ebook Pomornica
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Pomornica
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 26.93
Audiobook - najniższa cena: 29.19
wciąż za drogo?
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
26.93 zł Lub 24.24 zł
28.72 zł Lub 25.85 zł
29.00 zł
29.85 zł
28.70 zł
28.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Julia i Wiktor, nowożeńcy, wprowadzają się do rodzinnego domu panny młodej. Pod nieobecność męża kobieta zauważa w ogrodzie balonik z zaszyfrowaną wiadomością. Znaleziona w nim wizytówka prowadzi Julię do obskurnego motelu na obrzeżach miasta, do pokoju, w którym kilka chwil wcześniej doszło do brutalnego gwałtu. Jeszcze tego samego dnia w ich domu zjawia się policja, a Wiktor zostaje aresztowany. Idealny świat Julii w jednej chwili legł w gruzach. Kobieta zostaje wciągnięta w niebezpieczną grę, która miała swój początek w jej dzieciństwie w dawnej kryjówce małej Julii. Był nią znajdujący się w ogrodzie domek na drzewie. Szesnaście lat wcześniej jej matka i dziesięcioletnia wówczas Julia znalazły pod nim okaleczone zwłoki zaprzyjaźnionego z rodziną chłopca.

Wkrótce okaże się, że prawda o tej śmierci była zupełnie inna niż wersja, którą przed laty ustalili śledczy.

O e-booku Pomornica blogerzy napisali: 

Tutaj nie ma miejsca na nudę. Czytelnik zostaje rzucony w wir wydarzeń już od pierwszej strony. Pomornica angażuje, wywołuje skrajne emocje, porusza trudne tematy i nie pozostawia obojętnym. Wyrazisci bohaterowie, angażująca fabuła, zaskakujące zakończenie - czego chcieć więcej? - Zakątek czytelniczy - Malwina

Ewa Przydryga po raz kolejny wodzi czytelnika za nos. Wciąga w wir uknutych przez siebie intryg, po czym zostawia z wachlarzem emocji. Tworzy niebanalne historie z jeszcze bardziej ciekawymi postaciami. Zdecydowanie potrafi w thrillery. - Kasia i książki - Kasia Nowak

Pomornica od Ewa Przydryga możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Przydryga. Kojarzycie nazwisko? Jeśli nie, to warto nadrobić. Zaraz Wam wyjaśnię czemu.

Ewa Przydryga to autorka wielu dobrych thrillerów. Tym co wyróżnia ją z tłumu jest fakt, że każda kolejna jej powieść jest - mam wrażenie - lepsza od poprzedniej. Autorka ma bowiem zdolność do tworzenia historii niebanalnych, często z przesłaniem. Takich które przemycają w swej treści różne problemy społeczne.

W najnowszej książce pt. Pomornica jako jedną z głównych bohaterek @ewa_przydryga osadziła dziewczynę, zmagającą się ze szkolnym wykluczeniem. Gnębiona przez towarzystwo Nastka poza Julią nie ma przyjaciół. W głowie snuje wizje rozliczenia się ze swoimi oprawcami. Tylko Julia i tajemnicza Pomornica znają sekretne plany nastolatki. Tymczasem zamordowany zostaje jeden z wrogów dziewczyny...

Pomornica to książka utkana z tajemnic. Takich, które nie miały prawa nigdy ujrzeć światła dziennego. Nie miały, a jednak ktoś usilnie dążył do tego, by po latach wyszła ona na jaw.
Ewa Przydryga po raz kolejny wodzi czytelnika za nos. Wciąga w wir uknutych przez siebie intryg, po czym zostawia z wachlarzem emocji. Tworzy niebanalne historie z jeszcze bardziej ciekawymi postaciami. Zdecydowanie potrafi w thrillery.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Kasia i Książki
Lubicie retrospekcje w czytanych historiach czy nie za bardzo przepadacie za tymi zabiegami fabularnymi?

Ja uwielbiam! Podoba mi się to początkowe zdezorientowanie, bo przecież wiadomo, że powroty do przeszłości są ściśle związane z bieżącą akcją, a często wydają się być kompletnie z nią niepowiązane. Później wszystko pięknie się łączy i mamy zgrabnie utkaną fabułę.

Nie inaczej było w przypadku Pomornicy. Julia i Wiktor to nowożeńcy, którzy właśnie wprowadzili się do rodzinnego domu kobiety. Pod nieobecność męża Julia zauważa w ogrodzie żółty balonik - w środku jest wizytówka z nazwą pewnego motelu. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że doszło w nim do gwałtu, a jej mąż zostaje aresztowany. Jaki związek z bieżącymi wydarzeniami ma zabójstwo chłopca sprzed 16 lat, a którego zwłoki znaleziono w tym samym miejscu, co balonik?

Tutaj nie ma miejsca na nudę. Czytelnik zostaje rzucony w wir wydarzeń już od pierwszej strony. Pomornica angażuje, wywołuje skrajne emocje, porusza trudne tematy i nie pozostawia obojętnym. Autorka stosuje liczne retrospekcje, czasem czułam się zagubiona przeskokami w czasie, ale na końcu wszystko wskoczyło na swoje miejsce. Finał rozłożył mnie na łopatki, czułam bardzo wiele - niesprawiedliwość, żal, złość, smutek. Wszystkie odcienie emocji towarzyszyły mi w sumie całą lekturę. Wyrazisci bohaterowie, angażująca fabuła, zaskakujące zakończenie - czego chcieć więcej?

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Zakątek czytelniczy
Żółty balonik... A w nim początek końca poukładanego życia Julii i Wiktora.

Znaleziona w ogrodzie zagadkowa wiadomość prowadzi Julię do obskurnego, podrzędnego motelu, w doszło do brutalnej napaści seksualnej na nieznanej Julii kobiecie, która oskarża o gwałt Wiktora. Kłamstwa. Kłamstwa. Kłamstwa. I na tych spróchniałych filarach stoi nie tylko małżeństwo Julii, ale cała jej przeszłość...

Pomornica to świetny thriller. Ewa Przydryga innych książek nie pisze, tylko świetne. Ewa ma u mnie status "ucznia wzorowego", od którego zawsze wymaga się więcej niż od innych. Właśnie dlatego wzorowi uczniowie mają lekko przerąbane - nawet jeśli napiszą coś dobrze, poprawnie pod każdym względem, to i tak oczekujemy nieco więcej. Tak było tym razem, zabrakło mi efektu "wow". Pomornica nadal jest fascynującą, wstrząsającą historią, ale zdecydowanie nie przebija Topielisk, Murszu czy Nienarodzonej.

Dostajemy, jak zawsze w thrillerach Ewy, skomplikowaną przeszłość, która spowija teraźniejszość i rzuca cień na przyszłość. Mocno poranieni wewnętrznie bohaterowie skrywają mroczne tajemnice, które tak bardzo chcą ujrzeć światło dzienne. Wyzwalająca i oczyszczająca prawda. Zemsta, która tylko pozornie smakuje i nęci, a tak naprawdę nie pozwala zaznać spokoju i odbiera radość życia.

Ewa nie boi się dotykać ważnych i trudnych tematów. Odrzucenie przez rówieśników, niezrozumienie, choroba dziecka, samotność. Pomornica utkana została na kanwie bólu i smutku. Nie poczułam jej aż tak dotkliwie i nie do końca uwierzyłam w splot tych wszystkich wydarzeń.

Powtórzę - Pomornica to bardzo dobry, zaskakujący i poruszający thriller. I jak zawsze - wyczekuję kolejnych spód pióra jednej z najlepszych polskich autorek thrillerów - Ewy Przydrygi.

Ocena: 4-/6 czytaj więcej
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć