ebook Tamto lato
3.65 / 5.00 (liczba ocen: 62)

Tamto lato
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.95
Audiobook - najniższa cena: 35.50
wciąż za drogo?
-50% 17.95 zł
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
28.72 zł Lub 25.85 zł
29.00 zł
35.90 zł Lub 32.31 zł
28.70 zł
28.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Dwadzieścia lat temu dziesięcioletni Milan i Armin Van Lander przebywają nad jeziorem wraz z młodszą o pięć lat siostrą, Aleksą. Zdarza się tragiczny wypadek, po którym życie braci diametralnie się zmienia.

Po latach Wiktoria Kopik, której brat, Wojtek, zaginął w tajemniczych okolicznościach, dostaje pracę w firmie braci Van Lander. To dla niej ogromna szansa. Ale łatwo nie jest, szefostwo stawia bardzo duże wymagania. O ile Armin Van Lander jest szefem uprzejmym i wyrozumiałym, o tyle Milana, zwanego „Strasznym Van Landerem”, boją się praktycznie wszyscy, a dziewczyna jeszcze nie wie, że właśnie wpadła w jego sieć.
Jednakże życie ma czasami swoje własne plany. Między Wiktorią i Milanem wybucha gorący romans. A nic nie jest takie, jakim się wydaje…

Jak poradzi sobie Wiktoria, gdy okaże się, że rzeczywistość jest zupełnie inna? Czy ma szansę na jakąkolwiek przyszłość z Milanem, którego szczerze i prawdziwie pokochała? I dlaczego wszyscy, których kocha, okazują się kłamcami?

Tamto lato to opowieść o zemście i odkupieniu, a także wybaczeniu. I oczywiście o wielkiej sile prawdziwej miłości.

O e-booku Tamto lato blogerzy napisali: 

Agnieszka Lingas-Łoniewska napisała historię pełną emocji o zemście, szukaniu odkupienia, ale także o sile wybaczania. No i nie zapominajmy, że to również historia o sile prawdziwej miłości. Zżyłam się z naszymi bohaterami i naprawdę byłam zawiedziona, że ta historia tak szybko się skończyła, gdyż mogłabym dalej czytać i czytać. Gorąco polecam wam tę opowieść. - Czytaninka - Grażyna Wróbel

To książka, która od pierwszej strony wciąga czytelnika w swoisty klimat. Zdecydowanie nie zalicza się ona do lekkich i miłych romansidełek, które po przeczytaniu zbyt długo nie pozostają w naszej pamięci. Stworzona historia jest przepełniona ogromnym bólem, bezradnością i wielkim poczuciem winy i straty. Przyznaje, że dałam się porwać i zatraciłam się w tej lekturze.  -  Książka w autobusie - Magdalena Fraszczak vel Jószczak

Tamto lato od Agnieszka Lingas-Łoniewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Zastanawiało Was moje kochane Moliki, jak silne potrafi być poczucie winy? Jak to jest, gdy naszym jedynym celem w życiu jest zemsta? Blogerka @za_czy_ta_na na swoim Instagramie nie tak dawno pytała, czy zemsta jest prosta? Hmmm… osobiście uważam, że nie jest to taka łatwa sprawa, jak by się to mogło wydawać.

Dziesięcioletni niesforni bliźniacy, Milan i Armin Van Lander, dla zabawy zamknęli pewnego dnia swoją opiekunkę w piwnicy. Uciekli, aby razem ze swoją pięcioletnią siostrzyczką pobawić się przy pobliskim jeziorze. Bawili się świetnie, radości i wygłupów nie było końca, niestety do pewnego momentu. Nic nie zwiastowało, tego, co wydarzy się później. Nie tylko dzieciom przyszły do głowy zabawy przy jeziorze, na plaży zebrała się grupka starszej młodzieży, która zdecydowanie nie bawiła się tak niewinnie, a na swoich motorach wyczyniali prawdziwe cuda. Niestety jeden z nich pragnąc zaimponować pozostałym, wsiadł na swój motor i wjechał na pomost, na którym bawiły się dzieci Van Lander. Niestety młody człowiek nie był w stanie zapanować nad swoim pojazdem i wjechał w malutką dziewczynkę. Aleksa nie miała najmniejszych szans w starciu z ciężką i rozpędzoną maszyną, a Milan poprzysiągł sobie, że znajdzie kiedyś tego człowieka, przez którego stracił swoją ukochaną siostrzyczkę, a jego zemsta będzie bardzo dotkliwa. Od tego makabrycznego zdarzenia mija dwadzieścia lat. Milan nigdy nie pogodził się ze stratą i nie zapomniał o swojej obietnicy. Jednak pewnego dnia wpadł na pewien ślad, który pomoże mu odnaleźć mordercę swojej malutkiej siostrzyczki. Aby wykurzyć go ze swojej kryjówki, Milan nie cofnie się przed niczym i nic nie będzie miało dla niego znaczenia, najważniejsza będzie tylko zemsta. Nie przypuszcza, że jego życie zostanie wywrócone do góry nogami a wszystko przez nią — Wiktorię Kopik, młodą dziewczynę, która niespodziewanie trafiła do jego firmy. Co połączy tę dwójkę? Czy Milan będzie w stanie porzucić swoją zemstę dla dobra Wiktorii? Co stanie się, gdy dziewczyna dowie się o przeszłości Milana?

Tamto lato to książka, która od pierwszej strony wciąga czytelnika w swoisty klimat. Zdecydowanie nie zalicza się ona do lekkich i miłych romansidełek, które po przeczytaniu zbyt długo nie pozostają w naszej pamięci. Stworzona historia jest przepełniona ogromnym bólem, bezradnością i wielkim poczuciem winy i straty. Główni bohaterowie mierzą się z różnymi konsekwencjami wydarzenia sprzed dwóch dekad. Przyznaje, że dałam się porwać i zatraciłam się w tej lekturze. Autorka fenomenalnie wykreowała bohaterów (tych drugoplanowych również) i ich codzienne życie. Ukazała ich nie jako chodzące ideały, ale jako osoby zranione i doświadczone przez los. Pani Aga zwróciła uwagę na to, jak przeszłość i chęć zemsty może wyniszczyć człowieka od środka, ale przede wszystkim stworzyła opowieść o nadziei, miłości i wybaczeniu. Udowodniła, że nawet po najczarniejszej nocy, kiedyś za chmury w końcu wychodzi słońce. Moi drodzy nie pozostaje mi nic innego jak tylko szczerze polecić Wam tę lekturę. Ja szczerze zachęcam do jej poznania.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Książka w autobusie
Jak miło jest powrócić do lektury książki jednej ze swoich ulubionych autorek, a zarazem dilerki emocji. A gwarantuję wam, że w tej powieści ich nie zabraknie.

Mija dwadzieścia lat odkąd Milan i Armin van Lander stracili bliską im osobę. Armin jakoś sobie z tym radzi, natomiast Milan wciąż stara się dowiedzieć, kim był sprawca wypadku. Kieruje nim chęć zemsty i jest w stanie zrobić wszystko, aby jej dokonać. Nie przypuszcza jednak, że na drodze do wyznaczonego celu nagle pojawią się w nim uczucia do Wiktorii, która miała być tylko środkiem do celu jego odwetu. Sprawy nieco się komplikują, a on rani kobietę, która oddała mu całe swoje serce.
Jak poradzi sobie Wiki, kiedy odkryje, że ma wokół siebie samych kłamców? I czy ma jakąkolwiek szansę na przyszłość z Milanem?

Wiktoria dostaje szansę pracy w firmie braci van Lander. To dla niej ogromna szansa na rozwój. Już w pierwszych dniach zostaje rzucona na głęboką wodę przez jednego z braci, a mianowicie Milana, który nie cieszy się zbyt dobrą opinią wśród swoich pracowników. Wiktoria stawia czołu wyzwaniu i wychodzi z niego obronną ręką, wywołując zdziwienie nawet u samego Milana.
Milan to człowiek, który w bardzo krótkim czasie potrafi wyprowadzić człowieka z równowagi. Raz jest miły i uprzejmy, by za moment przybrać oblicze diabła. Wiki jest nim zafascynowana, tak samo jak on nią. Między nimi rodzi się ognisty romans. Pytanie tylko, czy ma szansę przetrwać dłuższy czas?

- Niszczysz siebie, a ja nie chcę i ciebie stracić, bracie.
Armin taki właśnie był. Poukładany, porządny, martwiący się o innych. A szczególnie o mnie. Ja za to byłem jak pieprzony sztorm, który pozostawiał po sobie tylko rozpacz. I tak właśnie miałem zamiar przetoczyć się przez życie panny Wiktorii Kopik.

Wykreowani bohaterowie są naprawdę różnorodni. Każdy z nich jest inny. Wiktoria to niezwykła dziewczyna, która żyje wiele lat z niewiadomą, nie wiedząc, co tak naprawdę stało się z jej bratem. Ma dobre serce i nie potrafi kłamać, niemniej gdy trzeba potrafi być niezwykle waleczna. Natalia, przyjaciółka Wiktorii to niezwykle temperamentna kobieta, która nie pozwoli dmuchać sobie w kaszę. Jest oddaną przyjaciółką na której zawsze można polegać. Tobiasz, przyjaciel Wiki i Natki, to facet z poczuciem humoru, który potrafi się dobrze bawić. Razem we trójkę tworzą zgraną paczkę przyjaciół.
Armin van Lander to uprzejmy oraz wyrozumiały szef, który posiada takt. Milan to jego kompletne przeciwieństwo. W firmie uchodzi za strasznego, wszyscy się go boją, ale tak naprawdę to facet, który cierpi od wielu lat i nie potrafi sobie z tym bólem poradzić. Muszę przyznać, że polubiłam wszystkich z wymienionych wyżej bohaterów, z każdym z nich poczułam nić porozumienia. I choć bywały momenty, że mogłabym nimi potrząsnąć, to i tak ich uwielbiam.

W życiu pojawiają się takie momenty nad którymi nie możemy zapanować i wpłynąć na ich rozwój. Bo życie potrafi mieć własne plany, niekoniecznie takie, które nam odpowiadają. Kiedy dochodzi do tragedii, nie zawsze łatwo sobie z nią poradzić, a przede wszystkim z nią się pogodzić. Czasem chęć zemsty i odwetu jest silniejsza od wszystkiego innego i przysłania nam cały świat. Żyjemy tylko dlatego, że kieruje nami chęć odpłacenia za to co się stało. Aby odpowiedzialna za to wszystko osoba, w końcu poniosła karę. Jesteśmy w stanie użyć każdego rodzaju „broni”, aby dopaść właśnie tę osobę, by móc odkupić własne winy. Ale czy zemsta zawsze smakuje słodko? Czy czasem nie lepiej jest wybaczyć, zostawić to za sobą i spróbować żyć normalnie? Bo czy ta zemsta może tak naprawdę uwolnić nas od poczucia winy? Nie sądzę. Najtrudniej jest jednak móc przebaczyć.

Nasi bohaterowie nie mieli łatwego startu w dorosłość, gdyż już wtedy dosięgła ich tragedia, która zostawiła swoje piętno w nich do dnia dzisiejszego. Próbowali radzić sobie na własne sposoby, jednym to się udawało, innym nie. Milan tak naprawdę żył tylko i wyłącznie dla tej zemsty. Wiktoria, dopiero ona coś w nim zmieniła, choć tak naprawdę on miał ją tylko wykorzystać w wiadomych mu celach. Miłość potrafi przyjść jednak niespodziewanie, a z uczuciami nie można toczyć sprzecznej walki, bo z góry możemy ją przegrać. Ona oddała mu całe swoje serce, On skrywał się ze swoimi uczuciami do niej i dopiero w momencie, kiedy mógł ją stracić uświadomił sobie jak bardzo ją kocha. Zranić można bardzo szybko, ale czy później da się to naprawić? Czy prawdziwie uczucie jest w stanie przezwyciężyć wszystko?
Agnieszka Lingas-Łoniewska napisała historię pełną emocji o zemście, szukaniu odkupienia, ale także o sile wybaczania. No i nie zapominajmy, że to również historia o sile prawdziwej miłości. Zżyłam się z naszymi bohaterami i naprawdę byłam zawiedziona, że ta historia tak szybko się skończyła, gdyż mogłabym dalej czytać i czytać. Oczywiście czekam na kolejny tom z wielką niecierpliwością.

Tamto lato to historia pełna bólu i cierpienia, ale także pokazująca ogromną siłę miłości i tego co ona może zrobić z człowiekiem. Gorąco polecam wam tę historię.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Czytaninka
Po książki Pani Agnieszki Lingas-Łoniewskiej sięgam, bo doskonale wiem czego mogę się spodziewać. Tutaj potrzebowałam odpoczynku w piątkowy wieczór po całym tygodniu pracy...

Jest tu dwóch braci, bliźniacy Armin i Milan Van Lander. Są prezesami większej spółki, zatrudniającej trochę ludzi. Wiktoria szuka z kolei pracy jako graficzka komputerowa i znajduje ją właśnie w firmie Van Landerów. Szybko jednak dowiadujemy się, że jej zatrudnienie wcale nie było takie przypadkowe. Zarówno Milan, jak i Wiktoria mają swoją przeszłość i tragiczne wydarzenia z niej, które ich ukształtowały i do tej pory wpływają na ich życie. Czy jednak uda im się zdobyć na szczerość i opowiedzieć sobie nawzajem swoją historię? Czy Milanowi uda się zamknąć rozdział w przeszłości i pójść krok do przodu? I jaką rolę ma w tym mieć Wiktoria?

Tamto lato to lekka i przyjemna historia, na jeden, dwa wieczory. Czyta się szybko i sprawnie, zagadki i tajemnice w niej ukryte sprawiają, że czytanie wciąga i chcemy poznać zakończenie. Mnie jednak bardzo, ale to bardzo irytował Milan, a przez to naprawdę ciężko mi się czytało. Rozumiem, że targała nim chęć zemsty, ale albo jestem tym złym i wyrachowanym draniem, albo nie... Tu miałam wrażenie, że jest totalni rozchwiany emocjonalnie, a przez to jego kroki są chaotyczne i niespójne...

Ocena: 3+/6 czytaj więcej
©Księgozbiór Kasiny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć