ebook Dziury w ziemi. Patodeweloperka w Polsce
4 / 5.00 (liczba ocen: 3)

Dziury w ziemi. Patodeweloperka w Polsce
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.18
Audiobook - najniższa cena: 34.57
wciąż za drogo?
35.25 złpremium: 22.74 zł Lub 22.74 zł
29.18 zł Lub 26.26 zł
34.20 zł
35.25 zł Lub 31.73 zł
37.90 zł
29.18 zł
29.18 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Urbanista Łukasz Drozda analizuje sytuację na polskim rynku mieszkaniowym, rozmawia ze specjalistami z tej branży, a także szuka odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące problemów mieszkalnictwa w naszym kraju. Kreśli przy tym krajobraz współczesnej polskiej urbanizacji – od wielkich miast, jak Warszawa, Kraków i Wrocław, po mniejsze, jak Siewierz i Żory. Pokazuje, że niewydolny system kopie dziury sam pod sobą, wciągając do nich przyszłość kolejnych pokoleń.

Warunki mieszkaniowe w Polsce należą do najgorszych w Unii. Katalog patologii obejmuje między innymi absurdalnie małe metraże, fatalną jakość zabudowy, grodzenie osiedli, demolowanie przyrody i zabytków czy „dziką reprywatyzację”. Deweloperzy w Polsce rzadko zajmują się zaspokajaniem rzeczywistych potrzeb lokalowych, a rynek nieruchomości jest ukształtowany przez bezwzględne realia kapitalizmu i brak polityki mieszkaniowej z prawdziwego zdarzenia.

• Czym właściwie jest niesławna patodeweloperka?
• Dlaczego mieszkania w nowej zabudowie są tak drogie?
• Jakie niespodzianki mogą kryć się za często używanym w ogłoszeniach słowem „przytulne”?

Na te i inne pytania odpowiada w ebooku „Dziury w ziemi” urbanista Łukasz Drozda, autor m.in. książki „Dwa tysiące. Instrukcja obsługi polskiej urbanizacji w XXI wieku”.

„Dziury w ziemi” Łukasza Drozdy od razu trafiły na moją podręczną półkę z książkami o mieszkaniówce. Do tej półki sięgam zawsze, gdy potrzebuję argumentów w rozmowach z decydentami i decydentkami, gdy szukam czegoś, co zainteresuje studentów i studentki, lub gdy chcę kolejne osoby przekonać, że kwestia mieszkaniowa jest nie tylko kluczowa, ale także fascynująca. Cieszę się, że książek na mojej półce przybywa! – Agata Twardoch

Dziury w ziemi. Patodeweloperka w Polsce od Łukasz Drozda możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć