości sprzed kilku dekad, wcale nie aż tak podobnej jak sądzą. Konflikt pokoleń nie jest niczym nowym, lecz jeśli dodać do tego współczesność oraz jej problemy staje się on jeszcze bardziej skomplikowany niż wcześniej, a z pewnością różni się od tego znanego. Kolejny kamyk i to duży do ogródka, gdzie już jest chaos, niepewność, niezrozumienie, gniew, bunt i bezradność oraz dużo więcej.

Mikołaj Marcela oddał w ręce czytelników, nie tylko tych nastoletnich, doskonały przewodnik po etapie w życiu, kiedy świat staje otworem przed jednymi, a drudzy zdają się być cerberami strzegącymi jej i nie pozwalający by ją przekroczono. Obu grupom pozwala spojrzeć ze swojego punktu widzenia na to, co wcale nie jest tak oczywiste jak uważa się. Nowe wyzwania dla tych, którzy dopiero wchodzą w dorosłość wysoko stawiają poprzeczkę, warto więc skorzystać z wskazówek by dać sobie i otoczeniu szansę na uniknięciu błędów, pewnie nie wszystkich, lecz sporej ich części. To nie są zwyczajowe „dobre rady”, jakie mamy zwyczaj, i t o w każdym wieku, nie brać pod uwagę. Nim padną, autor podaje skąd się biorą czyli wskazuje źródło problemu. Niby zrozumiałe, ale z reguły jakoś przyczyna pozostaje niedopowiedziana lub w ogóle nie zauważona. Od tego już krok do sporów, nieporozumień i wszystkiego tego, co się z tym wiąże. Co istotne wiadomości, jakie mają pomóc nastolatkom to także porcja wiedzy dla starszych, podanej przystępnie, skupiającej się na tym, co istotne, tłumaczącej zawiłe kwestie.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć